Ako si udržať starych členov?

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Ako si udržať starych členov?

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 01 Jan 2011 12:16

Ked som sa pred rokmi začal venovať bonsajom Sba bola pre mňa vyššia mäta .Býť členom SBA je o spolupráci s bonsajistami celého Slovenska. O stretnutiach , vystavách a komunikacii.Ked som začal chodiť na forum Sba , nenašiel som odvahu niečo napisať , skratka moje info o bonsajoch bolo nedostačujúce aby som mohol radiť ostatnym.Časom pribudli nejake zakladné informacie a rád som sa s nimi podelil s každým kto klikol na forum Sba.Samozrejme som platil členské pre SBA! Bol som právoplatnym členom Sba , zučastnoval sa vystav , vkladal prispevky na toto forum či z tvarovačiek či z podujati alebo vystav.Nebolo mi ľúto zaplatit členské .Takych ako ja tu bolo na fore viac a ako tak sledujem tak za posledny čas tu toho vela nepribudlo .Myslim téma bonsaje a nie hádky .No po poslednych Narodnych výstavách sa stratila chuť a nadšenie .Jednoducho Slovenská bonsajová asocia nie je pre mna už nič za čo by som rád zaplatil a kde by som bol rád členom.Niektorych členov vedenia ani nepoznám , nevidel som od nich ani jeden bonsaj , ani jeden prispevok.Narodná vystava vo S.Jure bola jedna nepodarená akcia .Či do nezabespečeneho nahradného priestoru v pripade dažda tak do sutaže tvarovania bonsajov .Panovy Štefanovičovi som vopred volal že mam nachystané bonsaje aj so stolikmi a doplnkovymi rastlinami a bol by som rád aby boli vnútri .No stoliky mi boli odovzdané až pri odchode a stromy mokli na dvore pod opadavajucou omietkou.To neva ved nie len ja som mal stromy vonku ale na čo prosim investovať stovky eur do stolikov ked vám stoja v aute??? Ako nainšalovať vystavu na urovni ked to jednoducho nikoho nezaujima? Sútaž talentov : už druhý krát sa ma pán Ondejčik opytal pred vyhodnotenim či pridem aj na dalšie kolo ? Ak chce Sba aby ju reprezentoval bonsajista v zahraniči nie len pre učasť ale aby aj zviditelnil Slovensku bonsajistiku tak si v prvom rade zabespeči aspon troch rozhodcov ako je to všade pravidlom(ani nepišem o bodovani ) .Dalšia vec je reklama na fore SBA , každy kto nema zaplatene členské Sba nema čo na fore hladať.Jednoducho nemam zaplateny rybarsky listok nejdem na ryby.Nie to ešte robiť reklamu niekomu inemu.Ak som sa niekoho dotkol bolo to zámerne , Sba chce len poplatky ale v prvom rade by mala inšpirovať a hlavne napredovať v profesionalite .Poprosim vedenie aby ma inšpirovalo k členstvu v SBA.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako si udržať starych členov?

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 03 Jan 2011 18:45

Ahoj Juraj,
v tvojom príspevku bolo veľa povedané a aspoň na niektoré veci by som rád reagoval.
Po národnej výstave 2010 sa nové prezídium dohodlo, že vzhľadom na skúsenosti z predchádzajúcich rokov sa výstavy budú usporadúvať v interiéri. Takže tvoje sklamanie by sa opakovať nemalo. Ak máš ďalšie podnety a pripomienky a vieš aj ako by sa dali realizovať, tak nám ich napíš, treba sa zlepšovať, ak je šanca.
Tá záležitosť, že SBA ti nič nedáva je vážnejšia. Jedna vec je, že ty sám si sa zmenil a už nie si ten začiatočník, ktorý sa do SBA prihlásil, aby sa zoznámil s bonsajistami a aby sa naučil niečo o bonsajoch... to už máš za sebou. Možno ti teraz dá viac to, ak budeš môcť ty rozdávať skúsenosti. Možno sa do SBA bude chcieť prihlásiť niekto práve preto, že videl tvoju robotu a dúfa, že ťa bude môcť spoznať a naučiť sa niečo od teba. SBA nie je profesionálna organizácia, je to združenie nadšencov. Nadšenci by mali byť všetci, nie len prezídium, preto bude fajn, ak každý napíše ako si predstavuje, že by sa dalo dosiahnuť to, aby sme boli viac hrdí, že sme členmi SBA. Ak budú návrhy realizovateľné, tak sa určite posnaží aj prezídium, aby sa uviedli do praxe.
Maj sa krásne, ešte som zabudol zaželať všetko dobré v novom roku a dúfam, že ak aj nie hneď, tak aspoň časom prehodnotíš svoj názor.
Martin

