otázka na SBA

Napísať odpoveď
stano
Dátum registrácie:22 Jan 2009 14:20
Kontaktovať užívateľa:
otázka na SBA

Príspevok od užívateľa stano » 03 Aug 2009 09:15

je možné vedieť aspoň niečo viac z rokovania prezídia sba na NV v Prešove, okrem miesta a programu budúcej nv ?
dakujem
stano
p.s. ospravedlnujem sa tým, ktorí si uz túto moju otázku vsimli skor, v inom príspevku, tam nemala úspech, tak skušam inde...

Užívateľov profilový obrázok
Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie:03 Apr 2008 21:34

Re: otázka na SBA

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 03 Aug 2009 09:22

Ahoj Stano, tu je program z 14.6. 2009

Informácia o Národnej výstave SBA v Prešove
Udeľovanie ceny prezídia SBA
Informácia o Národnej výstave SBA 2010

celý čas sme sa venovali výstavám
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie:06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 09 Aug 2009 21:47

Marián, obdivuhodná reakcia...prepáč mi, ale iba z pohľadu jej rýchlosti...
Ale, keďže to tu zatiaľ nikto nenadefinoval, pre istotu sa pýtam :
Mám Tvoju odpoveď Stanovi chápať ako Tvoje osobné vyjadrenie, alebo píšeš v mene Prezídia SBA ?
Ďakujem.
Zdraví Rudo

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 10 Aug 2009 09:08

Ahoj Rudo, odpovedám sám za seba.
Marián Šimkovič

vlado ondejčík
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:21 Feb 2009 17:34
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado ondejčík » 10 Aug 2009 16:00

STRETNUTIE PREZÍDIA SBA S ČLENMI SBA

7. národná výstava bonsajov a suiseki SBA Prešov 2009
Prezídium SBA prediskutovalo a zhodnotilo organizáciu národnej výstavy v Prešove, dohodlo sa, že aj v ďalšom roku sa budú udeľovať ceny pre bonsaje a suiseki tak, ako v Prešove, t.j. – budú sa udeľovať ceny aj pre kategóriu shohin.

- EBA kongres Zürich 2010
V súvislosti s reprezentáciou SBA na EBA kongrese v Zürichu odsúhlasilo finančný príspevok pre budúcich delegátov SBA na európsky kongres a to vo výške 150 eur pre talent SBA a po 100 eur pre dvoch delegátov SBA (1 rozhodca a 1 na EBA meeting).

- 8. národná výstava bonsajov a suiseki SBA
V ďalšom prezídium schválilo miesto a organizátora ďalšej národnej výstavy SBA a to je pre rok 2010 – Svätý Jur a pán Ivan Štefanovič.

- Cena prezídia SBA
Prezídium SBA odsúhlasilo návrh Jána Zágoršeka, že sa bude od roku 2010 udeľovať Cena prezídia SBA za „celoživotný“ prínos pre slovenskú bonsajistiku.

Prezídium plynulo prešlo do stretnutia prezídia SBA s členmi SBA. V prvej časti prezident SBA informoval prítomných členov SBA o vyššie uvedených bodoch.

- Reprezentačná internetová výstava slovenskej bonsajovej scény na počesť Tibora Opáta
Prezident SBA požiadal členov SBA aby sa zapojili do reprezentačnej internetovej výstavy – Memoriálu Tibora Opáta. Diskutovalo sa o jej možnostiach a Cene Tibora Opáta. Prezident prisľúbil, že o vyhodnotenie bude požiadaný zahraničný majster, aby sa zabezpečila neutralita a odbornosť udeľovania tejto čestnej ceny. Prezident SBA prostredníctvom Bonsai centra Nitra prisľúbil dať ako sponzorský dar – vecné ceny pre víťazov.

- 10. ročník Ázijsko-pacifickej výstavy ASPAC
Prezident SBA informoval o pripravovanej ceste na jubilejný 10. ročník Ázijsko-pacifickej výstavy ASPAC na Taiwan a možnosti zúčastniť sa tejto na Slovensku ojedinelej expedície slovenských bonsajistov.

- Voľby prezidenta SBA
Budúci rok končí 4-ročné volebné obdobie, na ktoré bol zvolený súčasný prezident SBA. Preto sa na Národnej výstave vo Svätom Jure bude konať zjazd SBA, ktorý si priamou voľbou zvolí nového prezidenta SBA. Nový prezident si zvolí svoje prezídium, s ktorým bude pracovať. Členovia SBA boli vyzvaní, aby pouvažovali o výbere nového prezidenta, a podali návrhy prezídiu SBA, prípadne sami kandidovali na funkciu prezidenta SBA. RNDr. Vladimír Ondejčík na post prezidenta SBA už kandidovať nebude, aby vytvoril priestor realizácii nových myšlienok pre dobro členov SBA.

Stretnutie prezídia s členmi SBA sa ukončilo demo ukážkami tvarovania bonsajov hostí podľa programu národnej výstavy a súťažou nových talentov SBA.

