Ročný vývoj -Juniperus

Napísať odpoveď
Vladok
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Apr 2008 15:56

Ročný vývoj -Juniperus

Príspevok od užívateľa Vladok » 13 Nov 2011 19:33

Prikladám do tohto fóra ročný vývoj jednej mojej borievky. Popis je pri obrázkoch.
Na budúci rok uvažujem o presadení do novej misky a možno o ďalšom odstránení (skrátení) jinou a vytvorení malého shari.
Vlado z BB.
Prílohy
Pred tvarovanim.JPG
Táto borievka bola zakúpená a prvýkrát tvarovaná v bonsaj centre v Nitre. Takto vypadala na jeseň 2010.
Final.JPG
Výsledok práce vypadá tak ako ho vidite na foto.
Jarne presadenie 2011.jpg
Na jar 2011 som ju presadil do bonsajovej misky a určil teda aj pohľadovú stranu. Mierne som ju naklonil dopredu. Výšku si môžete skontrolovať tiež na tomto obrázku podľa môjho merítka.
Jesen 2011.jpg
Táto fotografia ukazuje borievku na jeseň 2011. Je vidieť nárast zelenej hmoty, trošku som odstránil jiny a mierne budem musieť upraviť pohľadovku.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ročný vývoj -Juniperus

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 13 Nov 2011 20:11

Pekná borievka a ukážkova starostlivosť po tvarovaní. Chce to ešte trošku doladiť ale pekné :) .

Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 13 Nov 2011 20:29

Ahoj Vlado. To prvé foto je sice robené z nadhľadu, ale stromček tam vyzerá tušim lepšie, ako na tych ďaľších. Mám pocit, že si to príliš preriedil. Je to ešte mladý stromček a má tenký kmeň. Neuvažuješ nad tým, zasadiť ho na pár rokov do voľnej zeme, aby zhrubol? V miske ti nezhrubne.

Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 17 Apr 2008 09:50

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 14 Nov 2011 12:50

Príjemný deň Vlado,
okrem dobre mienenej rady Peťa je tu ešte aj ďalšia možnosť........ zníženia celého stromčeka o takých 25 %.Záleží aký máš tvorivý úmysel a aký cieľ plánuješ,shohin,malý bonsaj? Porozmýšľaj.

Cyril :D

Martin Kolacia
Dátum registrácie: 24 Dec 2008 11:38

Príspevok od užívateľa Martin Kolacia » 13 Dec 2011 11:23

...rozštípnout , natvarovat , dát do volné půdy , sem tam seřezat a po 10 letech to bude pecka :)

... stromek je tenký , větve sklonem nepřipomínají starší strom .... ale jalovcům se věnuj ... krásně ti prospívají :idea:
tady najdete můj web ... http://www.bonsai-place.estranky.cz

Napísať odpoveď