SBA a komunikácia

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

SBA a komunikácia

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 20 Feb 2009 14:17

Sporadicky sa tu vaše príspevky objavujú, ale ťažko je len z ich obsahu posúdiť, či sú čisto osobné, alebo vyjadrujú kolektívny názor Prezídia SBA. Z fóra sa stáva "politický" parlament plný dohadov, nepotvrdených informácií, nejasných rozhodnutí a unáhlených neorganizovaných činov. Ak má byť táto stránka nosným komunikačným kanálom medzi Prezídiom SBA a jej členskou základňou, tak navrhujem v jej rámci vytvoriť sekciu, alebo aspoň symbol na označenie príspevkov vyjadrujúcich oficiálne stanovisko Prezídia SBA.

JASNÁ A VČAS PODANÁ INFORMÁCIA ODSTRÁNI MNOŽSTVO "BALASTNÝCH" PRÍSPEVKOV, PRIBRZDÍ EMÓCIE, ALE HLAVNE UVOĽNÍ PRIESTOR PRE BONSAJE
Zdraví Rudo

Užívateľov profilový obrázok
Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Re: SBA a komunikácia

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 20 Feb 2009 15:28

Oficiálne stanovisko za SBA môže dať prezident SBA, ktorý pred uverejnením stanoviska musí zvolať stretnutie prezídia SBA prípadne musí dostať písomne vyjadrenie od všetkých členov prezídia SBA. V stanovách máme určené pravidelné stretnutie prezídia SBA minimálne raz za kalendárny rok. Doposial nám to vychádzalo 3 krát do roka. Na základe uvedeného nie je jednoducjé dať okamžite stanovisko SBA ak tu padne dajaká otázka na prezídium SBA.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 20 Feb 2009 16:40

Marián, len na upresnenie uvediem, že sa mi nejedná o návrhy a pripomienky, ktoré sme tu vložili so Stanom. Nejde mi ani o slovičkárenie a stanovy - reagujem na momentálnu situáciu v bonsai fóre - ide o informácie ako také. Nepovedz mi napríklad, že to, čo uvádzaš vedľa o účasti SBA na kongrese EBA sa rozhodlo dnes doobeda..(len zhodou okolností o tom viem už týždeň)... Takže minimálne táto vec už riešená bola (???...spôsobom... ???) a muselo jej to všetko predchádzať, aby sa dostala medzi nás ???

Pochybujem o zmysle akejkoľvek otázky, ak mám na ňu dostať odpoveď po niekoľkých mesiacoch. Zistím totiž, že ju už nepotrebujem - odpovie a vyrieši to čas...
Zdraví Rudo

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 20 Feb 2009 20:36

Tu na fórume píšem len za seba. Pokial dostanem oficiálnu potvrdenú správu od prezidenta SBA zverejním to v mene prezídia.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 21 Feb 2009 09:38

Myslím si, že táto stránka minula cieľ...
argumenty?????? :?:
predtým ako som ich zmazal tu bolo cca 6 argumentov , nemá to zmysel......
hlavne že určitá skupina si info zatelefonuje a ostatní hlavne že platia príspevok do SBA.....
ako som sa z pekla objavil tak sa do pekla vrátim........

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 21 Feb 2009 11:06

Ja nerozumiem. Naozaj nerozumiem. Komunikácia viazne medzi kým?

Čo sa týka Lorcy, posledný delegát potvrdil svoju účasť mailom 19. 2. V ten deň o tom rozhodlo i prezídium. Na druhý deň, 20. 2. o účasti na kongrese informoval Šimkovič a potom som to i ja zhrnula pre upresnenie. Predtým sa intenzívne hľadalo, kto vlastne je do ďalekého Španielska ochotný ísť.

Rudove poznámky a tušenia "pravdy" sú nepríjemné a neopodstatnené. Nikdy sme nepracovali viac. Nikým nepohŕdame. Pripravujeme veľa zaujímavých vecí. Pre vás. Zadarmo. A pritom nám operovali akútne syna a sme radi, že sme o neho neprišli. Tiež nám býva veľmi ťažko. Najmä keď si prečítame niektoré príspevky na fóre.

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 21 Feb 2009 11:29

Ahojte , musim sa priklonit k Petrovi.Je nas tu par nadšencou ktory si vieme najst každy den čas pozriet na stranku či niekto niečo nepotrebuje.Radi poradime aj ked sme novačikovia a nič od toho neočakavame :!: :!: :!: .Ale ked sa tu par pánou bonsajistou objavy raz za rok a začne kritizovat že to nie tak ale tak a mne nikto nič nepovedal tak ma ide rozthnut :roll: .Na čo to tu je???Pre bonsajovu verejnost alebo len pre členov alebo načo??Radšej sa budem venovat bonsajom a politiku ponecham prezidiu.Ahojte. Alenka to so synom ma mrzi, želam skore uzdravenie.

