Novacik

Napísať odpoveď
alcapone
Dátum registrácie: 14 Sep 2017 10:33

Novacik

Príspevok od užívateľa alcapone » 14 Sep 2017 12:05

zdravim vas.. po niekolkych rokoch som si znova zaobstaral dva bonsaie. Vacsi je Zelkova ale ten mensi neviem.. Prave som ich doviezol domov. Co to som uz nacital ale spytam sa. Odporucate im dat pokoj, nech sa daju dokopy alebo mozem jemne prestrihat? Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Novacik

Príspevok od užívateľa LAcike » 14 Sep 2017 12:44

To posledne je sagerecia. Zelkova to nebude, je to brest cinsky, stavim sa o predavacove prirodzenie :D

Z coho vyplyva kompulzia strihat? Co tym chces dosiahnut?

alcapone

Príspevok od užívateľa alcapone » 14 Sep 2017 13:11

Vdaka za info :) celkom funny ale na stitku je Bonsai Zelkova.. Na tom vacsom precistit listy, niektore sa mi zdaju "osuverene" a mozno by bolo dobre investovat energiu do tych zachovalejsich abo novych.. vyhonky by som na vacsom tiez dva, tri stikol aby sa udrzal tvar a nebolo z toho misuge.. zda sa mi, ze dlho postavali v kvetinarstve.. ale stikanie je podla vsetkeho lepsie robit na jar..
Ten mensi necham tak, nech sa trosku rozrastie koruna a uvidime ako to bude vyzerat na jar, mozno si nebude nic pytat :)
oktober az marec je lepse hnojit raz mesacne predpokladam, ci?

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 14 Sep 2017 14:26

Strom do existujucich listov neinvestuje energiu, vyuziva ich na 100% ich znizenej plosnej kapacity. Energiu investuje do ich vytvorenia. Ak ostrihas, bude si musiet vyrobit nove a teda investuje energiu ;-)

Kedze su to interierovky, tak hnojit mozes celorocne. V zime ti ale bude pri rovnakom hnojeni vyhanat vacsie listy (menej svetla), takze zvolnenie je na mieste.

Vseobecne plati, ze ak nevies preco strihat, tak nestrihaj. Ak ma dlhe slahune, tak tie samozrejme zakrat na 2 pary, resp. u brestu, co nema protistojne listy na 3 listy.

alcapone

Príspevok od užívateľa alcapone » 14 Sep 2017 14:41

Vdaka za upresnenie :) v prvom rade chcem u brestu udrzat tvar.. necham ho trosku aklimatizovat a uvidime po zopar dnoch, najhorsia smrt je z oplasenia, takze nebudem na nic tlacit :)
Je lepsie strihat vyhonky za 2/3 listom? Ako si to myslel za 2 pary?
Ta sagerecia sa mi nezda v top stave, snad sa mi ju podari nakopnut a udrzat ten tvar co ma.. urcite ju nechcem riesit teraz ale mozno jeden vyhonok stiknem.. dolezite ich bude ozivit a snad sa im moje miesto v byte zapaci..
Inak odporuca sa presadzat na jar, ci?

alcapone

Príspevok od užívateľa alcapone » 07 Okt 2017 09:22

Tak po skoro mesiaci znova vkladam foto, vacsi Brest sa udomacnil a zatial listy neopadavaju, len sem tam jeden dva v priebehu tyzdna opadne..Horsie to je u Segeracie.. zasielam foto. Kupil som ju v horsom stave ale veril, ze by sa mohla chytit.. uz starsie listy opadli a co je horsie aj na novych sa objavuje tento povlak.. kazda rada bude vdacna co s tym...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 07 Okt 2017 10:03

Davas privela vody. Ak je malo listov, nie je z coho odparovat, spotreba je nizsia. Ak budes kontrolovat substrat palickou v tak 1-2cm hlbke, zistis, ze kym brest je uz suchy, sagerecia ma kopec vody.

alcapone

Príspevok od užívateľa alcapone » 07 Okt 2017 10:35

vdaka za info, myslel som si, ze to bude nieco obdobne..

Napísať odpoveď