Hora tajomnych kruhov.

Napísať odpoveď
Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Hora tajomnych kruhov.

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 16 Júl 2008 22:29

Takze priatelia ,dalsi kusok z mojej skromnej zbierky.....Kamen je tiez z rieky Vah. Vyska v dai-11,5cm,sirka 11cm,vyska dai-2cm.Vyska kamena -10, 5 cm.....ObrázokObrázok
Obrázok

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 16 Júl 2008 23:05

Dalsie pohlady.....Obrázok
Obrázok
Obrázok

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 16 Júl 2008 23:13

Detail farieb na kameni,ma mnoho kruhov-preto hora taj.kruhov.Zatial davam poeticke nazvy,koncovky -ishi zatial nedavam ale cas vyriesi vsetko.Obrázok
Obrázok

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 16 Júl 2008 23:22

Dalsie pohlady na dai,dai je z ceresne,osetrena selakom.Robi sa snou dobre no pri rezb.dlatach v detailoch sentam vystipuje......ale strukturu a farby su pekne-radost struzlikat :D Na jemne detaily je vhodnejsia hruska....Obrázok

Obrázok

Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 17 Apr 2008 09:50

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 17 Júl 2008 08:54

Ahoj Juraj,
je skvelé,ako si sa rozbehol.Tá hora je každopádne zaujímava,ale daiza mi moc nesedí.Ber to ako kamarátsku radu.Ide mi o to, aby celá kompozícia vyznela pekne a kreatívne,ako komplexné suiseki a aby sme sa nemuseli napríklad s Homolom a Sirovím polemizovať či je to suiseki.Na ich slovseki im iste odpíšem, ako aj na postoj k Vincovi.Myslím, že keď sa on dotkol, ako kamenosochár kameňa nielen rukou, ale aj srdcom, tak oni ešte čurali do plienok a o kameňoch nemali poriadne tušenie.NO a o kvalite materiáku a jeho spracovaní vo Vincovej umeleckej forme oni môžu len snívať.Vadovský nerobí, ale tvorí.Jeho rozhovor s kameňom a mistické vnímanie mu určí obraz o vytvorení dajzy vytvorenej na mieru.Zo je rozhovor umelca s budúcim dielom.O ošetrovaní kameňa ani nehovorím.Potom u neho prichádza tretia fáza a to je úvaha o stolíku pre suiseki.Jeho stolík dotvára homogénnosť celej línie diela. Mrzí ma , že slovenskí "kamenári" sa k takýmto problémom boja vyjadrovať.Na fóre čítam rôzne žabomyšie úvahy,ale často k podstatným veciam chýbajú seriozne postoje.
Pociťujem, že v tomto období kreativita a tvorivosť dostávajú riadne facky,veď žijeme v treťom tisícroči a niektorí páni to ako neradi vidia.Nechcem sa dotknúť precíznej japonskej a činskej školy,to vôbec nie,
vysoko si ju vážim,ale sme európania tretieho tisícročia.

Cyril

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 18 Júl 2008 22:19

Ahoj Cyril.
S dai som spokojny,no netvrdim ze to nemoze byt lepsie.Vieryhodnost kritika sa zvysuje novym navrhom dai.Ak mas daco lepsie a zaujme...budem sa revanzovat.Podla mna je najtazsie navrhnut nieco vhodne aby to ladilo.Uz som nedockavy,kedy sa vyjadris na ceskom fore........dik za nazor a maj sa modrooky krokodil..... :D

Napísať odpoveď