Smrek - navrh tvarovania

Napísať odpoveď
Jaroslav
Dátum registrácie: 05 Jún 2016 17:48

Smrek - navrh tvarovania

Príspevok od užívateľa Jaroslav » 05 Jún 2016 19:22

Dobry den. Chcem sa opytat na možné návrhy tvarovania tohoto smreku...Strom je vysoký v súčastnosti cca 1 m, aj s jinom, široký cca 50 cm. Zatial nebol vobec tvarovaný.
Prílohy
IMG_6509.JPG
IMG_6521.JPG
IMG_6523.JPG

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Smrek - navrh tvarovania

Príspevok od užívateľa LAcike » 05 Jún 2016 22:04

Cau,

velmi zaujimavy material, paci sa mi. Moznosti mas viacero, ale nie som si isty, ci ma zmysel to preberat vobec na fore. Vies ho potlacit do maleho stromceka s konicitou, vies spravit polokaskadku az kaskadu, vies z neho spravit pokruteny stromcek. Z fotiek sa neda urcit, co mu najviac sekne.

Jaroslav
Dátum registrácie: 05 Jún 2016 17:48

Príspevok od užívateľa Jaroslav » 06 Jún 2016 21:22

Asi este pockám s tvarom koruny, len som tak premyslal aky dlhy ten jin mam ponechat, nechcem niečo pokazit. Zatial je taky ako zostal na strome a odumrel.Ani korunu som vlastne este neprestihaval, bol vykopany len minulu jesen, asi bude najlepsie počkat do buduceho roku. Mne sa najviac pozdava asi kaskada - polokaskada, len sa obavam ci takyto tvar bude rast a bude dostatočne vitalny, či nie su s nim problémy.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 07 Jún 2016 23:01

smrek je v pohode, nebude mat problem so ziadnym tvarom. skor ty ho udrzat (nedrzi tvar, ohyba sa smerom nahor). ak bol kopany na jesen, tak tento rok celkom urcite s nim nerob.

Napísať odpoveď