Javor Jap. Odlistnenie a tvarovanie

Napísať odpoveď
chosen530
Dátum registrácie: 16 Apr 2017 21:44

Javor Jap. Odlistnenie a tvarovanie

Príspevok od užívateľa chosen530 » 09 Júl 2017 08:58

Ahojte,som začiatočník-pokročilí,alebo mam iba medzeru v pár veciach :bom: a preto sa chcem radšej opýtať:

:?: ma moj bonsai po odlistnení spravnu veľkosť listov nakoľko som čakal drobnejšie lístočky.Javor bol odlístnení cca 2-3 týždne,nebol prihnojovaný a je držaný v polotieni(dá sa povedať že priame slnko ma hodku a pol)

:?: kedy a ako by bol správny čas ho vytvarovať,nakoľko už po odlistnení som ho trošku natiahol no podľa mňa to nie je spravny tvar.Problém mám asi s predstavou nakoľko všetký mladé,alebo dve tri roky zakúpene javory maju taky hoc jaký tvar(dole skoro nič a hore veľka rozvetvena koruna)Nemalo by to byť skôr naopak?Ked si pozriem výstavne bonsaje javoru su vetvené od spodu na hor. :?: :?: :?:

ďakujem pekne za rady
Prílohy
_SAM6249.JPG
_SAM6250.JPG

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Javor Jap. Odlistnenie a tvarovanie

Príspevok od užívateľa LAcike » 14 Júl 2017 16:48

1. pokial viem, tak javor dlanolisty sa zvacsa nedefoliuje (su variety, kde to ma vyznam, normalne nie)
2. nemas na tom strome co tvarovat. Ma malo vetiev, malo vetvenia. Listnace sa tvaruju skor strihom.
3. To, ze spodok ja slabsi ako vrch je normalne. Javory su apikalne dominantne (silne prirastky maju hore). Treba to spravne korigovat oslabovanim vrchu a volnym rastom spodku. Tzn. vrch pristrihnes, spodok nechas bez strihu. Alebo vrchu zakratis listy, spodne nechas a pod.

Napísať odpoveď