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 21 Feb 2009 12:33

Dante, vďaka za prianie, dúfame že Vladko zase čo najskôr nadobudne stratenú silu. Veľmi sa o to snažíme.

Naozaj však nerozumiem všeobecným poznámkam a ani neviem, ako by sa to dalo napraviť, lebo neviem čo. Skúsenejší bonsajisti sú väčšinou starší a internet a už vôbec nie fórum zrejme nie je ich doménou. Mnohí naň nechodia vôbec. Ja si myslím, že je fajn, keď si začiatočníci i skúsenejší pokročilí navzájom radia. Najviac skúseností sa však dá získať priamym kontaktom na výstavách. Tie sú vždy klenotnicou inšpirácie. Internet je všeobecný, neosobný, ostrý a anonymný. Každý pochopí poznámky po svojom, alebo vôbec nie, ako ja teraz. A z toho vznikajú samé nedorozumenia.

Pripravujeme tento rok veľa aktivít. Okrem fóra, ktoré je aktívne, chceli by sme na tejto stránke zaktivizovať písanie rôznych príspevkov a reportáží o bonsajoch podľa aktuálnych ročných období. O tom, čo sa s našimi bonsajmi práve deje. Doteraz sme to publikovali predovšetkým v časopisoch, no budeme vkladať informácie i na internet. Čakajú nás i výstavy a stretnutia. Fórum a jeho momentálna nálada nie je jediným zrkadlením slovenskej bonsajovej scény. Mnohí ani nevedia, že existuje.

Škoda, že vypadli fotogalérie s fotkami z výstav, ale veríme, že sa to bude dať časom obnoviť.

Politika, kritika, pohľad zhora, hlavne že sa zaplatia členské príspevky... Neviem, nerozumiem. nikdy sme sa takto na svet nepozerali.

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 21 Feb 2009 13:36

p.Ondejčíková, i spoza oblakov raz vyjde slnko, a dúfam že syn bude čoskoro fit.

Ďakujem prezidentovi SBA za 30 min. tlf. rozhovor,
možno to bolo zle pochopené ale téma je "SBA a komunikácia", SBA je združenie ľudí, nie len prezident takže to zbytočne zosobnujete.....

A čo sa týka skúsenejších bonsajistov
- nech si každý napíše zoznam skúsenejších bonsajistov,
teraz nech si napíše koľko z nich nenapísalo v živote email (pretože napísať príspevok to fóra je asi na urovni napísania emailu)
a odrátajte si ľudí ktorý nemajú inet......
kolko ľudí ktorý vám ostali tu prispeli??????? :?:
ano viem že nemôžem niekoho núťiť k príspevkom, alebo aby prispieval len na toto fórum
Najviac skúseností sa však dá získať priamym kontaktom na výstavách.
Tak potom stačí dať sekretárovi SBA mobil aby odoslal po rozhodnutí prezídia verdikt. a Fórum je zbytočné...., ak sa nemá toto fórum a stránka rozvíjať tak to napíšem ešte raz nemá to zmysel....

Za ďalšie kde sú talenty minulých rokov, prečo trocha nesplácajú "dlh" voči SBA ved SBA im určitou finančnou mierou pomohla, ano viem zato reprezentovali SBA, ale je to veľa dať sem čojaviem niekoľko tvarovaní za rok ???? niekoľko krát sem napísať svoj uhol pohľadu, nie on radšej bude prispievať na cz fórum..... :bom: lebo toto fórum nieje dosť dobrééééé

Ano viem všetci sú zaneprázdnení a robia lokálnu bonsajistiku a workshopy na lokálnej úrovni lebo osobným kontaktom najviac naučia....
a som zase na začiatku načo je tu potom toto fórum????????

to dante : Ak si v príspevku myslel Ruda tak sa mýliš, lebo je zatial jediný ktorý tu prispieva :!: :!: (zo skusenejších) (ak som niekoho prehliadol tak sa ospravedlnujem)