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 03 Jan 2011 19:50

Ahoj Martin , možno budeš asi jediny kto mi odpsal možno sa mylim ale vážim si to . Niečo si sice pochopil ale len menšiu časť.Predchadzajuce vedenie nepisalo na toto forum temer žiadne prispevky a dosť nas to hnevalo .Čerpali z toho že boli známi svojimi dielami či bonsaje alebo suseky .Mi ostatný sme tlačily forum pre nás , vás a každeho kto mal zaujem .Ale volbou nového vedenia som čakal novy vietor , ale bohu žial nič .Namiesto toho aby každy člen prezidia nafotil svoje bonsaje niečo o nich napisal aspon v skratke , tak zase nič .Možno je to len môj nazor ale nepači sa mi to a preto to aj pišem .Ved vedenie je od toho aby prvé ukazalo prečo je vedenie , aby inšpirovalo , posmelilo začinajucich bonsajistov .Možno som jediny komu to vadi .Do roku 2011 preto neplanujem zaplatit členské , tym sa zbavujem aj nároku vystavovať bonsaje na narodnej vystave .Mám pravo svoje prispevky vymazať a tym dať miesto dalšim pre ich prispevky.Možno som ešte nedozrel na to byť členom Sba , alebo ma Sba len brzdí?

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 04 Jan 2011 21:55

každy kto nema zaplatene členské Sba nema čo na fore hladať :bom: :bom: :bom: -pár postrehov ku tejto vete si dovolím-toto pravidlo nie je na žiadnej stránke,ani tejto,myslím si,že nič neberieme,skôr dávame,nakoniec aj ty si tu a zaplatené nemáš,alebo ak chceš,tí čo zaplatili a sem chodia čítať príspevky a neprispievajú,teda len berú, sú pre toto fórum o čom?,nekomunikácia,ktorú si zvolil je tvoja vec,nič nerieši a mne tu chýbaš :D

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 05 Jan 2011 10:26

ahoj Vlado,
samozrejme, že Jurajove stanovisko je založené na pravde, ale pravda každého člena je iná. Očakávania každého jednotlivca sú iné. Možnosti spolupráce sú iné... Iné to je napr. pre Nora, ktorý teraz zháňa a vybavuje, aby sa mohla konať výstava v Komárne, iné je to pre niekoho kto zaplatil členské a ani raz neprispel na fóre (týmto nechcem povedať, že je horší člen, niekomu stačí, keď si tu môže niečo prečítať a teší ho, že môže podporiť bonsajistiku). Niekto je sklamaný, že tu je málo príspevkov, niekto si tu možno nájde práve to čo potrebuje a stačí mu to. Toto fórum je hlavne na to aby sme sa navzájom spoznali a kto chce, môže prezentovať svoju prácu. Na internetovom fóre si stromy nevylepšíme, to musíme manuálnou prácou. Vďaka tomuto komunikačnému prostriedku to ale môže byť práca v skupine, nie práca jednotlivca. Stačí sa tu dohodnúť na spoločnom stretnutí. Robíme to tak v Trnavskom klube. Tvarujeme spoločne a vyhradíme si na to vždy raz za mesiac pol dňa a ak budú mať záujem prísť sa pozrieť alebo zapojiť aj nečlenovia, tak ich istotne neodmietneme.
Vlado, profesionálna práca sa dá vyžadovať len od profesionálov, samozrejme, že nadšenci tiež často túto úroveň dosiahnu. Na Košickej výstave som nebol, nemôžem hodnotiť, ale ak chceš niečo zmeniť, tak asi musíš otvorene daným ľuďom povedať. Inak v tomto prípade asi pomôcť neviem.
Maj sa
Martin

