Dračia hora

Napísať odpoveď
Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Dračia hora

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 13 Máj 2012 22:59

Priatelia,rád by som sa s Vami podelil o dojmi a radosť z tohoto unikátu-daru rieky Váh......8 rokov chodím na Váh, podobné farby som našiel no problém bol z tvarom.....Ako vraví kung-fu učiteľ:všetko je možné ,len málo chceš...!
A já som chcel .....a to som ho tahal z pol metrovej vody a prúdu takého že keby som nemal kamena na prsách tak ma zebere a nájdu ma až v Seredi......taký je tam prúd ......zaujal ma tvar, farba bola neznáma ,nakolko na kameni bol 3 cent.nános zelenej žaburiny,čistil som dlho ale vyplatilo sa .....
K tel .otázkam:dlžka 38cm,výška 14cm....dai v priemere...1,8-2cm..jadrové drevo pani jablone(krásne farby a dobre sa sním robí ,inak tvrdé jak hruška)
Prílohy
hora na jabloni.jpg
Hora na 5,5cm hr.jabloni.....drevo som pol dna vyberal ,nakolko som chcel priznať orig.farbu jablone...ktorú so ladil ku kameňu......,kamen je napolku osadený,ešte ju chýba spustiť lebo v strede je kameň prehnutý,dai v strede je nahrubšia....
vyrezané porsche ..JPG
vyrezaná dai priamočiarou pílou.................pôdorys v tvare porsche.....
IMG_3098.jpg
zadok hory ,kde je jaskyňa ,v kameni je cca 8 farieb
dr.hor.osad..jpg
osadená a vypílená dai........
dračia hora predek.jpg
hora na pol ceste ,za zmienku stojí dilema s nožičkou s druhú vľavo!
dračia hora zadek.jpg
IMG_3445.jpg
hora pred konečným voskovaním priehladným voskom.....,názov je podla draka na pravej strane ktorý chrli ohen a chráni vstup do hory.....
farby na dračej h..jpg
det.draka a ohna ktorý chrli ....
zadek dračej n.h..jpg
zadok hory...........
IMG_3963.jpg
pohľad pod suknu...
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 10 Jan 2013 08:44, upravené celkom 2 krát.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Re: Dračia hora

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 13 Máj 2012 23:31

Dalšie pohľady.........čo dodať? Veľká vdaka organizátorom, že niečo také svetové a prestížne je u nás na Slovensku..áááá z mojej strany: je mi cťou a národným sviatkom sa zúčastniť...ááá... som rád že môžme týmto spôsobom prezentovať krásu našej prírody a um-či zručnosť vo výrobe dáiz. a tým upevnovať priatelské vztahy aj v zahraničí..........máme čo ukázať...vid manželia Vyhlídalovci,V.Vadovský,V.Kamocsaj,M.Krivošík......ááá mnohý další....Obdivujem ich diela-preto hlboká poklona všetkým čo našli odvahu chytiť kameň a dláto.....!!!!! :wink:
Dúfam že až dožijem, tak bude hotová sestra dračej hory ,tiež unikát ......(ležali vedla seba ,no má iné farby ale Japan .tvar....ááá mosím zehnat drevo z moruše,ááá lež vyschne :? ,....ale bude to stáť za to....) :wink:
Prílohy
premiéra na Slovakii.jpg
premiéra na Slovakii 2012....
dračia hora s ocen..JPG
Dračia hora ocenená....
dračia hora s ocen..JPG (19.32 KiB) 1686 zobrazení
ocenenie dračej hory.jpg
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 10 Jan 2013 08:49, upravené celkom 1 krát.