Ešte raz je to o celej SBA nie o prezidentovi........ a o komunikácii

ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 21 Feb 2009 14:20

Ahojte vsetci, vidim, ze to tu trocha zacina bublat. Nechcem pridat viac horka, aby nedoslo k bodu varu, ale neda mi nereagovat. Vsetci maju istym sposobom pravdu a z kazdeho prispevku je co-to pravda.
Forum a i tato cela stranka svoj zmysel urcite ma, len treba na jej obsahu a cieli trocha popracovat.
Nie vsetci si mozme dovolit navstevovat vzdialenych bonsajistov a podstupovat osobne lekcie tvarovania, resp. navstevovat vsetky vystavy a na nich sa snazit odchytit aktivistov bonsajovej sceny a ziadat od nich ich nazor na tu ci onu vec. Mam pocit, ze cela tato tema "SBA a komunikacia" je trocha nespravne interpretovana. Je zrejme, ze pocas roka v ramci aktivit SBA na Slovensku i smerom von do zahranicia, maju clenovia prezidia spustu starosti s organizaciou podujati i svojou vlastnou obchodnou cinnostou. Avsak myslim si, ze viac informacii aspon heslovite o tom na com SBA momentalne pracuje, by na uvodnej stranke nebolo zbytocnych a clenska zakladna by bola aspon v istom ramci informovana o tom, co sa prave deje. Ci len prebieha oslovovavanie a hladanie reprezentanta na tu ci onu vystavu, alebo uz bol vybrany a pod...
... a co sa tyka prispievania na tuto stranku a udrzovania komunikacie, tiez mam pocit, ze clenovia prezidia by mohli i osobne ist trochu prikladom a aspon trochu tak povzbudit nas zaciatocnikov. Vsetci clenovia prezidia maju mailove adresy, to znamena i pristup k internetu, tak sa potom necudujme, ked ich neangazovanost na fore ( aspon sporadicku ) budu podaktori povazovat za nezaujem o rozvoj bonsajistiky na Slovensku a osobny distanc od ostatnych nie znamych bonsajistov. Na koniec len tolko, ze nikoho nechcem urazit ani sa dotknut, je to na kazdom z nas, na jeho svedomi a zodpovednosti za nieco, byt i len take ako rozvoj bonsajistiky a predavanie vedomosti dalsim a dalsim. Prajem vsetkym prijemny vikend a mlademu Vladkovi Ondejcikovi skore uzdravenie.

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 21 Feb 2009 14:33

Ahoj Peter , no udrel si klinček po hlavičke.Treba porozmyšlat či je forum akousi povinnostou .Na vystavach či u nas alebo v cudzine sa prezentuje kopu bonsajistov.Pod zaštitou Sba samozrejme, ale forum im absolutne nič nevravy a vedie o nom.Prečo tu maju prispievat????? Kto im to rozkaže????Toto su otazky na ktore sa neopyta nikto.Bude za to honorar???ked tu prispejem ???? A preplati mi Sba cestu na vystavu kde ja vystavim svoje stromčeky a ja možno ziskam ocenenia???A prečo ja musim niečo spravit pre Sba ved som zaplatil členske , čo ešte odo mna chcu???Porozmyšlajte trošku všetci o možnostiach rozvoja bonsajistiky na Slovensku.Ked viem ja sadnut do auta a urazit 80kilometrov a nafotit stromy Milana Roskoša ktory skratka nevie narabat s PC prečo to nemôžeš urobit aj ty???? že čo s toho mam ??? TVOJ USMEV NA TVARI KED POZERAš NA TU KRASU . Peter nie nemyslel som ani nahodou Ruda aj som pisal že nie chlapci z martina.Houk skončil som , nech každy porozmyšla čo vlastne očakava od tohto fora a to nech aj do fora vloži.Potom to bude super :wink: .Ahojte.

vlado ondejčík
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 21 Feb 2009 17:34
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado ondejčík » 21 Feb 2009 17:34

Milí priatelia,
vysoko si cením prácu Petra Mušinského, ktorí naše stránky vytvoril a aj ich spravuje. Vážim si aj každý príspevok od každého prispievateľa bez ohľadu na to, ako dlho sa venuje bonsajistike. Je dobré pre všetkých, keď majú možnosť vymeniť si skúsenosti a internet je jednou z veľmi rýchlych možností ako sa dozvedieť viac. No možností je celá škála a každému vyhovuje iná forma. Každopádne však osobne zaktivizujem viacerých bonsajistov, vrátane celého prezídia, aby bolo príspevkov viac nielen na fóre, ale aj v ostatných častiach nášho webu.

Milí priatelia, skúsme spolu dobrou vôľou i radosťou motivovať aj našich známych, aby sa stali prispievateľmi tak, aby sa každý tešil, čo nové pribudlo. Chceme web zaktivizovať ako taký, pretože mnohé nadhodené témy sú obsažné a nie je ľahké odpovedať na ne len jednou vetou. Viac sa budete môcť dozvedieť najmä z článkov a reportáží.

