A(1)B...skalník

Napísať odpoveď
Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

A(1)B...skalník

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 22 Dec 2011 10:59

často sa človek rýchlo uspokojí s tým, čo pestuje, tvaruje a dennodenne pozoruje pri zalievaní...avšak až pri pohľade na fotografiu toho istého objektu zistí, že to vôbec nie je ono...virtuálne u vybranej fotografie zakreslím dve z možností ďalšieho, resp.iného vývoja stromu, o ktorých môžete polemizovať...alebo vás možno napadne čosi iné, tak ak máte chuť a možnosti "strihajte a režte"...
...ako prvý prikladám na posúdenie môj skalník, ktorý už prešiel tvarovaním, ale bujný rast vo vrchole koruny dosť výrazne zmenil jeho charakter......
P7090036 3in1 web.jpg
P E K N É V I A N O C E
Naposledy upravil/-a Rudolf Fraštia v 22 Dec 2011 15:18, upravené celkom 3 krát.
Zdraví Rudo

Užívateľov profilový obrázok
Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Re: SKALNÍK 2

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 22 Dec 2011 12:26

osobne by som bral virtual B ale lavu vetvu by som trochu zkratil a tym padom aj druhu hornu vetvu
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Re: A(1)B...skalník

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 22 Dec 2011 17:13

Nech si vyberieš Rudo akýkoľvek tvar, tak tá horná časť ti bude vždy bujnejšie rásť a strom sa ti bude ťažko udržiavať. Čo keby si z vrcholu vypustil jeden výhon a nechal ho bujne rásť? Korunu pod ním by to utlmilo a lepšie by sa udržiavala. A keď výhon prerastie, tak ho odstrániš a nahradíš iným. A ešte ti možno aj kmeň bude viac hrubnúť.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Napísať odpoveď