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 14 Máj 2012 07:58

Gratulujem Juraj v prvom rade k oceneniu, ale rovnako k skvelému nálezu a peknej práci...s tou nožičkou si sa rozhodol správne, bola tam určite naviac...je mi to absolútne jedno, ale pýtam sa pre zaujímavosť - kameň má spodnú hranu prirodzene rovnú, alebo jej bolo treba "pomôcť"?
...neuvažoval si drevo trocha primoriť a vytvoriť tak kontrastnejšiu linku pod kameňom?... pre názornosť prikladám obrázok.
ocenenie dračej hory 2in1.jpg
Aj jedno, aj druhé sú rovnocenné estetické línie a je na každom osobne ako ktorú vníma a ktorá mu je bližšia...
Zdraví Rudo

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 14 Máj 2012 10:56

čaf Rudo:Foták nie vždy zachytí skutočné farby či línie, dai má byť o 1-2 odtiene tmavšia,a ked pozerám na suiseki tak vidím kameň ,nie dai!(tak to má byť-ak dai púta oči tak je to celé zle...!). Ale ked sa prvý krát robí s drevom,nikdy nevieš ako to v konečnom dôsledku vypáli,nieje také moridlo aby to bolo o jeden odtien tmavšie a aby to ladilo!Súhlasím s V.Vadovským raz sme meditovali o farbách dáiz a nechcem aby to vyzeralo akoby z plastu či keramiky,drevo je flakaté (má v sebe všetky farby inklinujúce ku kameňu), podarila sa aj pasáž pod drakom kde umocnuje -podopretie-nožičku draka,virtuál si namiešal vkusne ,no naživo je inak a je predpoklad že drevo časom trochu stmavne,čo sa týka pôdorysu kamena...ak dobre sleduješ dai dotvára líniu kamena je na lavo cca 1,6 cm,potom stúpa a mierne klesá,v strede je najhrubšia..na pravo má cca 2,5cm,pre info do povrchu nebol žiadny mech. zásah !!! Celý kamen je s láskou vyšolichaný mäkkou handričkou! Nechcem tu rozvádzať tématiku rezať či nerezať ,nerad bych riešil provokačné otázky .....dno nieje rovné áááá pri každom rovnejšom dne sa vynorí otázka: je ,či nieje to líznuté......,dokázať to je tažké...a poitou je, čo chce pozorovateľ :pohaniť či vyzdvihnúť...?!
áááá polož si ruku na srdce:keby si našiel takýto kameň ,neháš ho tam???!!!!Alebo ho budeš obchádzať doma ako balvan?!!!! :wink:
ááááá de je napísané: že ked vie človek -profík v rezaní ,odrezať kameň rovno že ho odreže prirodzene nerovno.....!!Možno preto aby sa vyhol už trápnym otázkam a podozreniam, že či je to líznuté....!Otázka znie :ako to dokázať a nebyť pritom trápny...?! :!: Já nerežem, ked nemosím a nestojí to za to!!!!Aj odrezať je umenie...!
Lebo závisť a škodoradosť sú u mnohých doménou alebo aj tajná zbraň v štýle, už ked na neho nemám ,tak ho zhodím rečami :že je to zrezané,dorábané-zásahom do vidiťelného,však nemože byť lepší než já-to sa nenosí.....! A nakoniec svedčia o tom aj vzťahy medzi nami, ktoré sú priamoúmerné týmto slaboduchým rečiam , ktoré okrem iného,vylepšujú aj biznis z predaja kamenov!!!! :? Sa mozrejme česť výnimkám..... a skutočným kamarátom....!!!!
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 08 Jún 2013 23:33, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Alena Ondejčíková
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 14 Máj 2012 14:13

Juraj, ešte raz gratulujeme, tento kameň sme nemohli neoceniť. Krásna farba, tvar, kresba, daiza. Veľmi pekné suiseki.
Tešíme sa na ďalšiu výstavu, veríme že dovtedy zase prebrodíte Váh hore-dole a nájdete ďalšie takéto krásne kúsky. Držíme palce.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 15 Máj 2012 00:08