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 05 Jan 2011 10:49

Ešte by som chcel reagovať na Jurajov príspevok.

Tento tvoj nápad, alebo požiadavka aby vedenie uverejnilo fotky svojej práce je celkom fajn. Aj keď nepatrím k tým, čo sa môžu hrdiť zbierkou krásnych bonsajov, tak sa budem snažiť viac fotiť tie moje - "vykrúcance" (Luboš ďakujem za výraz, licenčné poplatký za autorské práva uhradím do konca mesiaca :wink: ). Osobne som to sem nechcel príliš tlačiť, radšej som dal odkaz na našu klubovú stránku, keď tam napr. na jar pribudli fotky suiseki po zimnej sezóne.
Len ťa chcem Juraj poprosiť, ak budeš mať takéto očakávanie, uvedom si, že myšlienkové pochody každého človeka sú iné, preto aby sa tvoje očakávanie splnilo, tak je veľmi vhodné, aby sa tu na fóre objavilo. O sklamaní hovor, až keď sa nič neudeje po tvojej výzve. Môže byť?
A ešte jedna vec - nemyslím, že by bolo dobré mazať teraz všetky tvoje príspevky.
Maj sa.
Martin

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 05 Jan 2011 18:16

Ahojte , Peter platenim som mal na mysli že toto je forum SBA a nie dedinské forum .Pokial si tu bude čmarať každy kto chce a čo chce tak to nikdy nebude mať uroven.Stale trvám na tom že členske 10eura nie je na rok vela .Druhá vec su dôchodcovia a študenti , tam by sa malo dať len 5eura.Pekne to riešia chlapci na Bonsai kai, čitať môžeš ale vstupiť až po ich schvaleni .A dakujem .Vlado k tebe nemam čo komentovať , bonsaje nerieš namaš na to a neuražaj Košicky klub lebo si bol privitany ako v klube tak aj u mna v centre:To že si neprišiel pomôcť inštalovať vystavu lebo sa ti nechcelo to je tvoja vec.Dufam že ti chutil gulaš na slavnostnom otveni lebo to čo si spravil potom tiež nebudem tu rozoberať .Martin som rád že aspon niekto našiel vôlu komunikovať .Prispevky mažem hlavne tie ktore fakt zaberaju kopec miesta , nie su tam fotky alebo už len zaberali miesto.Je smutne že viem o pár z vás ktory so mnou suhlasia a tiež maju pár namietok na Sba ale akosi nemaju ,, gule,, to povedať nahlas.Možno aj to moje ,, zlo " bude k niečomu dobre . Keby mi bolo Sba ukradnuté tak to tu asi neriešim , ale hlavne držim palce novemu vedeniu .

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 05 Jan 2011 20:42

Vlado za gulaš platit nemusiš , som rád že ti chutil .A prepáč ale fakt to čo si pisal nebudem komentovať , nech sa ti dari .

Andrej Biely
Dátum registrácie: 01 Okt 2010 15:06

Príspevok od užívateľa Andrej Biely » 06 Jan 2011 10:59

[quote="Juraj Szabo"]Ahojte , Peter platenim som mal na mysli že toto je forum SBA a nie dedinské forum .Pokial si tu bude čmarať každy kto chce a čo chce tak to nikdy nebude mať uroven.Stale trvám na tom že členske 10eura nie je na rok vela .

