Borovička spred hotela

Napísať odpoveď
Adam Chvostac
Dátum registrácie: 05 Apr 2018 22:16

Borovička spred hotela

Príspevok od užívateľa Adam Chvostac » 13 Apr 2018 18:07

Ahojte. Včera som si doniesol borovicu, na ktoru som sa chystal asi rok a pol ale nemal som ju kde pestovať. Momentalne ju mám na balkone, dnes som ju presadil do raselionovo - humusovej zmesy. Chcel by som ju nechat zakorenit nech sa adaptuje na nove podmienky kedze predtym bola v podstate len hodena za hotelom posadena ako prislo a nikto s nou nic nerobil. Tvarovat by som ju chcel asi az neskor a najlepsie s niekym kto sa tomu venuje dlhsie nakolko sam by som ju asi zdevastoval 😀 Budem vdacny za kazdu radu co sa pestovania týka. Pekný deň prajem.
Prílohy
IMG_20180413_125827.jpg
IMG_20180413_125703.jpg
IMG_20180413_125737.jpg
IMG_20180413_125750.jpg

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Borovička spred hotela

Príspevok od užívateľa LAcike » 16 Apr 2018 21:47

tak v prvom rade si ju zasadil do substratu, co dobre drzi vlhkost. Borovice maju radasej suchsi substrat, preto sa raselina miesa s niecim, co nedrzi v poroch vodu (strk, hruby piesok). Zalievaj velmi opatrne, prstom vyskusaj, ci je zemina sucha niekolko cm pod povrchom a az potom zalej.

Adam Chvostac
Dátum registrácie: 05 Apr 2018 22:16

Príspevok od užívateľa Adam Chvostac » 17 Apr 2018 16:37

Potvrdilo sa pravidlo "dva krát meraj raz strihaj" a samozrejme som z tej euforie ze som ju "zachranil" som spravil blbosť :D ale borovičke sa dari zatial zacala pušťať ihlice. Ďakujem za radu.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 17 Apr 2018 20:36

Ci sa jej dari budes vediet najskor mesiac po presadeni. To, ze pusta ihlicky neznamena absolutne vobec nic, robi to z energie (cukrov), co zostali v korenoch a kmeni.

Na ilustraciu - ked odrezes z ceresne/jablone/doplcochces vetvicku, ktora ma narasene kvetne puky a zoberies ju dnu, kde je teplo, tak ti rozkvitne. Aj ked ta vetvicka uz vlastne umiera. Znamena to, ze sa jej dari? :-)

Borovica je mrcha, bude zelena aj 3 mesiace. To co som odrezal z borovic pred mesiacom je v komposte stale zelene ;-)

Napísať odpoveď