Dakujem za ocenenie i gratuláciu....každý rok sa snažím dať to najlepšie a aj to v rámci svojho mála času čo najlepšie odprezentovať...dúfam že už čoskoro príde na rad aj nejaký utešený bonsaj z krásne zakvitnutej jablonky či bohato olisteného javora....Držím Vám palce a prajem veľa pozitívnej energie a kopec skutočných priateľov...... :wink: Aj Vašou zásluhou je svet bohatší a krajší.....! :wink: :bom:
Prílohy
dračia na národnej.jpg
ááá pripájam aj dračiu horu s novým stolíkom na Národnej v HC.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 14 Jan 2013 23:51

Priatelia,nakoľko tu chýbajú aj stolíko-postupy,(dvoch stolíkov),tak sem jeden archívny príspevok na oživenie,šupnem....dúfam že poteší....... :wink:
Len škoda ,že sú tu iný majsterkovci,ktorý by vedeli povedať o výrobe stolíkov a o ich povrch.úpravách....čo už biznis je biznis..... :!: ani sa nečudujem tej aktivite tu na stránke......pár skalných ....., pár zablúdených a pár ufrflaných.......! :oops: Nikomu nezávidím-konštatujem,nikoho som sa nechcel dotknúť menovite! :oops: áááá tu je odkaz na tú frézu z ktorou sa robia tie zahlbenia...:http://www.dremeleurope.com/cz/cs/ocs/p ... sl021-vm_1
Prílohy
návrh stolíka.jpg
takto si to vyskladám na sucho a poznačím si v akej výške budú gulatinky,ako daleko budú nožičky..atd
horná doska.jpg
doska je zlepená z orechových dosák....
zač.lepenia.jpg
vidieť kolmo navrtané diery do nožičiek,do diery sú nalepené tiple-používam bežný rakol vodovzdorný,vpravo je detail prepojenia gulatiniek.....
ohrada.jpg
zlepené gulatinky z nožičkami,ostáva už len prilepiť tiple k doske a postaviť........všetky diely treba zastabilizuvat aby nepoutekali....
dračia na tenk.stoliku.jpg
skúška vhodnosti stolíka....,pekný no neladí ku kameňu...!Stolík je namorený liehovým moridlom a povrchová, konečná úprava je matný lak v spreji tri vrstvy...(podla potreby aj viac)
IMG_4070.jpg
drémelkou vyfrézujem dieru v tvare štvorcových pozdlžnikov,je to pevnejšie ale výrez mosí byť presný,tu je odkaz na tvarovú frézu:s/product/6025/133/frézovací-bity-(hss)/frézovací-bit-(hss)-3,2-mm;jsessionid=19033DACEF760AF3D68C2AD898B26BEF.sl021-vm_1
IMG_4070.jpg (27.63 KiB) 1591 zobrazení
det.výrezu nož..jpg
det zasunutia na sucho.jpg
IMG_4076.jpg
zlepená horná doska,tiež orech.....
skúška vhodnosti.jpg
skúška vhodnosti........
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 22 Jan 2013 09:27, upravené celkom 4 krát.

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 15 Jan 2013 08:46

Ahoj suiseki majstro , ako sme si u teba zvykli zase si predviedol top prácu .V dnešnej dobe , ked si všetko nájdeš na nete už nie je tajnoskárstvo na mieste . Už sme si mohli zvyknúť že forum Sba každý používa len ked mu to vyhovuje . Ale toto nie je cesta k lepšiemu foru , že budeme na nich poukazovať . Skôr ukážkami našej práce prilákame verejnosť k umeniu bonsai a suiseki. Teším sa na tvoje práce na Národnej výstave Košice 2013 :wink: .

