Miska z lepidla na obklad 2

Napísať odpoveď
Mikuš Radovan
Dátum registrácie: 30 Jan 2009 16:55

Miska z lepidla na obklad 2

Príspevok od užívateľa Mikuš Radovan » 11 Feb 2009 15:28

Dobrý deň.
Jak som slúbil ponúkam ešte jednu možnosť jak si jednoducho a lacno zhotoviť misku na pestovanie.
Rado.
Prílohy
IMG_1574.jpg
Potrebné komponenty.
IMG_1575.jpg
Podložku aj kíbel treba potrieť olejom.
IMG_1576.jpg
IMG_1577.jpg
Lepidlo treba zarobiť redšie ,inak sa vam stane to čo mne. Nevyplní sa celý priestor formy a vzniknú diery.
IMG_1578.jpg
Vyplnte si najprv dno a potom boky.
IMG_1579.jpg
IMG_1586.jpg
Po týždni tvrdnutia môžete začať rozoberať.
IMG_1588.jpg
Hotovo. Vela šťastia.

Užívateľov profilový obrázok
mirecc
Dátum registrácie: 28 Dec 2008 19:45

Re: Miska z lepidla na obklad 2

Príspevok od užívateľa mirecc » 09 Mar 2009 19:32

Ahoj Rado, a čo drenážne otvori :?: Ja by som tam povkladal také polystyréni čo sa dávaju do balíkov ako vípln a tie potom lahko odvrtaš. :wink:.
Miro Malych

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 24 Apr 2009 19:14

ahoj. chcem sa len opytat, som skusal vyrobit tu misku z toho lepidla, sice je to este vo forme ale mne to pride tak ze ked to vyberiem tak sa mi to rozype. take rosypovacie sa mi to zda. vie mi niekto poradit??????????

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 24 Apr 2009 22:34

Ahoj , no nechaj to v tej forme vyschnut :wink: .

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 25 Apr 2009 00:07

PepeFKB ,u nas na stavbe..... by som do bokou dal vystuz bars aj pospletane medene-pozinkovane drotiky do akehosy kosika-poobvode aj s dnom a treba pocitat aj s nejakou krycou vrstvou masy .,kleber-lepidlo schne na taku hrubku aby sa to nerozpadlo -bez vystuze-2 tyzdne a pridal by som brizolit frakcie 0,3-0,4 pre spevnenie struktury a cim viac pridas brizolitu pridaj cement aby to nestracalo na pevnosti.....po naliati by som pouzil gumenne kladivo alebo vybracnu dosku na vyhnanie vzduchu.....

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 29 Apr 2009 09:04

ahoj juraj, dakujem za radu, skusal som aj to ze som do toho lepidla dal cement, ale aj tak sa to rosypuje. ale tak skusim este to s tym brizolitom. a uvidim. tak este raz dik za radu. maj sav :)

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 29 Apr 2009 10:03

pepeFKB -Kleber je lepidlo-skor by som ho len pridal ....tak asi na vedro max 2 murar.zufane-tym docielis vylepsenie masy ...lepsie sa z maltou-poterom -betonom robi ...mozme ho chapat aj ako plastifikator a lepsie obali zrno!Misku by som urobil z poteru -t.zn.cement-piesok,drt(0,3-0,4 cm) v pomere 1:2-1:3 zarucis pevnost!Samozrejme uvibrovat naliatu zmes .Vystuz mosis dat ,lebo:beton ma pevnost na tlak!Ale nie na ťah...ak nadobu naplnis zemou bude este tazsia a sa ti zlomi...preto je potrebne urobit z drotou akysi kosik prepojeny aj s dnom.....Kleber ako sam nie je na pevnost tak tvrdy ako poter ci beton a je este krehky! Vela zdaru.... :wink:

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 29 Apr 2009 19:13

Juraj tak ti dakujem urcite to skusim. inac skusal som aj hrnciarsku hlinu a je to super len to este nema vypalene a dobre sa s tym aj robi, tak uz len vypalit a uvidim co z toho bude. maj sa

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 29 Apr 2009 19:36

pepeFKB »- Kamos keramikar pridaval do hliny samot aby to lepsie drzalo po kope a palil to nad 1200 stupnou,no otazka mrazuvzdornosti pri miskach je aj v tvare,ak je zavrety tak ju mozes palit aj na1200 ale ti ju tlak zeme pri zamrznuti sklbne!vela zdaru a pekne misky.....

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 27 Jún 2009 14:42

uz dlhsie sa chystam urobyt misky z betonu a papiera ako ti juhosi ale akosi stale namam cas
ale presondujte tento blog aj dozadu tam su aj ine navody.
http://marioyamadori.blogspot.com/2008/ ... osuda.html

uz sa o tom hromadu popisalo a skoro vsetky stromi na tom blogu su v takychto miskach a mrazuvzdorne to je.

Peter Šaffo
Dátum registrácie: 03 Jún 2011 08:37

Príspevok od užívateľa Peter Šaffo » 08 Júl 2009 11:16

fuu :roll: tak tie misky z betonpapieru su parádne... nestihol som pozrieť čím to dofarbujú... len som preklikal obrázky. Roman ak máš zvládnutú teóriu, teším sa na tvoje praktické skúsenosti, veľa zdaru.

Napísať odpoveď