Strana 1 z 1

A(3)B...nátržník

Napísané: 22 Dec 2011 15:32
od užívateľa Rudolf Fraštia
...bonsaj Stana Talapku vytvorený pred troma rokmi...v súčasnosti v stave budovania koruny...virtuály naznačujú možnosti smerovania ďalšieho vývoja...napadne vás niečo ďalšie?
P7090005 3in1.jpg

Re: A(3)B...nátržník

Napísané: 02 Jan 2012 11:32
od užívateľa stano
tak skusim ako prvy... tato rastlina rastla volne v zahrade, dovodom na vykopanie a zaciatok tvarovanie bol a je jej mohutny kmen...v roku 2010 bola na nasej vystave v Martine, z tej doby pochadza aj stredna fotka - skutkovy stav... v r. 2011 bola pestovana v plastovom kontajneri, ale narast koruny nebol prilis velky... rudkove virtualy mi prisli celkom vhod, chcel by som jej vyzor zmenit a viac vyuzit potencial, ktory tato rastlina ma... z dvoch navrhov ma oslovil viac ten A - podla mna koruna na nom viac ladi s kmenom...naviac, v tomto pripade je velmi vhodne zakomponovany vyrazny prvok rastliny - jin v strede...ten som chcel povodne odstranit, ale teraz vidim , ze sa da pouzit do celkovej kompozicie... problem vidim v dopestovani zelenej hmoty, ako som pisal, natrznik ani v priestrannej plastovej nadobe nerastol prilis mohutne...naviac, vyhonky su tenke a velmi krehke, tvarovanie drotom je preto trochu narocne, starsie konare maju tendenciu prasknut a zlomit sa...v kazdom pripade to skusim :D skoda len, ze ho tym padom asi nebudem moct dat na nasu letnu vystavu...

Re: A(3)B...nátržník

Napísané: 04 Jan 2012 15:35
od užívateľa stano
takto vyzerala rastlina v záhrade vo februári 2007.

Re: A(3)B...nátržník

Napísané: 05 Jan 2012 08:31
od užívateľa Vladok
Ahojte,
az povodna fotografia zo zahrady ukazuje mohutnost stromu (predtym som si to nevedel predstavit) a dokresluje skutkovy stav bonsaja.
Z foto je vidno dva jiny, ktore su v popredi (zelena hmota je v pozadi) a su situovane na opacnych koncoch. Moj nazor je, ze jeden by mal ist prec aj preto, lebo potrebujes dostat zelenu hmotu do popredia a ako pises Stano, tato hmota nemohutnie.Vyrazny jin na lavej strane by som ponechal a strom naklonil trochu do pravej strany tak, aby sa tento jin stal dominantny(aj krivky linie kmena sa zvyraznia). Okolo neho by som zacal vytvarat korunu stromu - spodnu cast z pravej zelenej hmoty, zvysok z lavej zelenej hmoty.
Sorry, nemam SW na virtualnu upravu foto, tak len slovne. Mozno 3D pohlad je iny a perspektiva tvorby dostane iny charakter, taky ako je na virtuale A - co je asi velmi narocne upravit tu lavu zelenu hmotu do navrhnutej podoby.
Zdravi Vlado z BB.

Re: A(3)B...nátržník

Napísané: 05 Jan 2012 17:38
od užívateľa Peter Chrena
Mne sa ten virtuál A páči. Akurát by som ubral z toho konára vľavo dole a pridal by som malý konár vpravo zo zadu, v tom veľkom oblúku, kvôli vytvoreniu zadnej perspektívy. Snáď ma Pavel zase za to nez...e. :lol:

Re: A(3)B...nátržník

Napísané: 15 Jan 2012 07:58
od užívateľa stano
ahoj peto, dakujem za tvoj prispevok a virtual, paci sa mi, ked to porovnam s rudovym, bol by som rovnako rad, keby sa mi podarilo stromcek dopestovat a dotvarovat do vami navrhnutych vyslednych podob. :D