Ahojjte.Neviem či som to pochopil správne,,keďže som nie členom SBA nemám právo na toto forum prispievať otázkami a fotkami,,.Ale to není problém,jednoducho sem níč nebudem prispievať a pre rady a odpovede budem chodiť na iné stránky kde to nebude problém že som nie členom žiadnej asociácie a kde ochotne poradia nám menej skúseným.Tiež si myslím že tých 10€ na rok není vela,práve naopak.Len nie som si istý aké výhody budem mať keď sa stanem členom SBA.Nechodím na žiadne semináre,workschopi a na výstavy len do Nitri.Ja som len nadšenec pre toto odvetvie umenia.Môj názor je taký že v tomto prípade tu riešite nejaké osobné spory (žabomišie vojny).Dúfam že som tu nikoho neurazil a naozaj k tomuto by sa malo vyjadriť vedenie SBA či toto forum bude len pre členov alebo aj širšiu bonsajovú verejnosť.Len tolko som chcel. :(

Želám vám vela úspechov. :wink:

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 06 Jan 2011 12:24

Ahoj Andrej , konečne niekto pochopil zakladnu myšlienku .To je jedno kto a čo piše na toto forum, či napiše niečo Martinčan alebo Bratislavčan alebo dajme tomu Košičan.Ked napišem že od marca sa môže na forum vkladať prispevok za poplatok 1euro tak sa dalši urazia a odhlasia????? Vedenie jednoducho forum nerieši , len ked už horí .Odo mna posledny prispevok , takže prosim neuražať sa :wink: .

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 06 Jan 2011 18:13

Juraj prepáč, ale nesúhlasím s Tebou ohľadom načrtnutých súvislostí tohto fóra a členstva v SBA. Skôr by som dokázal vnímať fakt, že toto fórum prestane byť chápané ako aktivita SBA, napriek tomu, že je jeho zakladateľom. Prestalo by byť súčasťou stránky SBA a problémy pominú. Všetko je to totiž o aktivite jednotlivca, alebo skupiny ľudí - fórum vzniklo počas minulého vedenia SBA...Mário a potom Peťo ako adminovia promptne transformovali myšlienky pani Alenky, ktorá tomuto všetkému dávala dušu. Nebolo to vždy len o súlade a harmónii, ale bolo proste cítiť, že niekto "za tým" stále je...
Zmena vednia SBA iba dokazuje to, čo píšem. Martin, aj keď ochotne a uvážene reaguješ na väčšinu podnetov, či ponosov, je to stále málo na to, aby som nadobudol presvedčenie, že toto fórum patrí SBA a že ho chce Prezídium plne využívať pre organizovanie činnosti tejto organizácie...v Čechách sú napríklad bonsajové fóra tri a ani jedno pritom nie je naviazané na ich bonsajovú asociáciu - fungujú preto, lebo sa najskôr našli skupiny ľudí, ktorí dokážu mať záujem starať sa o takúto formu komunikácie a preto si ju založili a spravujú ju...asi len u nás na Slovensku musí všetko vzniknúť naopak, aby sme sa potom mohli diviť, ako to nefunguje...
Články, fotky, reči, názory určite treba, ale kto čaká, že toto stačí k tomu, aby sa z neho stal bonsajista, tak je naivný rojko - čím viac času tomu venuje, tým je jeho cesta k bonsajom dlhšia. Čím skôr chytíte do ruky drát a naviniete ho na vetvičku, tým skôr zistíte o čom to celé naozaj je. Hľadajte priateľov, stretávajte sa pri tvarovaní, presádzaní, strihaní stromčekov - iba vtedy to je činnosť...
Stretnutia, stoly, dielne, tábory, kempy, či Vladom navrhované "preteky"...nech sa to volá akokoľvek, ale nech je to hlavne o priamej tvorivej práci s bonsajmi - toto by mala SBA predovšetkým zastrešiť a tomuto venovať prioritnú pozornosť...potom usporiadaním reprezentačnej Národnej výstavy a na poslednom mieste dokumentácii = opäť na úrovni spracované a odprezentované výsledky činnosti na webe...a to je všetko...bodka!
Zdraví Rudo

Martin Kemka
Dátum registrácie: 08 Sep 2010 10:42

Príspevok od užívateľa Martin Kemka » 07 Jan 2011 12:07

Nie som členom SBA a podľa toho čo okolo seba vidím ani tak skoro nebudem.

