Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

peterbrod
Príspevky:895
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:33
Bydlisko:martin
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa peterbrod » 16 Apr 2010 17:10

ahoj Martin,čo my-super admin!jedna ruka vo vrecku a druhou v predstihu :bom:

Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Príspevky:417
Dátum registrácie:07 Apr 2008 11:22
Bydlisko:Banka, okr. Piešťany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 17 Apr 2010 22:24

Vlado za poslednu vetu tvojho prispevku ti davam 1*. Zial je to presne tak ako si povedal, najdes tu prispevky viacmenej od "zaciatocnikov", ktori su na tom tak isto ako ty... hladaju tu spravnu cestu, obcas ukazu vysledky svojho snazenia a ocakavaju rady, skusenosti, osvedcene praktiky ci "pozehanie" na cestu, ktorou sa vydali. Ale dostanu, co by chceli? :( Nejeden z nas uz v minulosti na tomto fore smutne skonstatoval alebo pochopil, ze na rady od skusenejsich a dlhorocnych bonsajistov tu by sme museli dlho cakat. Cim to je, tazko povedat. Snad pracovna zaneprazdnenost, alebo zeby pocitacova negramotnost? To asi nie... v dnesnej dobe... a preto si pomahame zaciatocnici medzi sebou a tahame za jeden silny koniec a to je parada... svojou usilovnostou a osobnou angazovanostou sa aj my za nejaky cas dostaneme, tak kde by sme chceli byt... mozno by to slo aj rychlejsie, ale mame tu vela zdrojov, z ktorych cerpame a nevzdavame sa. Ved bonsajistika je o trpezlivosti, suzneni ludskej duse s tou naturalnou a nacuvanie jej hlasu. Tak to uz neriesme, nezmenime to... ale ak budeme moct, i my poradime a pomozeme...ak budeme vediet :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Príspevky:1153
Dátum registrácie:05 Apr 2008 19:29
Bydlisko:Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 17 Apr 2010 22:36

:wink:

Neregistrovaný

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 17 Apr 2010 23:19

:D teší ma, že reakcie sú v tomto duchu,na podporu mojich slov a rozprúdenie diskusie na fóre som pridal jeden z posledných prenesených k jednej z tém...každej podnetnej rade do budúcnosti sa poteším

Vladok
Prezídium
Prezídium
Príspevky:140
Dátum registrácie:15 Apr 2008 15:56
Bydlisko:Môlča okr.BB

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Vladok » 14 Okt 2011 11:52

Ahojte,
prvé mrazy sú tu a možno si treba položiť otázkú - Bol rok 2011 nápomocný pre rozvoj bonsajistiky na Slovensku? Z môjho pohľadu áno.Možno tento príspevok budú čítať aj takí, ktorí iba navštevujú virtuálne bonsajové podujatia pomocou fotografií, tvarujú viacmenej pre svoju záľubu, nevyhľadávajú aktívne bonsajistov vo svojom okolí a často sedia za počítačom. Týmto by som rád priblížil aktivity tých, ktorí sa snažia napomôcť rozvoju bonsajistiky.
Ako prvé v tomto roku by som poukázal na internetové bonsajové fóra na slovensku - viem o dvoch aktívnych (vďaka administrátori). Dve veľké celoslovenské výstavy sa konajú každý rok. Niekoľko regionálnych výstav - väčšinov klubových (v tomto roku asi 5), tiež na popularite naberajú bonsaj víkendy (v tomto roku 4) a samozrejme jedňodnové "stretávky-tvarovačky" bonsajistov.Prichádzajú k nám svoje umenie predstaviť aj zahraničný bonsajisti, a nie len predstaviť ale aj naučiť. Je dobré, že rozloženie aktivít je po celej republike a aj keď sú silné centrá a kluby s viacpočetným obsadením, vznikajú buňky s 2 až 3 bonsajistami. Pre rozvoj bonsajistiky sú dôležité aj internetové stránky resp. blogy bonsajistov - no koľko ich existuje, myslím si že dosť. Najväčším problémom je po prvé asi cestovanie za bonsajami, tým myslím cestovanie na výstavy, stretávky, návšteva bonsaj centier resp. bonsajových "guru" a druhým problémom je tvarovanie. Pod tvarovaním myslím dostatok predpripraveného materiálu na tvarovanie( výhovorky že "však ja nemám čo tvarovať, načo tam pôjdem") a hlavne používanie vlastných rúk. Rady človek dostane ale ich musí použiť sám na svojom stromčeku.
Na záver chcem vysloviť presvedčenie, že možností pre rozvoj bonsajistiky je dosť a bude aj v ďalšom roku. Veď bonsaje robia radosť ľuďom a ľudia si robia radosť navzájom.
Vlado z BB

