ako ušetriť prostriedky SBA

stano
Dátum registrácie:22 Jan 2009 14:20
Kontaktovať užívateľa:
ako ušetriť prostriedky SBA

Príspevok od užívateľa stano » 09 Mar 2010 11:38

1. SBA ma okolo 70 členov (k dnešnemu dňu)
2. začiatkom apríla sa budú poštou posielať preukazy SBA + pozvanka na narodnú výstavu
3. 70 členov = 70 preukazov = 70 obálok = 70 známok
4. 1 známka = 0,40 eura, 70 známok = 28 euro

Nevidím dôvod, aby sa poukazy takto posielali, drvivá väčšina členov SBA príde na najväčšiu bonsajovú akciu Bonsai Slovakia do Nitry, kde si ich môže v pohode vyzdvihnúť . Keďže časový posun obdržania poukazu by bol max 2 týždne a naviac preukazy neslúžia členom SBA na nič potrebné, zdá sa mi to bezproblémové riešenie.
Čo sa týka pozvánky na národnú výstavu, je to podobné. Väčšina členov o tejto akcii už vie alebo sa o nej dozvie aj bez osobnej pozvánky. Navrhujem preto,aby si záujemcovia o vystavovanie na NV mohli prihlášku stiahnuť zo stránky SBA. Potom je jednoducho vyplnenú pošlú organizátorovi NV.

Možno sa vám môj nápad zdá malicherný a zbytočný. Áno, množstvo ušetrených financií nie je veľké. Na druhej strane, takto získané prostriedky by sa mohli použiť inak a zmysluplnejšie. Napr. cielenou podporou bonsajových aktivít v rámci Slovenska.

Samozrejme, že môžu existovať členovia SBA, ktorí s týmto nebudú súhlasiť a budú trvať na posielaní rôznych materiálou poštou, ako doteraz.
Ja osobne to nepotrebujem a verím, že sa ozvete viacerí. Môžeme tým pomôcť sami sebe :)
stano talapka
http://www.bonsai-mt.sk

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: ako ušetriť prostriedky SBA

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 09 Mar 2010 13:47

Dobrý deň,
najprv začnem tým, že na tento rok som si členské nezaplatil, takže ma tu možno ľudia zašlapú do prachu, že sa vôbec ozývam... ale súhlasím so Stanom. Keďže SBA nedisponuje veľkým rozpočtom, tak by to mohol byť rozumný krok ako peniaze ušetriť a za ušetrené peniaze napr. kúpiť cenu pre víťazného tvarovača na národnej výstave... ak tam tvarovanie bude. Veď určite by každého potešila pekná miska, kvalitné nožnice, predplatné časopisu alebo kniha, hlavne ak by sa jednalo o nového človeka. Nápadov ako by sa ušetrené peniaze dali použiť bude určite viac. A vôbec, ak by sa napr. začala debata ohľadom rozpočtu, na aké aktivity ho minúť a aké aktivity vyvýjať v rámci SBA, tak by sa našlo možno viac ľudí, ktorí by boli ochotní prispieť resp. videli by zmysel v platení si členského.
Majte sa

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 09 Mar 2010 13:53

Len chcem dodať, že sa nesnažím o ukazovanie prstom na niekoho konkrétneho. Môj príspevok skúste brať ako podnet. Či dobrý, alebo nie, to nechám na verejnú mienku.

Užívateľov profilový obrázok
Alena Ondejčíková
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 09 Mar 2010 14:38

Oceňujem jasný a konštruktívny návrh Stana Talapku.

Problém je však v tom, že len málo z členov SBA chodí na internet a časť ho vôbec nevie používať, nieto si ešte stiahnuť a vytlačiť prihlášku.

Navyše v čase výstavy Bonsai Slovakia teda 22. – 25. apríla 2010, už budú musieť byť vyplnené prihlášky na národnú výstavu späť u organizátorov, aby výstavu stihli pripraviť. Tiež by si to vyžadovalo dobrovoľníka z radov SBA, ktorý by bol počas celej výstavy k dispozícii, aby prihlášky členom SBA rozdával a zároveň evidoval, kto ich dostal a kto nie, aby sa zvyšným členom mohli doručiť iným spôsobom.

No najriskantnejší je moment, že bez osobnej pozvánky by niektorí z členov SBA vôbec nemuseli byť informovaní o konaní a programe národnej výstavy a o možnosti vystavovať. Na tejto národnej výstave sa bude konať navyše riadny zjazd SBA a voľba nového prezidenta.

Myslím, že každý platiaci člen si zaslúži byť osobne informovaný a pozvaný na národnú výstavu.

Veď len včera sa tu riešil problém informovanosti členskej základne ohľadne časopisu, ktorý sa SBA netýka. Pred časom tiež zazneli výčitky od tých istých členov SBA, že nepostrehli, kedy bola EBA vo Viedni, napriek tomu, že sa o tom písalo na stránke i vo fóre, hovorilo sa, vedelo sa a dokonca sa organizoval autobusový zájazd z Bratislavy.