Kde je p. Štefanovič - prezident SBA? čítal tu niekto od neho nejaký názor, odpoveď na problémy, návrh riešení? Videl niekto ucelene jeho tvorbu? Alebo ho členovia SBA zvolili len preto, lebo p. Onderjčík už toho mal plné zuby, nikto iný nebol, tak ste zvolili p. Štefanoviča s jeho partiou? Pozrite sa ako to funguje v Českej republike a hlavne ako ďaleko sú v kvalite bonsajov, organizovaní výstav a podujatí, ich počte a podobne. Už si to konečne priznajme - sme na periférii tohto diania v svetovom meradle, tak sa tu nehrajme na nejaké asociácie a podobne.
Ja som vystavoval tento rok svoj 1. bonsaj, zistil som keď som ho doniesol na výstavu, že to ani vlastne nie je bonsai a nehanbím sa to priznať. Keď sa pestovaniu bonsajov budem od teraz venovať 30 rokov, potom možno vystavím bonsaj a nie ceruzku v miske. A to isté je aj s SBA. Ak tu bude funkčná komunita, ktorá 30 rokov bude vykazovať kvalitnú činnosť, bude mať rešpekt a ľudia sa do SBA budú chcieť prihlásiť automaticky a bez násilia ako tomu je tu dnes. Nebudú vyhrážky že už niekto nechce byť členom, že nezaplatí a pod.
A p. Fraštia - som fanúšikom ľudí, ktoré otvorene povedia čo si myslia, držím palce.
Čaute.

ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 08 Jan 2011 20:25

Ach jo :? . Opat sa po case dostavame na zaciatok jedneho nekonecneho kolobehu otazok, odmietania ci odsudzovania. Urcite si podaktori este pamatate, ze i ja som sa kedysi spytovala na motivaciu stat sa clenom SBA. Viem, ze sa mi vtedy dost klukatym sposobom podala ista odpoved, ktora ma vsak prilis nepresvedcila a nemotivovala. I napriek tomu som to v roku 2009 osobne schvalila a stala sa na ten rok oficialne clenom sba. Ved rok je dost dlhy cas na to, aby si clovek co-to uvedomil, potom nejako zbilancoval a zariadil sa do buducna. Priznam sa vsak, ze moja bilancia vztahu ja a sba po ukonceni roka 2009 bola jednoznacna a pre rok 2010 som prerusila clenstvo. Jednoducho mi aktivity a vztahy z inych smerov dali viac ako to ze som bola clenom sba. Zial bolo to tak, preto i teraz uz 1/2 roka cakam, ci sucasne vedenie sba vysle nejake pozitivne signaly, ktore by mohli pritiahnut moju pozornost na obnovenie clenstva. To, ze sa uz napriklad zhanaju priestory a pripravuju podmienky pre uskutocnenie dalsej Narodnej vystavy 2011 je sice chvalihodne, ale bude tu v roku 2011 dost clenov sba, ktory su na takej urovni so svojimi bonsajmi, ze jej navsteva bude naozaj obrazom bonsajistiky na Slovensku, alebo to bude vystava zopar ludi s niekolkymi bonsajmi, ktore sa kazdorocne opakuju? Myslim, ze usporiadanie narodnej vystavy by v tomto obdobi nemuselo byt hlavnou aktivitou roka, a celkom si viem predstavit, ze by tento rok vobec vystava nebola ( uz vidim, ako ma za tento nazor ukamenujete, ale prosim... :oops: ) a iniciativa prezidia sba by sa zamerala skor na posilnovanie a rozsirovanie clenskej zakladne podporovanim regionalnych aktivit, poznavanim tvorby jej clenov a najma vyzretosti nasej bonsajovej tvorby. ... no uz moc kecam, mam po oslave a nejake to vinko vo flasi ubudlo, tak ak som sa nejak nevhodne vyjadrila, prosim o prepacenie, ale myslim, ze podstata je jasna :wink:

