Buxus

Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Re: Buxus

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 03 Dec 2009 21:51

... pred zazimovanim som este urobila redukciu... :wink:
Prílohy
Buxus1-1109.JPG

ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 03 Máj 2011 20:37

... rozhodla som sa proporcne vzhladom k hrubke kmenu radikalne zredukovat korunu a zapestovat podstatne mensi strom. Trochu sa zapracovalo aj na mrtvom dreve, pred dvomi dnami som stromcek nahnojila a necham teraz rast, dufam, ze sa pochlapi...
Prílohy
Buxus-052011 (1).JPG
Buxus-052011 (1).JPG (40.2 KiB) 1279 zobrazení

stano
Dátum registrácie: 22 Jan 2009 14:20
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 04 Máj 2011 13:27

...podľa mňa príliš veľká redukcia zelenej hmoty...opäť si nás presvedčila, že odvaha a nožnice ti nechýbajú :D
ale podstatné je, aká je silná a výkonná koreňová sústava...držím palce!

ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 04 Máj 2011 14:24

Stanko toto su nove tohtorocne vyhony, ktore vyrastli z pazusiek niekolkych listov, ktore na strome z minuleho roka zostali. Ostatne konare ci kmene boli odstranene uz minuly rok, lebo nechceli narasit. To znamena, ze stromcek je uz na ceste k vitalnejsiemu rastu... aspon dufam :roll:

Vladok
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Apr 2008 15:56

Príspevok od užívateľa Vladok » 05 Máj 2011 09:15

Ahoj Ivet,
buxus sa mi vo všeobecnosti páči a aj ja sa chystám už niekoľko rokov na zapestovanie nejakého kúsku. Je známe, že rastie veľmi pomaly a na tvojej poslednej úprave bude mať tendenciu pravdepodobne zahusťovať iba vrchol a vznikne na ňom "gulička" alebo "obláčik". S tým mŕtvym drevom to potom vo výsledku asi nebude to pravé "orechové". Ale príroda má svoje zákonitosti a možno sa v budúcnosti predstaví tento stromček s iným náhľadom.
Som rád, že vo svojich príspevkoch sa vraciaš k vývoju aj viac rokov dozadu a za to máš odo mňa palec hore. Na tomto fóre nie je veľa takýchto dokumentaristov.
Vlado

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 06 Máj 2011 08:26

Ivet už nastúpila cestu vyšiej bonsajistiky :D .To znamená hľadieť do buducna a nie furt zelene a na pi... :D .Držím palce a som zvedavý na další postup :wink: .
Vlado treba sa pridať , fotit a dávať na forum.To že to niekedy prejde bez povšimnutia je už druhá vec , ale snaha tam je a hlavne bude viac dokumentaristov :wink: .

twity
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 21:39

Príspevok od užívateľa twity » 29 Feb 2012 18:57

Pekny den,ja som si kupila Buxus este velmi mladucky a chcela by som si ho vypestovat,ak sa zadari.
Ked chcem aby zmohutnel,tak ho mozem presadit do vadcsej nadoby?Este jedna otazocka,skor co som videl,tak je to vonkajsi krik,moze byt aj v byte?

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 29 Feb 2012 22:30

Ahoj , najlepšie riešenie na zhrubnutie kmeňa je zasadenie do voľej pôdy. Buxus je vonkajší stromček a nepatrí do interieru .Sú aj bytové buxusi - buxus harlandii.

twity
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 21:39

Príspevok od užívateľa twity » 01 Mar 2012 12:18

Aho,dakujem za odpoved.
Aky je rozdiel medzi nimi,okrem toho,ze je tento vonkajsi?Da sa z neho casom urobit bonsai?

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 01 Mar 2012 19:45

Rozdiel je spôsobe pestovania , vonkajší patrí von to znamená musí byť stále vonku . Harlandii je bytovka, tropický strom ktorý by naše vonkajšie mrazi neprežil . Tvarovanie a strihanie je rovnaké pri oboch druhoch .Treba dávať pozor na veľmi jemné a krechké konáre , lámu sa .Je veľmi veľa známich bonsajov z buxusu .

Napísať odpoveď