Madonna Suisekárov

Napísať odpoveď
Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Madonna Suisekárov

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 18 Aug 2013 00:41

Priatelia a obdivovatelia kamenného sveta........!
Chcel by som Vám predstaviť další s darov Matky Prírody..... :bom:
Našiel som ju pri potulkách lesom v Karpatoch ,trčala len špička -hlava zo zeme a ako človek- tvor max.zvedavý a suisekársky ladený som ju obkopal a vytiahol.....pri pohlade na siluletu so ženskými líniami sa mi rozbúšilo srdce a odložil som ju osve na bok vaku, zabalenú vo sviatočnej flanelke, ktorá doslúžila a bola vyčlenená na tento posvátny účel....!
Samozrejme že po príchode domov som nevydržal a okúpal som ju v hcl-ke,nakolko nepoznám lepší kúpeľ na odstránenie cementového povlaku..!
Radosť z objavu gradovala nakolko postavička bola čiernej farby a doménou môjho pohladu boli drážky ,ktoré v mojom oku evokovali späté ruky -modliace sa .Hned na to bol poetikuš názov na svete.....Madonna Suisekárov........
Preto suisekárov, lebo sa za nás tvorcov a obdivovateľov modlí.......mám rád veci ktoré v nás evokujú duchovnosť a aspekty k tomu pridružené......
Toš od emocii k telesným hodnotám..........výška s dai-21cm,dai je z paletového hranola doneseného priamo z Ázie.Materiálovo je to podobné mahagonu,možno aj mahagon....stredne tvrdý a dobre opracovávateľný,líznutý tíkovým oilom.
Polohu osadenia som musel posúdiť audiovizuálne,nakolko som sa musel trafiť medzi klince ktoré boli do hranola zatlčené......no podarilo sa vybrať vhodnú pasáž.... prvotným estetikuš názvom bola paletová madona no zvolil som názov duchovného rázu ,ktorý je svojím spôsobom tajomný až posvátny......!Však posúdte.....vid.Foto........... :wink:
Prílohy
IMG_4481.jpg
IMG_4488.jpg
IMG_4607.jpg
dole vidieť diery po klincoch,
IMG_4609.jpg
detail dorábania hmoty v pravej strane.....
IMG_4609.jpg (17.48 KiB) 1244 zobrazení
IMG_4702.jpg
dai vyrezaná a naznečený spodok vybrania
IMG_4712.jpg
na bokoch bolo veľa dreva a nesedel mi v oku okrúhly tvar dai....chcelo to len prirobiť nohy...!
IMG_4712.jpg (12.96 KiB) 1244 zobrazení
IMG_4715.jpg
návrh výšky nôh a ich šírky...........
IMG_4715.jpg (13.09 KiB) 1244 zobrazení
IMG_4720.jpg
posúdenie audiovizuálne,tak ako bonsaisti zakrývajú nevhodné tak ja som nepotrebné oblepil páskou a vyhodnotil som že môže byť...........!
IMG_4720.jpg (15.01 KiB) 1244 zobrazení
IMG_4623.jpg
detail kameňa,nakolko z neho chýbalo,tak som chýbajúcu kamennú hmotu dorobil drevom....do kameňa nebol žiadny zásah...!!! jednoducho originál.....!
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 18 Aug 2013 01:48, upravené celkom 2 krát.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Re: Madonna Suisekárov

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 18 Aug 2013 01:06

Daľšie pohľady a postupy...........
Prílohy
IMG_4825.jpg
pohľad zboku..
IMG_4825.jpg (11.98 KiB) 1243 zobrazení
IMG_4826.jpg
IMG_4826.jpg (12.12 KiB) 1243 zobrazení
IMG_4827.jpg
IMG_4827.jpg (11.14 KiB) 1243 zobrazení
IMG_5299.jpg
konečný stav.....
IMG_4877.jpg
pokus o vhodný stolík....nalepené polgulatinky ladia so spätými rukami.....pôvodne zamýšlaný stolík k mramorovej chalúpke......

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 19 Aug 2013 08:02

Pekne si to vystružlikal Ďurislav! A samozrejme parádny nález, môžeme ti závidieť.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 19 Aug 2013 08:02

Pekne si to vystružlikal Ďurislav! A samozrejme parádny nález, môžeme ti závidieť.

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 20 Aug 2013 12:12

Juro , kameň je dobrý , ale ten polgulatinkový stolík ,alebo skôr podložka sa podľa mňa nehodí (ani pod iný kameň, skôr pod vázičku a tak)
Pozriem na kameň a oči mi stále behajú po tých štuploch - konkurujú samotnému kameňu , trošku mi to potom pripomína klasiku z izieb starých mám, kde bola soška panenky márie položená na čipkovanej dečke ...toť môj názor na prezentáciu.
v.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 20 Aug 2013 18:45

Vlado dík za komentár,stolík bol z nudze cnost ,viem aj lepší spáchat,len keby toho času a nápadov bolo vácej.......... :wink: Skúšal som stolík vyžší,no pohlad padá na topánky,čo mi neladí.......zvolil som preto tenký plát -oči mi padajú na ruky -čoho som chcel dosiahnuť!......
A tie polgulatinky.....tak treba aj dačo nové vytvoriť ,netvrdím že neni vždy čo vylepšiť,hlavne odstupom času....pôvodne to mala byť podložka pod tú mramorovú chalúpku akože plot či obruba.,len ked som ju na podložku položil tak sa mi to nepáčilo.....všicko potrebuje svoj čas...... :wink:

Napísať odpoveď