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 09 Jan 2011 12:38

Cau Ivet...nie, vôbec nekecáš, naopak píšeš k veci a s logikou. Načo má všetko úsilie SBA smerovať k Národnej výstave, t.j. k prezentovaniu výsledkov...a nerobiť nič pre ich dosiahnutie. Práve naopak tomu musí byť, ale to som tu už napísal...
Neustále tu žobroníte o profit z členstva, ale premietnite si ako ľahko za blbosť prefláknete 10 eur...?!?...nemá väčší zmysel poskytnúť ich SBA, keď pre nič iné, tak aspoň zo spolupatričnosti, preto, že chcete patriť k tejto skupine ľudí, k bonsajistom ??? Lenže keď zaplatíte, tak prestaňte sedieť na zadku a čakať, ale skúste konečne aj zabojovať o to, k čomu majú slúžiť - skúste tie peniaze chápať tak, že sa vlastne poskladáme na to, čo jednotlivec neutiahne... očakávať, že človek živiaci rodinu v Bratislave, bude organizovať bonsajovú akciu v Brezne, alebo Trebišove len preto, že je v Prezídiu SBA je nezmysel. Dočkať sa však toho, že vytvorí systém zmysluplnej činnosti a využitia vyzbieraných prostriedkov nepovažujem za nereálne. Dosiahnuť stav, že ľudia prestanú rozprávať o tom, čo im členstvo v SBA prinesie...neustále ho podmieňovať nejakým profitom a napriek tomu, že im SBA nič mimoriadne neposkytne, budú jeho hrdým členom, vyznieva dosť idealisticky, ale ak SBA začne byť konečne o niečom, tak to bude naša realita...

PS: skratku SBA využívam len z dôvodu lepšieho chápania súvislostí...nestal som sa z večera na ráno agitátorom tejto inštitúcie, čo by si niekto z mojich slov mohol vysvetliť, ale mám záujem na tom, aby sme v rámci Slovenska o sebe vedeli...
Zdraví Rudo

Štefan Káčer
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 19 Jan 2009 16:31

