Juniperus 4

Napísať odpoveď
Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Juniperus 4

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 17 Nov 2011 13:38

Ďaľší juniperus. Aj napriek tomu, že som ho teraz tvaroval prvý krát, tak si myslím, že vyzerá celkom dobre a kompaktne. Aj vďaka krátkemu, ale hrubému kmeňu. Na budúci rok ešte budem dolaďovať šari. Hlavne sa mi nepáči tá plutva vľavo. Výška cca 45 cm, nebari v naširšom mieste asi 18 cm.
Prílohy
Juniperus X..jpg

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: Juniperusy

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 17 Nov 2011 18:23

Ten istý dotaz ako pri predchádzajúcom strome .Rovnaký problém .Ten konár tam nejako neladí.Velká medzera medzi korunou a spodnou vetvou.Akoby tam ten konár nepatril .Buď pridvihnúť ku korune alebo zjemniť ten prechod stihnutím pár vetiev. Celá koruna je pekne kompaktná a tie konáre tam trčia . Štýl konár - ,,podávajúca ruka " jednoducho ku každému kmeňu neladí . Môj názor .

Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 17 Nov 2011 20:29

Ten konár pôjde ešte posunúť asi 4cm doľava a následne aj dvihnúť trocha hore. Momentálne ma však viac nepustila bandáž a drôty - viď ohyb vľavo dole. Ale ten konár je tam určite potrebný a tak isto aj pri predchádzajúcom strome. Bez nich by pôsobili stromy príliš fádne a rovnovážne. A boli by z nich, ako hovorí Walter Pall, brokolice. Nerovnováha vytvára pohyb. Ten je pri takýchto stromoch potrebný.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 17 Nov 2011 21:14

Nerovnováha je v poriadku , skôr mi vadí celková podoba oboch korún. Pri prvom strome je koruna pekná a pri dopestovní jej ľavej strany nad prví ohyb kmeňa by sa problém vyriešil.Preto mi ten praví konár príde zbytočný .Tá druhá borievka má korunu statickú a ten konár sa dá prispôsobiť ako píšeš tak držím palce.

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 20 Nov 2011 12:26

Obe borievky sú vo vývoji o dosť ďalej, čo sa týka "čitateľnosti "koruny, navyše keď je to vlastne výsledok prvých tvarovaní, tak Tvoja práca Peťo znesie veľmi vysoké kritériá hodnotenia. Súhlasím s Jurajom v zmysle výrazného dôrazu na dominantnosť spodnej vetvy, ale verím, že pri ďalšom raste a korekciách tvaru bude tento postupne potlačený a v konečnom stave koruna dotiahnutá do harmonického tvaru. Ešte raz gratulujem Peťo...pekná práca
Zdraví Rudo

Napísať odpoveď