Juniperus 3 - planinka

Napísať odpoveď
Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Juniperus 3 - planinka

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 13 Nov 2011 09:03

Nejako ťa Ivet tie virtuály chytili. A kde sú ostatní?....
Ideme ďalej.
Tento juniperus niektorí z vás poznajú. Minulý rok na Planinke na ňom Walter Pall opaloval dutinu. Prvé tvarovanie som robil v roku 2008 u Pavla Slováka. O tvarovaní sa vlastne ani nedá hovoriť. Robila sa dutina po hrubom konári a našiepila sa hlavná vetva, aby sa dostala na správne miesto a strom tým zároveň získal na zaujímavosti. Tento zákrok bol dosť riskantný a dosť som nad tým váhal. Moja koncepcia bola troška odlišná a s takýmto krokom som nerátal. No nakoniec som snáď spravil dobre. Takmer celý obrast musel byť dopestovaný nový. Takže ostatné tvarovania a úpravy som už robil doma. A na Planinke. S Pavlom sme ešte uvažovali nad preštepením na "Itoigawu", no k tomuto kroku zatiaľ neprišlo. Pri výške 40 cm bude totiž dosť náročné udržiavanie obrastu.
Prílohy
Juniperus IV.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: Juniperusy

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 13 Nov 2011 18:20

Tá spodná vetva -podávajuca ruka mi tam príde zbytočná . Bez nej by stromček vyzeral viac stromovejšie , to je slovo že stromovejšie :D .

julokolesar
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 17 Feb 2016 01:15

Re: Juniperusy

Príspevok od užívateľa julokolesar » 29 Nov 2011 21:12

Pri tretej borievke vidím podobný problém ako pri druhej -hlavný konár vedený pred kmeňom , ...pravý dolný konár mi nevadí.

Napísať odpoveď