Príspevok od užívateľa Štefan Káčer » 09 Jan 2011 18:14

Pekný víkendový podvečer, nechcel som, ale nedá mi, píšem tento príspevok ako člen SBA a dúfam, že si nebudem protirečiť, ako niektorí v nielen tejto téme ...
to Juraj:
- Áno, máš pravdu, že niektorých členov prezídia ani nepoznáš, ani ich prácu, ale činnosť SBA nie je len o prezentovaní práce so stromami a kameňmi na webe, v prezídiu sú ale zastúpení aj členovi, ktorí patria v tejto činnosti k špičke . Určite tu nastane snaha o sprístupňovanie ich bohatých skúseností aj pre ostatných záujemcov bez ohľadu na to, či sú, alebo nie sú členmi SBA. Zorganizovať stretnutie aspoň časti prezídia je termínový problém, plánujeme ho v priebehu nasledovného týždňa, kde sa budeme snažiť zaujať stanovisko ku všetkým príspevkom. Len pre informáciu, prezident si vybral "spolupracovníkov" aj za účelom organizovania, propagovania, administrácie, účtovníctva ... a nie len za účelom sprístupňovania ich bonsajovej práce
- O podmienkach nasledovnej výstavy ti stručne odpovedal Martin, priestory by mali byť na veľmi dobrej úrovni.
- Z tvojho príspevku zaznieva zrejme pocit, že si v súťaži talentov neuspel, lebo systém nebol "správny". O systéme hodnotenia stromov a súťaže talentov mailovo komunikujeme a systém hodnotenia bude zrejme mierne modifikovaný, aj keď týmto nechcm povedať, že predchádzajúci bol zlý. A som presvedčený, že bol vyhodnotený len na základe exponátov, resp. vytvarovaných stromov.
- k príspevkom na fóre len toľko, že je prístupné skutočne každému. Nutná je iba registrácia, o dôvodoch, že je to z dôvodov bezpečnosti stránky bolo písané dosť ... A prispievať podľa mňa môže každý, tvoj názor je cenzúra a s tým nebudem súhlasiť, to sa deje iba na "súkromných" stránkach npr. bosai Kai, určite poznáš aj problémy, prečo to zaviedli.
Pokiaľ si myslíš, že SBA ťa už v ničom nemôže podporiť, že netúžiš po spoločných stretnutiach, výstave, súťaži talentov, možnosti vystavovať na EBA a pod., tak dúfam že aspoň pár návštevníkov tejto stránky nájde informáciu o nejakých možnostiach v Košiciach a navštívia ťa, čím prispejeme aj k tvojej činnosti. Úprimne dúfam, že ich bude čo najviac a pokiaľ zostaneš na svojom vyhlásení, že tu už nekomunikuješ, tak ťa skúsime "zlomiť" osobne. Pre nás "začiatočníkov" by to bola asi škoda.
to Andrej: prispievať samozrejme môžeš a budeme radi, ak to tak zostane. O tom, prečo prispievať na SBA si napísal veľmi dobre, že si nadšenec a časom možno určite navštíviš aj niečo iné, ako výstavu v Nitre a možno to bude podporovať SBA ...
to Rudo:
O tom, že vo väčšine súhlasím a ďakujem za tie príspevky tu nebudem rozpisovať.
Z jednou časťou ale nesúhlasím a myslím, že si sám odporuješ. Tvrdíš, že u nás zase niečo vzniklo naopak a divíme sa, že to nefunguje. Aspoň v tomto prípade to neplatí. Ono (SBA a jej stránka) to ako píšeš aj ty vzniklo skôr a fungovalo to - predovšetkým enormnou snahou Alenky a Vlada s pár ľuďmi. Bohužiaľ všetci skončili naraz...verím, že to bude fungovať ďalej, ale bez Vás všetkých to nepôjde.
to Martin: O tom, ako prebehla zmena prezídia sa popýtaj známych, ktrorí tam boli. Dúfam, že rastlinu, ktorú hrdo nazveš bonsai vystavíš oveľa skôr a možno ťa to chytí za srdce tak, že budeš chcieť sám pomôcť, kandidovať a snažiť sa posunúť slovenskú bonsajistiku ďalej...
to Ivet: Zaráža ma jedna vec, v roku 2010 si vystúpila z SBA, lebo ti nič nedala a preto jej nedáš ani ty a čakáš, čím ťa osloví. Skús si spomenúť, že prvé zasadnutie prezídia bolo na Vašej klubovej akcii na Planinke, ktorú na žiadosť Vášho člena SBA okamžite finančne podporilo a vyjadrilo sa, že určite v rámci možností podporí aj ďalšie, takže úplne nerozumiem. A toto verím, že bude jedna z hlavných činností SBA aj v budúcom období, podpora regionálnych klubov a aktivít a za toto rád zaplatím členské, odvediem percentá z daní, prispejem vlastnou prácou a skúsim zohnať aj iných sponzorov.
Ivan venoval mnoho času tomu, aby zabezečil do konca roka 2010 všetky veci súvisiace s chodom SBA ako výstava, účtovníctvo, dane ... Zrejme už budúci týždeň budeme mať stretnutie a o výsledkoch budete všetci informovaní. Verím, že sa budeme stretávať nielen na tomto fóre, ale na čo najväčšom počte akcií priateľov bonsajov a suiseki.
Pekný večer

Napísať odpoveď