Správa bola doplnená aj do informácií SBA uverejnených v článku Po 7. národnej výstave SBA.
S pozdravom
Vladimír Ondejčík

stano
Kontaktovať užívateľa:

otázka na prezídium SBA

Príspevok od užívateľa stano » 01 Dec 2009 11:14

až teraz som sa dozvedel , že pred verejnym stretnutím v nedelu v nitre malo prebehnut aj neverejne zasadanie prezidia SBA. (ak tomu tak nebolo, považujte tento prispevok za neadekvátny).
zaujimalo by ma ako člena SBA, či sa dozvieme nejake informacie z tohto stretnutia, je koniec roku a niečo ako výročná správa by sa patrilo zverejniť.
som presvedčený, že niečo také sa čoskoro na stránke SBA objaví, škoda len, že sa nevyužil potenciál tých členov, ktorí v nitre v nedelu boli.... škoda, nebolo nás tam málo a neviem, kedy sa opat v takom počte stretneme...
stano

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 01 Dec 2009 13:42

Milí priatelia, ďakujeme Vám, že ste sa v tak hojnom počte zúčastnili Priateľského stretnutia bonsajistov pri dobrom čaji v Čajovni dobrých ľudí v Nitre. Bolo to milé priateľské stretnutie, ktoré vrchovato splnilo svoj cieľ – posilniť spolupatričnosť a priateľskú atmosféru medzi milovníkmi bonsajov, a naliať tým, ktorí majú záujem pracovať pre dobro a radosť iných chuť do žíl a povzbudiť v ďalšej práci, aby sme sa všetci mohli s láskou a nadšením venovať svojmu krásnemu koníčku.

Stretnutie bonsajistov bolo príjemným vyvrcholením 9. Nitrianských čajových dní a sme radi, že ste merali cestu do Nitry zo všetkých končín Slovenska, aby sme sa vzájomne stretli, porozprávali a povzbudili.

Úprimne ďakujeme Jurajovi Szabovi, ktorý iniciatívne zabezpečil fotodokumentáciu stretnutia bonsajistov. Spolu s reportážou nájdete fotky onedlho na týchto webových stránkach.

Zo srdca ďakujeme i účastníkom 1. Slovenskej bonsajovej expedície na Taiwan za to, že všetci prišli a podelili sa o svoje zážitky z cesty s ostatnými bonsajistami. Vďaka i za prekrásny darček, za neuveriteľných anjelikov, ktorých paličkovala Gabika Dvorská. Ďakujeme. Na Taiwan s Vami nikdy nezabudneme! Vďaka i za CD-čka s fotkami i za pravé čerstvo vyúdené oravské oštiepky... Slovenskí bonsajisti sú naozaj neuveriteľne šikovní!

Zasadanie Prezídia SBA konalo pred Stretnutím bonsajistov tak, ako každý rok. Informácia o pripravovanom zasadnutí bola zverejnená dostatočne vopred spolu s programom pripravovaného stretnutia. Práca SBA počas roka je písomne hodnotená na stránke SBA v sekcii Informácie SBA a osobne na národnej výstave SBA, kde sa vždy koná priama diskusia s členmi SBA. To je najlepšie fórum na vyjadrenie názorov, nápadov a pripomienok, ktoré pomôžu ďalšej práci SBA. Záverečnú správu SBA nájdu členovia i sympatizanti SBA na webovej stránke SBA. Prezident SBA ju práve pripravuje.

Na stretnutí bonsajistov v Nitre boli povedané a vysvetlené všetky dôležité veci zo zasadnutia prezídia, aj keď neboli prednesené formálne v bodoch. Najdôležitejšie informácie sa týkali pripravovanej národnej výstavy vo Svätom Jure a voľby nového prezidenta SBA. Možnosť vyjadriť sa k akciám, ktoré najviac zarezonovali v poslednom období alebo upozorniť na pripravované výstavy a aktivity dostali všetci prítomní a mnohí ju i využili. Myslím, že potenciál a ústretovosť všetkých prítomných boli plne využité.

Ján Zágoršek
Dátum registrácie:11 Nov 2008 14:59

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 09 Dec 2009 14:25

Moto: Mysli a konaj pozitívne. A konštruktívne.
To, že sme sa stretli v Čajovni DOBRÝCH ľudí, nezakladá povonnosť Prezídiu podávať oficiálnu správu o činnosti - tá odzneje až na sneme SBA. Napokon všetko podstatné bolo aj tak tam povedané.
Mimochodom, Stano alebo Rudo, nechceli by ste ašpirovať na post prezidenta SBA v budúcoročných voľbách?

