opadavanie listov

Napísať odpoveď
dasl
Dátum registrácie: 25 Apr 2010 18:57

opadavanie listov

Príspevok od užívateľa dasl » 26 Sep 2012 20:10

prosim kto vie pomozte >
dostali sme stromcek (zakupeny v baumaxe asi ulmust alebo brest netusim)
a neustale mu opadavaju listocky
asi tak ze uplne opadaju ale vsetky do jedneho
potom som vzdy stromcek presadil a v priebehu cca dvoch dni som videl ze sa zobudil a nahadzal uplne nove mlade
a krasne sa zazelenal .
no po par tyzdnoch znovu opadal
takto som to spravil asi 4x a teraz zasa uz ma to nebavi
ale nechcem prist o tento stromcek .
dakujem

Obrázok
obr v skutocnej velkosti

Kód: Vybrať všetko

http://www.fotoskladnik.cz/upload/original/200651092612-bonsai_1.jpg

Obrázok
obr v skutocnej velkosti

Kód: Vybrať všetko

http://www.fotoskladnik.cz/upload/original/200901092612-bonsai_3.jpg

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: opadavanie listov

Príspevok od užívateľa LAcike » 27 Sep 2012 09:26

Ahoj,

na prvej fotke vidno, ze substrat je riadny mokry. Fotil si hned po poliavani, ci takyto byva dlhsiu dobu?

Ked popozeras na fore, tak zistis, ze v tom v com si ho kupil sa prevaza z ciny az ku nam a drzi velmi dlho vlahu. Mas teda 2 moznosti:
1. Naucis sa ho polievat, tzn. poriadne zaliat, tak aby sa voda dostala vsade a potom nechat az kym trocha nepreschne (ze z vrchu je suchy neznamena, ze vnutri tiez, zapichnutim spajle do substratu over, ci je vlhky).Ak je vlhky prilis dlho, tak odhnivaju/umieraju korienky a to sa prejavuje aj v korune
2. Presadis ho do niecoho normalneho. Toto je odporucany postup, viac nejdem pisat, je toho vela a hlavne kazdy ma na to, ze do coho iny nazor a by sa tu o tom rozputala znova ta ista debata :D

Dalsia otazka je, ze kde ho mas. Taketo intervaly rasenia a opadania su typicky jesenno-zimne prejavy. Ma dost svetla? To znamena, ci homas niekde v izbe daleko od okna, izba zaroven nie je juzna, alebo napr.priamo na okne.

PS: tie skalky daj odtial prec, tie sa robia trocha inak (nie na plocho, ale do vysky, rovnocenne so stromov) :wink:

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 27 Sep 2012 10:11

Ahoj,
každej interiérovej rastline veľmi prospieva letnenie - pestovanie v exteriéri a len v nevyhnutnom období nízkych teplôt a mrazov pestuj dnu v izbe, ale na parapete okna (hlbšie v priestore izby len krátkodobo, radšej vôbec)...preto ak máš možnosť, tak exteriér až do prvých mrazov - robím to tak s brestom už zopár rokov a úspešne - viď téma "BAUMAXÁK"
Zdraví Rudo

dasl
Dátum registrácie: 25 Apr 2010 18:57

Príspevok od užívateľa dasl » 27 Sep 2012 16:05

Zalievam ho tak ze do podmisky nalejem vodu asi do polovice toho crepnika a necham ho tam - tak som to videl ze zalievaju v obchode
a kde bol umiestneny doteraz?> pocas leta bol vonku teraz som ho dal dovnutra svieti tam ranne slnko od vychodu slnka cca do 10:00

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 27 Sep 2012 16:25

Ahoj,

lenze to si vobec neodpovedal na otazky dostatocne podrobne :D

Kde dnu? Na parapetu, ci do miestnosti niekde na skrinku? Ako daleko od najblizsieho okna?
Ako zalievas nie je podstatne. Ale ako casto a ked uz pises, ze ponaras, tak na ako dlho? Preschne ten substrat?

Robil ti to iste aj ked si letnil? Ak ano, treba hladat problem v polievani, ak nie, tak to moze byt zmenou svetelnych podmienok, mohol zblbnut a prejst na zimny rezim, co by potvrdzovali aj zlte listky.

Tuharska

Príspevok od užívateľa Tuharska » 02 Dec 2012 20:00

chcem sa opytať.Kupili sme si asi pred mesiacom v baumaxe bonsai, je pri nej listoček, že ligustrum...hnojila som ju asi dva krat za ten cas čo ju máme doma, dávam špajdlu a podla toho ju polievam s rozprašovačom no opadávaju jej listy..má aj nové výhonky ale opadava....prečo sa to deje... prosím o radu :(

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 03 Dec 2012 08:14

Nie je podstatny pocet, ale ako casto. Na zodpovedanie tvojich otazok by bolo dobre poznat viac a idealne aj vidiet. Takze:
Ako casto polievas a za akych podmienok?
Ked listky opadavaju su zelene, zlte alebo suche?
Nove vyhony su zelene alebo zlte?
Nove vyhony su ploske, alebo skrutene/prehnute?
Ked bol bonsai prenasany z obchodu bolo este teplo, alebo uz zima? Ak zima, bol zabaleny do sacku/papiera?

Napísať odpoveď