Aký druh do izby v tieni

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aký druh do izby v tieni

Príspevok od užívateľa LAcike » 11 Jún 2013 13:47

Prve styri urcite nie. Mozno azalka, ta nema rada priame slnko. S ostatnymi nemam skusenosti. Aj Ivet nieco pisala, ta ich realne ma, takze urcite neradi zle :wink:

Camo
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 20:52

Príspevok od užívateľa Camo » 11 Jún 2013 15:07

Tak ďakujem, pozriem sa po tých posledných troch.

RastoS
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 17 Jan 2010 16:01

Príspevok od užívateľa RastoS » 11 Jún 2013 21:53

čau, najlepšia voľba by podľa mňa bol fikus. bez problémov zvládne aj menej svetla a je nenáročný na pestovanie. Nedostatok svetla ti však bude kompenzovať zväčšením listov. Ďalšia vec je že hotový lesík z fikusov pravdepodobne nezoženieš a budeš si ho musieť spraviť sám.

R

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 12 Jún 2013 06:19

RastoS
Aké veľké bude to zväčšenie listov?
Fikus podľa všetkého je dobrý typ na Neagari. Ten sa mi páčil odjakživa.... Len si to musím naštudovať. Keby ste poznali nejaký dobrý link s postupom, tak si to rád prečítam.

RastoS
Site Admin
Site Admin

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Jún 2013 08:27

no to samozrejme bude závisieť od množstva svetla. čím menej svetla tým ti budú rásť nové listy väčšie.

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 12 Jún 2013 11:14

Ale ide mi o to, či je to zväčšenie nejaké moc výrazné. Či sa zdvojnásobí, alebo strojnásobí. Lebo bonsaj s veľkými listami nebude asi moc pekný. Ešte tak dvojnásobok by sa dal zniesť. Odštipovanie listov sa mi ako metóda na udržanie malých listov moc nepáči.

Nejaký link na postup pri vytváraní neagari nemáte. Google na to skoro nič nevyhodí...

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 12 Jún 2013 12:57

Zdvoj az strojnasobi. Nie je sa comu cudovat, pekny bonsai budes mat iba vtedy ak mu poskytnes idealne podmienky :wink:

Co sa tyka odhalenych korenov, tak hladaj napr "bonsai with exposed roots", je toho popisaneho na mraky.

RastoS
Site Admin
Site Admin

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Jún 2013 15:54

dávnejšie som dostal od maminej kamarátky 2,5m fikus retusa ktorý držala dlhodobo uprostred obývačky. listy mali asi 7-10 cm.
rovnaký fikus ktorý som na jar vyložil na priame slnko a nechal ho vonku celý rok mal nové listy do 3cm max.

R

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 12 Jún 2013 17:39

RastoS, LAcike
Tak to potom Fikus nepripadá do úvahy. A ostatné stromy tiež takto reagujú na nedostatok svetla? To dúfam nie?

A díky za tie "exposed roots". Som zvedavý...

RastoS
Site Admin
Site Admin

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Jún 2013 23:02

všetky rastliny reagujú na nedostatok svetla zväčšením plochy listov.
stále si myslím že fikus by pre teba bola najlepšia voľba.

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 13 Jún 2013 08:32

RastoS
Tak ale ako mám vytvoriť bonsai s listami 7cm? Ja si to neviem predstaviť. To už sú úplné lopúchy.
Keď sa zväčšia listy na Cesmíne alebo tej Azalke, tak to až tak vadiť nebude. Ja sa ich nechytám nejak radikálne tvarovať. Tak to hádam prežijú?
V obývačke, čo je tak isto orientovaná izba nám rastú orchideje, nejaká čínska ruža a ešte nejaké rastliny, tak to hádam nebude až také hrozné. Či ako?

RastoS
Site Admin
Site Admin

Príspevok od užívateľa RastoS » 13 Jún 2013 09:08

vyskúšaj a uvidíš ako sa im bude dariť a ako budú reagovať na svetelné podmienky ktoré im dáš.

R

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 13 Jún 2013 09:29

Camo napísal:RastoS
Tak ale ako mám vytvoriť bonsai s listami 7cm? Ja si to neviem predstaviť. To už sú úplné lopúchy.
Keď sa zväčšia listy na Cesmíne alebo tej Azalke, tak to až tak vadiť nebude. Ja sa ich nechytám nejak radikálne tvarovať. Tak to hádam prežijú?
V obývačke, čo je tak isto orientovaná izba nám rastú orchideje, nejaká čínska ruža a ešte nejaké rastliny, tak to hádam nebude až také hrozné. Či ako?
Jo, orchideje nesmu byt na priamom slnku (teda ak by si nemal nejaky svetlomilny druh, predpokladam, ze mas klasiku - Phalaenopsis), pretoze rastu v listoch a odpadnutej kore na zemi, pod stromami.
Cinska ruza, co tam mas ma ake listy? 3cm ci 7cm? :-)

Inak, preco nechces pestovat na balkone? Bolo by to podstatne vhodnejsie. Takto pojdes na hrane a pripadny neuspech ta iba odradi

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 13 Jún 2013 10:00

Cinska ruza, co tam mas ma ake listy? 3cm ci 7cm?
Tak som to odmeral a vyšlo mi 10cm. :cyclops: Ale na väčšej rastline to nevadí a ja zase nie som vyznavačom čínskych ruží, aj keď tvarovať by sa to dalo, keď sa tak na ňu pozerám. Ale to je kataster mojej mamy...

Inak, preco nechces pestovat na balkone?
No preto, aby som mal ten kúsok prírody práve v izbe, keď nebudem môcť osobne navštíviť nejakú tú prírodu. A aby som nemusel behať na balkón, kôli tomu.

Napísať odpoveď