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 15 Jan 2013 09:28

Čaf šohyn maestro,máš pravdu.....nie je mojím cielom narúšať dobré vzťahy ale ich vytvárať!Nemyslel som žiadne konkrétne osoby!Komu česť ,tomu sláva!Básnik chcel len na okraj povedať že by potešilo človeka aj dáka odozva, debata, ked sa človek niečo nové dozvie, čo ho posunie vpred!Potom sa nečudujem že to funguje na vedlajších forach.....a čo má byť doma,na čo máme byť pyšný, nám uteká spod ruky.....Som hrdý na túto stránku,žijeme spolu už dáku chvílu.....ele už to nebudem riešiť....mier s vami a nech sa každému darí::!
Len som chcel trochu oživiť forum,a tak trochu povzbudiť zasnežené okolie .......rád bych ,aby táto stránka splnala účel,venujem tomu dosť svojho času a kladem si momentálne otázku?????Má To vôbec zmysel.....?!!!!! :oops:

vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 16 Jan 2013 18:55

..čaute Jurkovci , k tým stolíkom vedúci ale aj pre ostatných kutilov , taliani oživili po dlhom čase svoje fórum a je tam vlákno o stolíkoch
oplatí sa preklikať všetko - píšu tam dačo ,ale sú nafotené aj fázy tvorby , možno to niekomu pomôže ako išpirácia
takže ciao a tutti a klikajte.
http://www.napolibonsaiclub.it/forum/sh ... per-pietre

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 16 Jan 2013 20:52

Vlado dík za linku,už ju poznám,,,skôr by ma potešili dáke infošky v rámci povrchových úprav......velmi poučná je aj táto...http://www.tavolinibonsai.it/it/gallery.....

Martin Kolacia
Dátum registrácie: 24 Dec 2008 11:38

Príspevok od užívateľa Martin Kolacia » 17 Jan 2013 23:24

Juraj má to zmysel :!: ....... nádherná práca
tady najdete můj web ... http://www.bonsai-place.estranky.cz

Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 18 Jan 2013 17:54

Ahojte stolíkomajstri. Rád by som sa vyjadril k tým povrchovým úpravám, aj keď sa necítim byť k tomu až tak povolaný, ako napr. Milan Roskoš. Ak sa tomu venuje niekto vo veľkom, ako Milan, tak to nieje až taký problém. Ak to ale robí niekto v malom, tak to problém je. Kvalitné, profesionálne laky niesú síce nejako drahé, ale robia sa len vo veľkých baleniach. Čo znamená - 5kg základ, 5kg vrch, 5kg tužidlo a 5kg riedidlo. To je asi 20kg materiálu a cena asi do 100€. Skôr, než by som to spotreboval, mi to zostárne a stvrdne. Toto som zisťoval u firiem ICLA a Milesi. A čo sa týka malých balení v predajniach farby-laky, tak napr. polyuretánový, jednozložkový, matný lak je ešte aj tak príliš lesklý. A lak v spreji tak isto, navyše je syntetický a nemá takú tvrdosť, ako PUR-lak. Je tu ešte jedna možnosť. Zobrať stolíky k nejakému stolárovi, čo by bol ochotný ich nastriekať, alebo si od neho trocha laku odliať. Zatial tolko....

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 18 Jan 2013 18:59

Peťo,dík za tvoje vyjadrenia k povrchovým úpravám.....!Tvoje ako aj Milanove stolíky sú pýchou Slovenska.Dať do kopy stolík ,navrhnúť tvar ,pozliepať to do kopy je umenie!No posledné štádium je povrchová úprava-aby sa to tvárilo Slovensko-Japonsky.... :D Zatiaľ pracujem v kombinácii liehové moridlo+ matný lak v spreji.......no mám teraz zakúpené malé pixle :Xyladecoru,belinky.....je to rad lazúrovacích moridiel,stojí pixsla cca 20evri,čo nie je málo a výdatnosť (nemám odskúšané)možno aj 4-5 väčších stolíkov .....len problém so schnutím..... schne dlho aj 3-4dni pri 3-vstvovom nátere...zatiaľ som skúšal len natrieť latečky ako vzor.....!Další problém je ten, že na tej ich vzorke to vypadá lepšie- inak ako na mojom dreve,je to síce odtienovo miešatelné,no ide to financíí.....Preto som chcel trochu pozitívne znejúcich emocii k povrch.úpravám....len to by chcelo obšírnejšie o stolíkoch vo vlákne stolíky....!

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 18 Jan 2013 22:52

google-povrchová úprava dreva :idea:

Napísať odpoveď