Spomienka na Tibora Opáta

Napísať odpoveď
Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Spomienka na Tibora Opáta

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 11 Jan 2011 20:33

Ahojte,

rád by som nám stálym a dlhodobým členom oživil spomienku a novým ľuďom na fóre predstavil nášho kamaráta, ktorý tu už s nami nie je, Tibora Opáta.
Svojho času predstavil na fóre stránky Bonsai - dnes veľmi kvalitné série fotiek, z ktorých môžu začínajúci ale aj pokročilí tvorcovia suiseki čerpať inšpiráciu. Aby sa nám jeho úžasné zručnosti a skvelý humor uchovali, prepísal som jeden z jeho príspevkov na Trnavskú stránku http://www.bonsaiklubtrnava.sk do sekcie SUISEKI. Postupne budú pribúdať aj ďalšie.
Prílohy
P1010101.jpg
Tiborov najznámejší.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Re: Spomienka na Tibora Opáta

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 11 Jan 2011 21:20

Martin,vdaka za spomenutie velikána ,nášho kamaráta Tibora,vždy ked pozriem na jeho tvorbu ,mám pocit ako by sme lietali v kaňonoch a úpetiach hôr,z každého jeho diela žiari rukopis jeho srdca, či osobnosti a som vždy pripravený skloniť sa v úžase nad tak skvelým človekom.Reprezentoval svojimi suiseki sadami či bonsai dielami naše Slovensko!Jeho tvorba je uznávaná na celosvetovej úrovni..... ach tých zelených čajov by som mu uvaril na hektolitre, keby tu bol,,,,, :cry: Naposledy ,ked bol u mna, odobril mi jeden moj prvý čierny šuter ,podobný hore,slúbil som mu ,že ho spravím na jeho počesť,no zatial som nedozrel,no je to ešte v plienkach no cítim že stružliká so mnou,rád ho pre ňho spravím ,drevo sa suší- treba poleno ,no verím že to bude otázka 1sezony............. Slovo robí chlapa a já slová splním!Kamen je starostlivo odložený už len ho osadiť a spraviť.......Verím a dúfam že sa nájdu ľudia ,ktorí ho budú nasledovať.........,česť jeho pamiatke......!!!!!!!!!.
Prílohy
čierna horra.JPG
zatial len polotovar,....ale raz to príde........
čierna horra.JPG (20.83 KiB) 724 zobrazení

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 12 Jan 2011 21:20

Ahojte, pridal som ďalšiu časť: Ishi z rieky Váh.
Prílohy
tib37.jpg

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 21 Jan 2011 15:56

Ahojte, ďalší foto seriál z Tiborovej výroby dai je na trnavskej stránke.
Prílohy
tib50.jpg
ishi

Napísať odpoveď