SBA a ústretovosť

Užívateľov profilový obrázok
Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie:28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:
Re: SBA a ústretovosť

Príspevok od užívateľa Peter_M » 16 Jan 2009 19:22

Caute tu je navrh na mapu..... :D
http://www.bonsai-sba.sk/mapa/mapa.html

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie:03 Apr 2008 21:34

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 16 Jan 2009 22:02

Ahoj Peter som rád že už máš PC v poriadku a začínaš pracovať na pripomienkach. :-)
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie:06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 17 Jan 2009 13:35

Peťo,
vedel som, že sa hravo dokážeš s touto vecou "popasovať". Ono to tak či tak zostane len na Tebe :? práve z dôvodu permanentnej aktualizácie - dúfam totiž, že tie kolonky tam budú rýchlo pribúdať. A v tej súvislosti mám nasledovné pripomienky :
* označenie miesta by malo byť rozhodne menšie, pretože časom obdľžniky zakryjú takmer celú mapu, čím stratí svoj zmysel - navrhujem preto aktívny bod predradený Tvojim roletkám. Vmestí sa ich tam omnoho viac pri zachovaní orientácie v území
* mapu rozhodne len ako obrys hraníc Slovenska pre prehľadnosť toho, čomu bude slúžiť. Orientácia v mape Slovenska je učivom základných škôl, takže je veľmi malá pravdepodobnosť, že niekto bude hľadať Košice pri českých hraniciach... a ak predsa, tak sa časom prekliká :D
Zdraví Rudo

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 19 Jan 2009 15:26

Rudo,
Ad1) som za roletky ako sú, viem ich jednoduchšie zaplnať cez xml, a veľkosť bola zvolená aby sa do nich aj čo to zmestilo.Ak by bola mapa posiata bodkami asi by sa v tom jeden nevyznal. a na druhej strane po každom kliknutí na bod ti vyskočí nové okno s údajmi. ked zvolíš väčšie rozlíšenie cca 1200*1024 tak sa tam zmestí roletiek a roletiek.
Ad2) či bude mapa len obrysová alebo nejaká iná je v podstate jedno, len aby to potom nevyzeralo ako vyblednutá lienka....

:wink: :wink: :wink:

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 20 Jan 2009 10:53

neriadim to - iba radím... podstatné je urobiť to, a to je na Tebe Peťo. Držím palce.
Zdraví Rudo

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 23 Jan 2009 16:42

:D aj ja len radím, mne je to jedno robota ako robota.... :D

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 02 Feb 2009 14:49

Poprosím všetkých prispievateľov i neprispievateľov do fóra aby sa vyjadrili k tejto téme, ako vlastne má "ZOZNAM BONSAJISTOV SLOVENSKA" vyzerať....
aby som zase nedostával výhražné emaily, že som si niečo urobil po svojom.... Ďakujem...
urobil som ešte jeden nástrel

Kód: Vybrať všetko

http://www.bonsai-sba.sk/mapa2/index3.html
Samozrejme ide o vecnosť a štýl, nie či bude podklad aký je použitý, alebo či roleta bude čierna resp. hnedá...

DAKUEJM

Peter_M

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie:05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 02 Feb 2009 16:08

Ahoj Peter , ta mapka je ok.V dnešnej dobe že by si niekto nevedel zistit niečo o bonsajoch a o maniakoch ktory sa tomu venuju je fakt šupa :D .

ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 02 Feb 2009 18:49

Ahoj Peto, najprv ti chcem podakovat za vsetok tvoj cas a usilie, ktore vyvijas pri spravovani a vytvarani "nasej" stranky a tiez som presvedcena, ze akakolvek podoba adresara bonsajistov bude pouzitelna a uzitocna, pokial bude mozne kontaktne udaje o ludoch ziskat cez mesto. Treba na to ist jednoducho, netreba ziadnu mapu Slovenska, aspon minimalne geograficke znalosti o polohe miest snad kazdy navstevnik internetu ma. Samozrejme ak niekto byva napr. v mensej obci, bude mozno vhodnejsie ak sa uvedie najblizsie vacsie mesto alebo okres. Ja napr.byvam v obci Banka, ale kazdy nemusi hned vediet kde to je, takze staci ma zaradit pod mesto Piestany. Drzim palec...

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 02 Feb 2009 21:43

Petko si genius,urob ako uznas za vhodne ,verim ze to bude to najlepsie!!! :wink: Ako napad je to dobra vec,realizacia je v tvojich rukach....... :bom:

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 13 Jan 2010 21:08

Prenesiem to (zo ZOZNAMKY) - sem to patrí :
Ahoj Rudo
neviem či si pamätáš, ale z interaktívnej mapy zišlo...
...ak podľa výsledkov tejto diskusie, tak to celkom nechápem, ale nechcem si tu s Tebou Peťo protirečiť a ťahať sa o tom...napadlo mi to spontánne po troch takmer identických otázkach v ZOZNAMKE, že to nemusela byť až tak márna vec... je mi v podstate jedno, že táto myšlienka odišla do zabudnutia (Teba Peťo, ani nikoho iného však týmto z toho neviním!!)...nebola a nebude posledná...

a ešte k Tvojmu
Rudo podľa môjho názoru, kto nechce uviesť vo svojom profile ani kde býva, asi ťažko poskytne tlf. číslo, email, atď.
si dovolím poznamenať jediné a je to tu napísané od samého začiatku (viď. prvá veta témy) - všetko toto sa malo týkať ľudí ochotných komunikovať a teda logicky ochotných poskytnúť aj kontakt na seba...

Všetko dobré, úspešné prezimovanie, krásne stromy a množstvo príjemných stretnutí pri bonsajoch...napríklad aj na našich letných akciách - info už čoskoro.
Zdraví Rudo

Napísať odpoveď