EBA 2013

Napísať odpoveď
alex
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:22 Máj 2008 21:29
EBA 2013

Príspevok od užívateľa alex » 27 Mar 2013 06:48

Ahojte
Neviem ako iný, ale ja by som bol zvedavý, ktoré stromy nás reprezentujú na EBE.
alex

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie:29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: EBA 2013

Príspevok od užívateľa LAcike » 28 Mar 2013 08:08

Ahoj,

tak, zistoval som ako sa veci maju a bohuzial tento rok od nas na EBA Convention nebudu ziadne bonsaje.

Ján Zágoršek
Dátum registrácie:11 Nov 2008 14:59

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 28 Mar 2013 15:38

ČOŽE?
Naposledy upravil/-a Ján Zágoršek v 01 Apr 2013 18:15, upravené celkom 1 krát.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Mar 2013 09:26

Ján Zágoršek napísal:Iba rozhorčená otázka na Prezídium: ČOŽE?!?!?
Tak tu si dovolim oponovat, otazka je polozena na zleho adresata. Polozme ju takto: "Rozhorcena otazka na CLENOV: COZE?!". Prezidium stromy nevystavuje, vystavuju ich clenovia, tak sa nad sebou zamyslime, ze preco zo Slovenska nejde do Francuzska ziaden bonsaj. Alebo tu niekto caka, ze prezidium bude na kolenach so zlozenymi rukami prosit kazdeho slovenskeho bonsajistu, aby siel vystavovat?

Nejake stromceky mali ist, ale pre ich zdravotny stav po prezimovani sa majitel rozhodol, ze to nebude riskovat. Toto rozhodnutie bolo spravne a lepsie je ich uvidiet zive a zdrave na dalsej EBA-e ako v kute zahrady cakajuce na opekacku..

Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:10 Júl 2009 21:37

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 29 Mar 2013 16:30

Predsedníctvo oslovilo niekoľkých členov a jedným z nich som bol aj ja. Mal som záujem ísť, ale nie sám, pretože niesom jazykovo vybavený. Keďže v dobe prihlasovania sa organizoval aj zájazd do Španielska na Mistral, využil som radšej túto možnosť. Bola tam dobrá partia a mali sme aj sprievodcu. Ďalšou vecou je otázka financovania. Dotovaný je len delegát a talent. Dnes je tým dôvodom ale aj počasie. Stromy ešte stále nemôžem odzimovať, lebo sú čiastočne pod snehom. Bohužial tohoročná EBA je dosť ďaleko, ale hlavne príliš skoro.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Mar 2013 17:36

Hm, tak potom by sa mohla otvorit otazka ohladne financovania. Ide tento rok delegat za SBA? Minuly rok podla newsletteru nebol. Pokial viem, nas talent sa tento rok nezucastni. Nebolo by preto odveci, aby sa peniaze dali vyuzit v takom pripade pre vystavovatelov a pripadne sprievod kvoli jazyku (nie je prvy krat, co je prekazkou). Mohlo by sa to predebatovat na narodnej vystave. Je to predsa sucast naplne SBA.

Inak suhlasim, termin je tento rok velmi nevhodny, aj kvoli Velkonocnym sviatkom...

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie:05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 31 Mar 2013 18:59

Každý rok je na Národnej výstave súťaž talentov. Každý jeden súťažiaci podpisuje že ak vyhraje túto súťaž tak pôjde reprezentovať Slovensko na Ebu. Takto to funguje dlhé roky. Takto to fungovalo aj pri mojej účasti . Kedže som z východu tak so mnou ako delegát išiel Julo Kolesár . Vopred sme na to boli pripravený že ak vyhrám tak sa ide . Teraz mala Slovenskú bonsajovú scénu reprezentovať Ivet Mikešová . Ivet z doteraz pre mňa nejasných dôvodov nešla. SBA nemôže nikoho nutiť aby podpísaný dokument bral vážne a že je to pre dotyčného ako pocta tak aj povinnosť ísť a reprezentovať . Kedže Zuzana Tinková nás nemohla reprezentovať pre prírastok v rodine taka namiesto nej sa prihlásil a išie Erik Križovenský . Do Francúzka nemal kto ísť tak sme navrhli Zuzku. Išla tam sama . Keď sa vráti a pripravíme nejakú ucelenú reportáž z tejto výstavy. Čo sa týka bonsajov je to každého osbná vec či vystavý svoje bonsaje po boku najkrajších bonsajov sveta alebo nie. Ja som do poslednej chvíľe chystal svoju shohin kolekciu na Ebu ale jednoducho počasie nepustilo. Nie su v takej dobrej forme aby som ich pustil do sveta . Takže hlavu hore , netreba sa hnevať . Pekne pripraviť bonsaje na
NV- Košice 2013 kde sa na vás už všetci tešíme :wink: .

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 31 Mar 2013 22:20

Duro a co delegat? Znova sme neboli zastupeni pri okruhlom stole?

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 31 Mar 2013 22:35

Ako zase ? Veď v Slovinsku bol Julo Kolesár :) Neviem zatiaľ ako to Zuzka stíhla poriešiť , hneď ako sa vráti dám vedieť čo je nové vo svete . Čo je už určené je že budúci rok t.j. 2014 bude EBA v Poľsku , 2015 v Litve a 2016 asi u našich Českých susedov.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 01 Apr 2013 08:42

No, ze tam bol Julo Kolesar, si pisal, ale ze ci sa zucastnil RTM (Okruhly stol), to neviem :) Zase nejake dolezite to nie je, len ze to mozno bola skoda.

V newsletteri 79:
http://www.ebabonsai.com/News/79.pdf
sa spomina, ze:
DELEGATES, PARTICIPANTS
Slovakia - Slovenska Bonsai Association - Absent

Inak, tento rok sa malo hlasovat za novy system vyberu porotcov na Talenty. Mne sa osobne pozdava, ze porotcov bude menej, prave preto aby sa nestalo to co minuly rok. Som zvedavy, ci presiel :wink:

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 07 Apr 2013 20:11

Julo sa v Slovinsku zúčastnil porady za okrúhlim stolom . Zuzka bohužiaľ nie kedže sa súťaž talentov konala počas zasadnutia .

Napísať odpoveď