Vošky

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
vander
Dátum registrácie: 12 Mar 2015 09:24

Vošky

Príspevok od užívateľa vander » 24 Mar 2015 13:02

Opäť po dvoch rokoch mám problém s voškami, pred tým som spravil jednoduchú vec - nechal som 24 hodín luhovať cigaretu vo vode, precedil som roztok a s tym postriekal bonsaje. Lenže som si odpálil rozpračovač a už nefungoval tak ako som bol zvyknutý. Tento krát som kúpil v záhradkárstve sprej Almus Champion, bojím sa či nebude agresívny voči bonsajom a nepoškodí ich. Nikotínový roztok zabral na dva roky, ale túto jar sa objavili tí malí smradi znova. Neokusujú listy ale aj tak sa ich chcem zbaviť.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vošky

Príspevok od užívateľa LAcike » 27 Mar 2015 18:08

Netreba experimentovat s postrekmi ani receptami starych mam ak nie je dovod. Kup prostriedok na vosky, taka malamflaska na par ml, dnuka je modry roztok co pachne ako skvasena kapusta. Zamiesaj a postriekaj. Urcite funguje a na rozdiel od spreju nerobi nic listom. Sprej moze spalit listy kvoli teplote (ak nema pumpu ale trepe sa) alebo obsahovat agresivne latky, preto sa ma testnut na par listoch najskor (vysledok vidno tak pomtyzdni).

Zuzqa254
Dátum registrácie: 09 Mar 2015 18:44

Príspevok od užívateľa Zuzqa254 » 27 Mar 2015 18:28

Možno sú lepšie overené a spoľahlivé postreky, ale kto sa nebojí može vyskúšať:
Vošky nenávidia vôňu rozkladajúcich sa banánov. Ak sa ich teda chcete zbaviť, skúste k napadnutým rastlinám ľahko pod povrch zakopať banánové šupky. Tie sú navyše bohaté na vápnik a horčík a ďalšie stopové prvky, ktoré rastlinám svedčia. Takže im prospejete hneď dvakrát.
Pekný deň :)

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Mar 2015 03:24

Toto je presne to co som mal na mysli pod receptami startch mam. Vosky, ked uz na rastline su, tak sa nezbalia do batozku, ze tento smrad sa uz neda zniest, podme inde :D posogi to ako prevencia, ale vosky to neodstrani. Navyse, ak sa jedna o exterierove rastliny, tak mravce, ktore si ich zvacsa pestuju, ich tam neprestanu nosit a vtedy pomoze aj postrek okolia proti mravcom, resp. Otrava na mravce.

peter G
Dátum registrácie: 11 Sep 2012 08:27

Príspevok od užívateľa peter G » 24 Apr 2015 20:47

Na carmone sa neviem zbaviť vošiek. Hlodajú to mladé a okolo nových kvetov. Karate 0 bodov, Basf vošky detto, tabakových výluh aplikovaný... v týzdenných intervaloch. Keď odídu, tak inde a potom sa vrátia. Je to v 1 miestnosti - carmona- ligustrum- eugenia- malpighia- carmona kolobeh. Už som vystriekal celú kuchyňu viac x, lacike organické hnojivo som pachovo prehlušil :D a nič. Ale aspoň voškám sa u mňa darí...
long live your 盆栽
Peter Greguš

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 24 Apr 2015 21:12

Mas na mysli tento BASF?
http://floraservis.sk/bi-58-ec---nove.php

mne zvykol zabrat, ale kombinoval som ho s Actarou:
http://www.syngenta.com/country/sk/sk/o ... 25-wg.aspx
ktorou som priebezne aj striekal, ale hlavne daval aj do zalievky.

Este stoji za uvahu pridat aj inhibicny insekticid, napr:
http://www.floraservis.sk/apollo-50-sc.php

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 25 Apr 2015 01:21

Áno ten, Karate a Basf, neviem či sú už rezistentné, doplním si "lekárničku" o Apollo a Actaru. Ďakujem.
long live your 盆栽
Peter Greguš

RastoS
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 17 Jan 2010 16:01

Príspevok od užívateľa RastoS » 06 Máj 2015 22:45

ahoj, to si zavolaj k sebe odborníkov, vyzerá že si vychoval nejaký nový odolný druh vošiek :D
mne vždy zabral akýkoľvek prostriedok proti voškám. aj tabakový výluh dobre fungoval. jeden rok som ich likvidoval aj čistou vodou - silný prúd a každý deň som vystriekal korunu koľko zniesla. ďalšia možnosť je ak sa ti dá zohnať si pár lienok a položiť ich na listy. ucholaky ich tiež radi ale ich larvy myslím konzumujú drevo takže to nie je štastná voľba a hlavne by som ich nechcel asi v byte :)
a asi posledná možnosť by som povedal sírový opar. v uzavretom priestore zapáliť síru a nechať tak. vznikne prudko jedovatý opar ktorý zabije všetko čo dýcha.

R

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 08 Máj 2015 20:26

Ahoj, tak asi v týždeň to vyzerá, že sú preč. Nevydržali ofenzívu. Dík.
long live your 盆栽
Peter Greguš

Napísať odpoveď