Travertínová doska

Napísať odpoveď
Neregistrovaný

Travertínová doska

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 30 Apr 2009 07:49

..zravím Vás priatelia. Nevedel som k akej téme dať túto moju dosku, tak som ju nakoniec priradil k miskám, keďže bude slúžiť ako podnos na bonsaje. Včera som bol robiť údržbu jednej záhrady a pristavil som sa pri robotníkoch, robili dlažbu. Hneď ma zaujala ta doska z kameňa. Dozvedel som sa, že je to vlastne odpadový materiál a vraj za liter páleneho my ju naložia do auta. Neholdujem veľmi alkoholu, takže sme sa zjednali na 7 eur. Je dosť ťažká. Dlžku má 140 cm a šírku 90 cm. Na fotkách je moja sandala na bližšiu predstavivosť o akú plochu sa vlastne jedna. Viem že na to by sa vlastne hodil skôr lesík, lenže na to by som potreboval veľa kvalitného bonsajového materiálu. Bolo by možne tam dať Ogata bonsaj, alebo by to bolo porušenie základných bonsajových pravidiel? Krajinky som ešte nerobil a hneď začať na takej ploche by nebolo asi najmúdrejšie. Ak by mal niekto nápady, alebo niečo na inšpiráciu, budem vďačný za každú dobrú radu, vopred ďakujem.
Prílohy
travertín 001.jpg
travertín 002.jpg
travertín 003.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Re: Travertínová doska

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 30 Apr 2009 10:14

Ak to budeš niekedy prenášať tak nebude to sranda. Ľudia čo vytvárajú lesíky začínajú používať lahšie materiály z umelej hmoty aj keď to nie je ono. Na internete som videl umelý kameň a bol celkom pekný. Pokial to dobre zamachuješ poslúži aj umelý kameň.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Neregistrovaný

Re: Travertínová doska

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 27 Jún 2009 14:29

no neviem maro travertinu moc neverim nabera vodu a po case sa ti moze rosypat co by bola katastrofa pre zapestovany lesik ale ako podlozka pod bonsaje ,polozit na nejaky kmen alebo lavicu to bude cool

Napísať odpoveď