"BAUMAXÁK"

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

"BAUMAXÁK"

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 08 Jún 2008 21:25

Nemám moc vrelý vzťah, takmer žiadny, ku kupovaným bonsajom (viď. téma "Prešov"), ale niektoré druhy zase iným spôsobom jednoducho nejde zohnať. Dosť výrazne ma preto oslovil tento ULMUS a manželka ma "dokopala" (veľmi nezvykle a prekvapivo) k tomu, aby som ho kúpil.
Bolo to v jeseni minulého roku - hneď som ho vybral z misky a presadil do hlbšieho kelimka.
Obrázok
Žiaľ mám len toto foto z presádzania
Zdraví Rudo

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 08 Jún 2008 21:32

Po niekoľkonásobnom miernom prestrihu v zime sa stromček začal veselo rozbiehať do bujného rastu a tak som sa dnes do neho "pustil". Na obrázku je ten istý stromček v dvoch pohľadoch
Obrázok
opäť som najskôr začal strihať a až po chvíli ma napadlo, že by som to snáď aj nafotil - takže treba si tu na ňom už iba predstaviť ešte zo 30% viac zelenej hmoty.
Zdraví Rudo

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 08 Jún 2008 21:36

po preformovaní kolmého rezu kmeňa priemeru cez 25mm som ďalej prestrihával a tvaroval zbytok zelenej hmoty
Obrázok
Zdraví Rudo

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 08 Jún 2008 21:37

až som dospel k tomuto výslednému tvaru po prvom tvarovaní
Obrázok
Zdraví Rudo

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 08 Jún 2008 21:42

a ako som pracoval s fotkami tak ma napadlo, čo s ním ešte najbližšie budem musieť urobiť
Obrázok
zjemniť a preformovať vrchol - zatiaľ to bolo rýchlejšie takto virtuálne, ale pridám aj reálny stav
Zdraví Rudo

Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 09 Jún 2008 15:34

Pekny baumaxacik, myslim, ze si urobil dobre, ked si dal na manzelkine slova. A predpokladany smer vyvoja stromceka tak ako si ho nacrtol je myslim bez problemov dosiahnutelny. Aku ma stromcek vysku? A kolko zan vtedy v Baumaxe pytali, ak to nie je tajomstvo...? :wink:

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 09 Jún 2008 15:49

Ivet, výšku má 13 cm a za každý z nich som dal 45.-Sk.... :)
Zdraví Rudo

Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 09 Jún 2008 16:44

Tak to nehovor ani zo srandy... a nekup ich, ze? Zial my v PN nemame Baumax ani nic podobne, kde by sa dalo nieco taketo kupit. :(

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 09 Jún 2008 21:21

Ivet,prepáč, ale Ty si ma zrejme nepochopila - v úvode príspevku píšem že sa jedná o ten istý stromček z dvoch pohľadov a cena teda bola myslená na cm jeho výšky....inak stál teda nemalých 590.-Sk....
Darius - verím tomu, že dali...
Zdraví Rudo

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 09 Jún 2008 22:24

Pekny ja som to ties pochopil ako Ivet a zacal som lutovat ze som nechodil tak casto do baumaxu :D dakujem za opravu, ale ras sa mi tez podarila podobna kupa ale za 290 sk tiez v baumaxe. Dufam ze sa nikto nenahneva ale pridam tiez svoj.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Uz to sice nieje najaktualnejsia fotka ale ked budem mat cas tak poslem.

Neregistrovaný

ahojte...

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 04 Júl 2008 14:13

tiež som kúpil stromec ( fikus ) v podobnom nákupnom centre neskôr pripojím aj foto...zatial som nerobil však žiadne veľké zásahy....len som ho prestrihal......uvidíme ako sa mu bude dariť....

Neregistrovaný

ahojte...

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 04 Júl 2008 14:14

tiež som kúpil stromec ( fikus ) v podobnom nákupnom centre neskôr pripojím aj foto...zatial som nerobil však žiadne veľké zásahy....len som ho prestrihal......uvidíme ako sa mu bude dariť....

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Re: "BAUMAXÁK"

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Máj 2010 22:52

Po dvoch rokoch pestovania vo väčšej nádobke si strom zaslúžil misku...inak z rúk najlepšieho tvorcu misiek u nás - vďaka Ivan... a v takomto "šate" si dovolím predstaviť ho onedlho na Národnej výstave v Sv. Jure
P4150071.JPG
Zdraví Rudo

Martin Kolacia
Dátum registrácie: 24 Dec 2008 11:38

Príspevok od užívateľa Martin Kolacia » 25 Máj 2010 22:41

pěkné .... :wink:
tady najdete můj web ... http://www.bonsai-place.estranky.cz

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Jún 2010 22:37

Nemám rád bonsaje so zariadení ako je Baumax a podobné podniký.částokrát bonsaje od nich su na jedno použitie,tak ako ked darujeme kyticu ku sviatku.Myslím si,že tieto bonsaje su často málo aklimatizované na naše podmienky a prenesenie do nových podmienpok može vyvolat šok a stromky to neprežiju.Cesť výnimkam.Bol som nedávno v Rakusku v podobnom zariadení ako je náš Baumax a videl som vynášať plný vozik bonsajov a iných vyhynutích rastlin.Najlepšie su predsalen bonsaje vypestované z našich druhov,aj ked je to asi pomalé a nikdy nedosiahneme urovne pestovatelských celebrít,ale zo stromceka ktorý rastie pod mojimi rukami mám najvačšiu radost.

Napísať odpoveď