Otvárame i reprezentačnú internetovú výstavu SBA na počesť Tibora Opáta. Zapojte sa do nej a vzdajte tak hold človeku, ktorý bol milý, veselý a sám od seba rozdával nielen rady, ale aj veľký optimizmus. Teším sa na jar na ďalšie nápady a tipy s tvarovaním a presádzaním a dúfam, že s pribúdajúcim slnečným svitom v každom z nás sa otvorí nové slniečko tak, aby sme boli všetci spokojní.

sesino
Dátum registrácie: 04 Apr 2008 20:57

Príspevok od užívateľa sesino » 21 Feb 2009 23:01

Ahojte priatelia, kamarati
dlho som premyslal , ci sa zapojit do tejto diskusie , aj ked som nie ziaden recnik, ci pisatel , :? no nedalo mi ,
budem velmo strucny
a zacal by som od sameho zaciatku:
1, Rudo navrhol dobru novu temu , mozno by som tomu dal nazov(ja) PREZIDIUM SBA informuje
2, Peto ty si napisal naozaj vsetko, co by tu malo byt a co nie,
3,Dante tebe vsetka cest, za vsetky prispevky, rady
4, ivet nas to s nami bonsaistami tazke, ved si tu jedina dama - bonsaistka, ktora tu prispieva
5, predseda SBA mas plnu pravdu - nech je tu uz jar, pretoze dufam , ze pride na rad ovela viac prispevkov o bonsajoch , aj od tych ktori sa sem malo zapajali
6,Marian tiez pravda , co pises o stanovach SBA

p.Ondejcikova,pozdravte syna a nech sa skoro uzdravi

tu som zle napisal o nasich kamaratoch -suisekaroch, , chcem sa im touto cestou ospravedlnit , pretoze svojimi radamy ,ci pri tvorbe suiseky, alebo pri pestovani bonsajov su najcastejsimi prispievatelmi na fore, chalani este raz SORRY

ps. nech si vsak nikdo nemysli,ze to takto pisem , preto aby som bol zadobre s kazdym z vas , to nie !!! takto to vidim ja osobne

sesino

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 23 Feb 2009 08:02

Vďaka Sesino za zhrnutie problematiky a návrat k jej podstate. Jedine Tvoj názor ja osobne považujem za konštruktívny a vecný - "Prezídium SBA informuje" je dosť výstižné pomenovanie veci, o ktorej som to tu celé začal.

Načo táto búrlivá rozprava a závažné súdy nekompetentných (my všetci okrem Prezídia). Prečo sa tu neustále nazájom "poťahujeme" za slovíčka... utekáme od podstaty...hľadáme iné zmysly slov...

Zložku fóra "Otázky na SBA" ja chápem tak že členská základňa sa môže pýtať a Prezídium, ako riadiaci orgán SBA bude odpovedať. Či už konkrétny člen, alebo hovorca, to je jedno, ale nech proste máme jasno, či nastolený problém má riešenie, či je ochota to riešenie hľadať, či ho vyrieši Prezídium, či k tomu potrebuje aj členskú základňu, atď, atď..... Ja osobne si myslím, že by to mala byť zložka, ktorá je viac o faktoch a menej o „beletrii“.

Ak sa akákoľvek pripomienka, alebo návrh k činnosti SBA má takto vyvíjať a takýmto spôsobom nás „rozoštvávať“, tak to radšej zrušme (myslím teraz „Otázky na SBA“) a zmierme sa s tým, že tak ako to je (tu myslím fungovanie SBA), to aj zostane - až na veky vekov a nikdy inak......

Robíme to isté, mnohí a dlhú dobu nevediac o sebe. A súčasný paradox? Aj keď sme si vytvorili spoločnú strechu, tak pod ňou sedíme otočení k sebe chrbtami ... :?: :!: :?:
Naposledy upravil/-a Rudolf Fraštia v 23 Feb 2009 09:50, upravené celkom 1 krát.
Zdraví Rudo

sesino
Dátum registrácie: 04 Apr 2008 20:57

Príspevok od užívateľa sesino » 23 Feb 2009 09:33

Ahoj Rudo, som rad , ze sa ti paci moj nazor

ale mal by som este jednu "ziadost" na milovnikov bonsajov , ci su clenmy SBA, alebo nie , myslim , ze to nie je az take podstatne
podla mojho nazoru je v tychto predchadzajucich prispevkoch dost napisane na tuto temu, ukoncime to a ako hovoria ludove porekadla-nesime to hned vsetko horucou ihlou , zamyslime sa nad tym, ved rano je mudrejsie vecera :D
myslite si , ze mozno vela basnim, no co uz ,ja chlapec z dediny :D :D :D

sesino

Napísať odpoveď