SUISEKI CUP v Čechách

Napísať odpoveď
Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 17 Apr 2008 09:50

SUISEKI CUP v Čechách

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 26 Aug 2008 12:36

Ahoj Juraj, Tibino , Janko,Vincko a ostatní,

máme možnosť dokázať, že nerobíme "kamene na prkínkach",ani žiadne "seky"-"slovseki",ale európsku kreatívnu tvorbu tretieho tisícročia v intenciách suiseki.Pozrite si českú stránku a podmienky "súťaže"...

Palce Vám drží
modrooký krokodíl

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 30 Aug 2008 11:20

Cau Cyril
Myslim si ze neni co dokazovat!,uz sme dokazali!Ja osobne pokladam za uspech kazdeho snahu a odvahu zacat!S kazdeho diela ci exponatu sa da cosi zobrat-obkukat...takze davam klobuk dole pred kazdou snahou,aj ked v pociatkoch sa stava ze treba nejake veci doladit:znizit dai ,popripade nozicky.Ale tymto mosi prejst kazdy ,je to normalna evolucia cloveka v praxi!Na slovensku je mnoho obdivovatelou ale aj tvorcov ci v bonsai ci v suiseki tvorbe.A som rad ze je nas tym viacej!Chcem povzniest snahu tych ktori sa snazia o propagaciu a priblizenie tychto krasnych veci akymkolvek sposobom!Ci je to J.Zagorsek,Vincko Vadovsky,prezident Sba,Tibor Opat.,M Sebo...a dalsi.....no jednoducho kazdy prispieva svojim sposobom k sireniu a osvete bonsai ci suiseki umeniu.A v konecnom dosledku ide aj o zblizenie sa s prirodou okolo nas a o relax a radost z niecoho co sa nam podari resp.co nas naplna....A v neposlednom rade,ide aj o zblizenie sa ludi v celosvetovom meritku......
Vyzva je dobra vec,kto ma zaujem nech sa paci.........
Len sa obavam ze az by sme dostali nejake ocenenie a ocitli by sa nase unikaty na japonskych strankach,nasli by sa intelektualny profici , ktori by riesili este aj na japonskych strankach ci su to suiseki alebo nie a aky smiesny nazov by dostali tie nase diela.....Asi ich to budu mosiet naucit -Japoncov co su a co nie su suiseki!
A co sa tyka rezania suiseki:Vsetci rezu!!!!!Len o tom nechcu hovorit aj vyznamny majstry tohoto umenia,ked sa neda inak treba neziaduce urezat........s tym suklasim :!: Ak sa v niecom mylim ,prosim skusenejsich vyjadrite sa k danej tematike! Rad sa poducim.........Cyril len tento prispevok by bol vhodnejsi do sekcie Tvorba alebo ine....Asi to nehame na super Admina.....prajem pekny den priatelia......

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 30 Okt 2008 22:52

No suiseki cup 08 je ukoncene,musim pochvalit pekne kusky, je co obdivovat a aj ucast bola slusna...nech sa dari......verim ze aj na Slovensku sa takato akcia v najblizsej buducnosti urobi...! :wink: http://bonsai-dnes.cz/show-article.php?cl=1223886792

P.SYROVY
Dátum registrácie: 23 Jún 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa P.SYROVY » 31 Okt 2008 13:03

Drzel jsem vsechny PRKYNKA :D v ruce a mohl jsem je dukladne prohlednout a zhodnotit a muzu tvrdit ze minimalne polovina byla na velice dobre urovni srovnatelne s dily ktere se daji vystavovat.
Jinak jenom podotknu ze vychozi material byl opravdovym oriskem i pro zkusene.
Jsem tedy rad ze jsem dostal diplom za ucast a ze jsem se dostal alespon do prumeru.
http://www.bonsai-dnes.cz/show-article. ... 1223886792
Trpelivost prinasi BONSAIE.... Petr S.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 31 Okt 2008 15:32

Ahoj Peter , tuto temu som sledoval aj na vedlajsiom fore .Vlastne tak ako vsetky .Tie dai su všetky pekne.Je zaujimave že každy zo sutažiacich si zvolil uplne iny štyl .Mohol by si odfotit svoju pracu a priložit?Ahoj.

P.SYROVY
Dátum registrácie: 23 Jún 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa P.SYROVY » 31 Okt 2008 15:41

Ja jsem svoji praci nefotil protoze jsem delal narychlo a puvodne jsem delal klasiku a protoze se me vsechny tri dai po moreni zkroutily tak tenhle muj experiment na posledni chvily jsem dodelaval jeste dlouho do noci tesne pred odjezdem na suiseki cup
Takze zdokumentovano nemam
Trpelivost prinasi BONSAIE.... Petr S.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 31 Okt 2008 17:23

Ahoj , asi som sa zle vyjadril , myslel som hotove suiseky :D .Ahoj.

Napísať odpoveď