Výdavky SBA sa posledné 4 roky sú minimálne, pretože prezident si hradí všetky výdavky sám bez nároku na refundáciu. Po prvý raz v histórii sa odovzdá pokladňa asociácie v pluse a nie v strate, ako to bolo doteraz zvykom. Budúce prezídium bude mať z čoho zahajovať svoju aktívnu činnosť.

Bonsajové nožničky, knihy, zahraničné časopisy, CD-čka, bonsajové misky... dostávali členovia SBA aj doteraz hojne pri oceňovaní a na decembrových stretnutiach bonsajistov v Nitre.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 09 Mar 2010 15:01

pani Ondejčíková, samozrejme že som si všimol, že takéto vecné dari boli ľuďom odovzdávané. Na stretnutiach u vás v čajovni to tak vždy bolo. Dobre viem, že takéto niečo vždy každého poteší. Takže vďaka vám za takéto aktivity. Môj príspevok neznamená, že doteraz to chýbalo, len sa to môže na začiatku vyhlásiť, že vlastne na tvarovaní ide aj o cenu, aby sa na tvarovanie prihlásili aj tí, čo váhajú.
No a Stanov návrh by sa dal riešiť rozoslaním mailu, kto by odpovedal na mail a súhlasil s tým aby mu prišla pozvánka elektronicky, tak by ju dostal elektronicky... a kto by nereagoval, tomu by bola poslaná poštou.
V SBA mi chýba - nazval by som to "spoluúčasť" členov na fungovaní tejto organizácie. Preto som sa na tento rok ani neprihlásil, aj keď to nemusí byť definitívne, veď ešte nemáme ani jar.
Preto sa mi aj Stanova výzva páči, lebo núti ľudí zamyslieť sa a vyjadriť, takže podnieti (v angličtine sa to volá brainstorming) ľudí na vyjadrenie ich nápadov, z ktorých môže byť 90% úplne od veci, ale vždy je tam šanca, že sa nájdu aj nápady, ktoré môžu fungovanie posunúť dopredu.

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie:28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 09 Mar 2010 15:17

p.Ondejčíková:
Ad1 ) to že málo "bonsajistov" chodí na tieto stránky neznamená že si tieto informácie nevedia zadovážiť, neviem či počítačová negramotnosť postihuje len bonsajistov ale pripadá mi to tak.
Ale ked stále bude SBA všetko posielať poštou, nikdy si členovia nezvyknú že si majú informácie zháňať, a nikdy tieto stránky nebudú to pravé informačné orechové ako som už veľa krát písal....

Ad2) veľa členov SBA je aj členom niektorého z miestnych klubov, myslím si že minimálne jeden z klubu chodí na tieto stránky a môže uvedené materiály rozdistribuovať

Ad3) neviem prečo SBA neponúkla spoluprácu resp. nepožiadala vydavateľa časopisu o nejakú stranu, polstranu za reklamu na týchto stránkach kde by prezentovala činnosť SBA, vydavatelia nakoniec reklamu dostali či už kladnú alebo nie, ale bol tu priestor na prezentáciu SBA.

Ad4) napríklad "durko75" tu stále píše že bude predávať misky na Gardenii, prečo ho nepožiadať o predanie týchto materiálov, ved nakoniec týmto pritiahne veľa bonsajistov k svojim miskám

Ad5) odovzdanie pokladnice s plusovou hodnotou je super a oceňujem hospodárenie...

Ad6) nie som členom SBA na rok 2010, takže ...........

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 09 Mar 2010 16:06

AD1) Ešte raz pripomínam, že rozdávať prihlášky na výstave Bonsai Slovakia je neskoro, v tom čase budú už musieť byť vyplnené späť.

AD2) Ak niekto nepoužíva internet, je tiež plnohodnotným členom SBA a má právo na informáciu o národnej výstave.

AD3) Ale samozrejme máte pravdu, snaha ušetriť je správna. Už za chvíľu budú prihlášky i program národnej výstavy zverejnené na tejto stránke SBA. Takže stačí, aby každý, kto nepotrebuje zaslať prihlášku poštou, toto potvrdil prezídiu. Preukaz SBA si potom môže vyzdvihnúť priamo na národnej výstave.

AD 4) Významnú úlohu, akú zohráva táto stránka v činnosti SBA si uvedomujem a skutočne si vážim a oceňujem snahu a prácu Petra Mušinského, vďaka ktorému stránka kvalitne funguje.