stano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 10 Dec 2009 11:17

Motto : " Všetko, čo stojí za to, aby sa vykonalo, stojí za to, aby sa vykonalo dobre." Ch. Dickens

nikto tu okrem teba nepísal nič o povinnosti členov prezídia sba...
nepísal som, že umne zvolený program stretnutia v nitre nebol splnený. bol, a do bodky. nič viac,nič menej...
mňa (len mňa ?) iba prekvapilo uprednostnenie neosobnej informácie cez internet (ku ktorému nemá každý prístup...) pred verejným vystúpením v rámci stretnutia členov sba. na takejto diskusii ja nevidím nič nevhodné. Myslíš si, že by prípadná zmena programu stretnutia vadila niekomu z prítomných ?
mimochodom, o akom sneme sba to hovoríš ??? v správe prezidenta sa nič také nespomína... budeš možno prekvapený, dokonca ani v stanovách sba! tie hovoria iba o povinnosti prezídia zvolať raz za 4 roky výročný zjazd sba, doteraz neviem, kedy bol ten posledný a kedy bude najbližší... ak sa na ňom prezídium dohodne a dá to členom vedieť, isto sa na ňom mnohí zúčastnia. osobne si myslím, že ich bude viac, ako na voľbe prezidenta.
v budúcoročných voľbách ja ani rudo ašpirovať nebudeme. prezident zrejme má už vybratého svojho nástupcu, napr. z členov súčasného prezídia sba, aby sa tým zachovala kontinuita a vízia smerovania sba.
stano

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 10 Dec 2009 12:07

Stano čítaj pozorne príspevok od prezidenta SBA. Je tam jasne napísané voľba prezidenta prikladám odsek aby si to lepšie videl :-)

- Voľby prezidenta SBA
Budúci rok končí 4-ročné volebné obdobie, na ktoré bol zvolený súčasný prezident SBA. Preto sa na Národnej výstave vo Svätom Jure bude konať zjazd SBA, ktorý si priamou voľbou zvolí nového prezidenta SBA. Nový prezident si zvolí svoje prezídium, s ktorým bude pracovať. Členovia SBA boli vyzvaní, aby pouvažovali o výbere nového prezidenta, a podali návrhy prezídiu SBA, prípadne sami kandidovali na funkciu prezidenta SBA. RNDr. Vladimír Ondejčík na post prezidenta SBA už kandidovať nebude, aby vytvoril priestor realizácii nových myšlienok pre dobro členov SBA.
Marián Šimkovič

stano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 10 Dec 2009 12:57

dakujem marian za info, mas pravdu je to v prispevku v tomto vlakne, kde som to nevidel. ja som vychadzal z posledneho materialu - Informácie prezidenta SBA – december 2009, ktorý som považoval za najaktualnejší a kde to nebolo.
stano

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 10 Dec 2009 23:56

Motto: Kritizovať - to je usvedčiť autora, že to nerobí tak, ako by som to urobil ja, keby som to dokázal. K.Čapek

Téma: ZJAZD SBA:
Počas obdobia, v korom bol prezidentom SBA Vladimír Ondejčík sa konal ZJAZD SBA na Národnej výstave v Trnave. Ďalší zjazd sa na záver volebného obdobia bude konať vo Svätom Júri. To sú 2 zjazdy počas 4 rokov.

Prikladám citát zo správy prezidenta SBA, ktorá bola zverejnená na webe SBA:
"Počas všetkých troch dní 5. národnej výstavy bol pripravený bohatý program tvarovaní, praktických ukážok i prednášok. Hneď v prvý deň sme stihli zorganizovať Zjazd SBA, ktorý schválil nové stanovy SBA a základ nového loga SBA. Všetci prítomní členovia boli aj oboznámení s finančnou správou za rok 2006 i pohybom financií v roku 2007. Na zjazde bola prezentovaná obrazová informácia o EBA kongrese v belgickom Oostende, o festivale satsuki v Belgicku a o Kawabeho bonsajovej škole. Rovnako boli podané informácie aj o pripravovanom kongrese EBA vo Viedni v roku 2008 i o kongrese EBA v španielskej Lorce v roku 2009." - toľko citát.

Téma nový prezident SBA:
Súčasný prezident nemá už vybratého nástupcu z prezídia SBA, aby sa zachovala kontinuita a vízia... Bude rád, ak ten, kto po ňom prevezme funkciu bude pracovať podľa vlastných predstáv pre pocit priateľstva, spolupatričnosti a nadšenia zo spoločnej záľuby. Prajeme novému prezidentovi priateľsky a pozitívne naladených spolupracovníkov ochotných položiť ruku k dielu, podržať ho v práci a neodôvodnenými kritikami, víziami a útokmi nebrať mu chuť a sily pracovať pre dobro veci a pre ľudí, ktorých má rád.

Téma - uprednostnenie neosobnej informácie cez internet:
Mohli by ste prosím upresniť, ktorá z informácií z decembrovej správy prezidenta SBA na stretnutí v Nitre spomínaná nebola? Možno Vám uniklo niečo, čo bolo povedané v čase, ktorý ste strávili mimo čajovne.

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie:06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 19 Dec 2009 22:52

Sto ľudí sto chutí, tak sa hovorí a ja pridávam sto názorov sto nezmyslov pre každého, kto nie je ochotný a možno ani schopný (nechcem nikoho uraziť - myslím z titulu vzájomného nepochopenia sa) vnímať slová, alebo aj činy, toho druhého...
Janko reagujem takto síce hlavne na Tvoje, citujem : "A konštruktívne", ale myslím to všeobecne na nás všetkých...

Pekné Vianoce Vám všetkým...
Zdraví Rudo

Napísať odpoveď