Martin Kolacia
Príspevky:46
Dátum registrácie:24 Dec 2008 11:38

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Martin Kolacia » 14 Okt 2011 15:13

jen pro rozveselení , nijak vážně míněné slovo : .... i krok zpět či stranou může znamenat postup vpřed !


ať se na Slovensku daří !
tady najdete můj web ... http://www.bonsai-place.estranky.cz

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Príspevky:1153
Dátum registrácie:05 Apr 2008 19:29
Bydlisko:Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 14 Okt 2011 20:09

Ahoj Vladok som rád že nás je viac :D .Myslím tých ktorý sú spokojný aj keď sa určite dalo ešte aj viac stihnúť :wink: .Dobrá správa je že rok ešte nekončí :D .

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Príspevky:219
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 15 Okt 2011 08:50

Ahoj Vladok. Vďaka za zhrnutie diania v tomoto roku.
Neviem či aj ostatním ale mne sa zdá, že tých akcií je dosť a hlavne na jar je ich toľko, že človek nepostíha prísť na všetky.
Ďalším plusom je, že sa rôzne akcie usporadúvajú dá sa povedať, že po celom slovensku a tak majú jednotlivci možnosť ísť tam, kde to majú blízko.
Presne ako píšeš, všetky tieto akcie nemajú zmysel, ak ľudia neprídu a nezačnú aktívne robiť na vlastných stromoch.
Ak sa na to pozrieme z druhej strany, tieto akcie vznikajú na základe toho, že ľudia chcú a to je aj podmienka toho, aby sme videli krásne bonsaje na výstavách.
Národná výstava ešte nie je na budúci rok zabezpečená, takže ak má niekto chuť oraganizovať ju a vie zabezpečiť adekvátne priestory, tak sa môže ohlásiť a dohodneme podrobnosti.

Pavol Meňhert
Príspevky:110
Dátum registrácie:15 Jan 2010 20:32

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 15 Okt 2011 19:27

Ahojte !
Nepíše sa tu že od pondelka 10.10 - do pondelka 17.10. je vo Vranove n/Topľou výstava bonsaiov , zajtra tam v každom prípade idem.
Určite sa oplatí ísť pretože vystavuje Milan Rozkoš a jeho priatelia.

Rudolf Fraštia
Príspevky:428
Dátum registrácie:06 Apr 2008 11:17
Bydlisko:Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 15 Okt 2011 22:55

Vďaka Pavol za informáciu...
...škoda, že miesto konania je dosť ďaleko. Milanove stromy však má zmysel vidieť, preto, kto to máte bližšie,nenechajte si ujsť príležitosť na vlastné oči uvidieť prácu jedného z najlepších bonsajistov na Slovensku...
Veľkou smolou je fakt, že sa o nej nemáme šancu dozvedieť niečo viac aj na týchto stránkach...
RE: Vladok
...viac ako pred rokom sa síce táto téma začala niečím iným, ale podstata zostala - činnosť a aktivity - pekne a citlivo zhrnuté (Vlado - myslím naozaj úprimne)...možno by nebolo zlé v týchto súvislostiach ešte vyhľadať a doplniť polohu SBA (okrem NV samozrejme), ale vzhľadom na to, že to zaujíma iba mňa, tak to berte len ako ďalšiu nemiestnu poznámku. Ďakujem.
Zdraví Rudo

Napísať odpoveď