AD5) Aj tento rok som členkou SBA a som ňou rada...............

stano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 10 Mar 2010 07:26

oceňujem konštruktívne príspevky všetkých diskutujúcich! škoda, že ich bolo zatiaľ trochu málo, ale verím, že sa pridajú so svojím názorom viacerí.
súhlasím s pani alenkou, že pre niektorých je internet problémom, z hľadiska dostupnosti aj práce s nim. samozrejme, právo na informácie má každý z členov. škoda toho, že na vašej výstave je už neskoro pre prevzatie prihlášok na NV. možno nabudúce to výjde lepšie... :D
v každom prípade si myslím, že môj návrh má perspektívu do budúcnosti, v priebehu roka sa dá zistiť, ktorí z členov majú záujem o posielanie info poštou a kto nie. naviac, takáto informácia sa dá umiestniť aj na prihlášku do SBA a hneď sa bude vedieť, kto kam patrí :) škoda tých posledných rokov existencie SBA, keď sa takto mohlo ušetriť dosť prostriedkov...
to , že niektorí nebudú nikdy vedieť , čo sa robí a plánuje, je fakt , s ktorým sa treba zmieriť. ale až tak veľa členov, potrebujúcich takúto opateru hádam nie je...
čo sa týka tohto roku, súhlasim s tým , aby tí, ktorým stačí info cez stránku, dali o tom vedieť prezídiu SBA. Neviem v akej forme to má byť, ale hlásim sa ako prvý :D
stano

stano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 15 Mar 2010 06:55

keďže tu nevidím nijaký pohyb príspevkov, chcem sa spýtať, či môj nezáujem o posielanie info o akciách SBA klasickou poštou stačí deklarovať tak, ako som to urobil, alebo to mám ešte raz poslať niekomu z prezídia SBA ? a komu ? stačí mailom ?
a čo vy ostatní ? nič ? asi máte peknú poštárku ... :D
stano

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie:03 Apr 2008 21:34

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 15 Mar 2010 11:50

Ahoj Stanko, momentálne dostávam potvrdenia e-mailom tak určite sa budú infornácie posielať e-mailom. Čo sa týka Národnej výstavy tak doľaďujeme program a čo chvílu bude program na webe aj s potrebnýmy tlačivami.

Hádam tento týždeň budem môcť uzavrieť zoznam členov, ktorí majú funkčné e-mailové stránky.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie:06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 15 Mar 2010 12:34

Ja osobne tiež nepotrebujem dostávať info z SBA poštou

A k Stanovmu príspevku pridávam na zváženie :
Nevidím zmysel každoročného obnovovania preukazu člena, či členskej karty SBA, keďže tento "doklad" neplní žiadnu závažnú funkciu a dlho u nás zrejme ani nebude plniť. Dostane ho človek pri vstupe do tejto organizácie a zostane mu, či svoje členstvo zachová, alebo ukončí - a opäť sa ušetria nejaké prostriedky a čas...čo vy na to??

A možno by nebolo zlé, keby tvorcu preukazu napadlo po pár rokoch platnosti loga SBA dostať ho konečne aj na tento preukaz - kde inde je vhodnejšie miesto na jeho prezentáciu a uplatnenie ako práve tam...???
Zdraví Rudo

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 15 Mar 2010 13:49

Dúfam že tieto Vaše podnety a návrhy čítajú aj noví kandidáti na prezidenta.
Marián Šimkovič

dušky
Dátum registrácie:20 Dec 2008 19:18

Príspevok od užívateľa dušky » 15 Mar 2010 15:15

Moji priatelia Stano, Martin a Rudo budú asi sklamaní z tohoto príspevku, ale nedá mi to nenapísať.
Tak teda môj súkromný názor je ten, že navrhované kroky by boli krokmi späť. Okrem toho Rudovho ohľadne loga na členskej karte. Stým sa dá jedine súhlasiť. 100% - ná informovanosť členov SBA je určite dôležitejšia
ako usporenie 28.-€. Nakoniec všetci veľmi dobre vieme čo všetko sa s touto stránkou môže "stať". A ak nie so stránkou, tak s vlastnými prípojkami atď. Vymeniť informovanosť členov za nejakú misku, ktorú naviac dotyčný výherca nemusí nikdy potrebovať tiež nepokladám za krok vpred. Naviac si myslím, že diplom za víťazstvo a prípadná publikácia na stránkach má ďaleko vyššiu cenu. Ak už chceme pomôcť SBA a teda aj nám všetkým postihnutým, mali by sme uvažovať, ako tie prostriedky, ktoré má SBA k dispozícii navyšovať. Poukázanie sumy 2% zo zaplatenej dane by tiež pomohlo viac ako hrdiť sa tým, že tento rok som nezaplatil ani členské, lebo (medveď či niečo iné). Poukázanie 2% jedným členom bohate zaplatí celú predmetnú korešpodenciu. Iste existujú aj iné možnosti ako SBA pomôcť, len treba na ne prísť a chcieť. Veď nám je asi všetkým jasné, že náš koníček nepatrí k tým najlacnejším.

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 15 Mar 2010 15:23

Čo sa týka 2% tak tento rok máme možnosť peniaze získať. Peniaze sa môžu použiť len na účel vzdelávania. Môžete porozmýšlať ako ich využijeme.
Marián Šimkovič

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 16 Mar 2010 08:25

čo to znamená Marián? Ak sa na účel vzdelávania nepoužijú, tak ich bude treba vrátiť?

Napísať odpoveď