Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rozvoj bonsajistiky na Slovensku

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 15 Apr 2010 20:02

... takze taky odbornejsie zamerany organizovany bonsaj vikend :wink:

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie:05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 15 Apr 2010 20:40

Ahoj Cyril , zda sa že to bola super akcia :D .Nemal tam niekto z vas nahodov fotoaparat a nenafotil tam par fotiek pre nas par čo tu chodime sa niečomu priučiť :D .Je zaujimave že sa stale konzultuje o Sba a o fore sa nikto nezmienuje akoby ani nebolo podststatne :wink: .

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 15 Apr 2010 22:56

ahojte, dá sa povedať, že sa nepoznáme :cyclops: , napriek tomu môj skromný pocit mi hovorí, že väčšina z pravidelných prispievateľov zrejme áno. A ak nie z klubov alebo iných organizácii, či združení podľa príspevkov v tomto fóre usudzujem, že predsa len nejaký kontakt medzi nami je. Žiaľ na túto stránku chodím čoraz menej napriek tomu, že ešte v starej podobe som tam napísal vôbec asi prvý príspevok. A úprimne... "páni" hore... naozaj neviem, či veci ktoré sa majú riešiť medzi Vami, patria na tieto stránky a majú zapĺňať priestor - namiesto zmazaných fotografií, napriek tomu, že ste ničím okrem toho, čo si nevieme povedať do očí, neprispeli na tomto fóre k ničomu, čo by tzv. "prispelo k rozvoju...", aby som to vysvetlil: začínam mať pocit,že toto fórum používajú ľudia, ale nie pre ľudí. Osobne sa neangažujem v žiadnom združení al. organizácií, či klube (možno len zatiaľ), no napriek tomu zdravý úsudok mi hovorí, že asi ta Naša nefunguje príliš dobre a súhlasím s názorom, že členstvo má byť prestíž a nie poplatok.., rovnako ako súhlasím s dantem, nechcem týmto nikoho uraziť ani sa nikoho dotknúť,ale keď tu niekto čo i len letmo nahliadne,hneď aj zavrie dvere - (súdim podľa reakcie priateľov), pretože je to akože o bonsajoch, ale nie pre bonsaje.....a ako dlhoročný začiatočník si trúfam povedať, že inšpirácie z práce starších a omnoho skúsenejších je tu praúboho málo, ale možno len zabudli, že ten ...úplne prvý navŕšený kopček v nejakom umelom kvetináči s 3 ročnou "ceruzkou" od cesty.. nie je bonsaj, s pozdravom a prianím príjemného večera ....adam

Neregistrovaný

návrhy:

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Apr 2010 00:06

min. vstupný členský poplatok: 200 EUR, ďalej podľa angažovanosti / (aj to sa dá učesať podľa pravidiel) ..každý kto ma na novú telku si ju iste rád odpustí, ak chce byť registrovaným členom organizácie
...a potom sa nemusia riešiť chlebíčky ako na rodinnej oslave...poz. aut. aj keď sme rodina

propagácia: reklama...po prehliadnutí fóra si každý asi všimol... odkazy na vlastné blogy, či web. stránky,ale asi ťažko na nich nájde už odkaz na stránky SBA, tým chcem povedať, že podmienkou uverejnenia vlastnej webovej adresy, al. blogu na tejto, by malo byť uverejnenie stránok SBA na tej vlastnej...,alebo za poplatok,čím by rozpočet samozrejme vzrástol, nemusím hovoriť, že by to napr. z časti pokrylo dopravu bonsajov do sv. Jura

Čo sa týka reklamy o oktavitách SBA,pokiaľ človek neklikne na net., sa nedozvie prakticky nič...oslovenie príslušných masmédií s produktom a to či už regionálnych alebo celoplošných by prispelo k jej rozvoju bonsajistiky ako aj jednotlivých klubov na Slovensku. Určite sú ľudia, čo majú čo prezentovať v rámci nejakej TV relácie navonok..je to možno sci-fi, ale každé sa neskôr stane realitou....stačilo by príslušnou formou osloviť príslušné orgány a ľudí.

....je to len kúsok...ale dovolím si poveď,že ak vodičák stojí to, čo stojí a človek napriek tomu poruší zákon a platí naviac aj keby nemusel,potom koľko stojí to, čo by naozaj chcel ????

s pozdravom Adam

Neregistrovaný

dodatok

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Apr 2010 00:38

Každý kto sa venuje bonsajom určite vie al. zistil, že tým neobohacuje len seba, ale aj svoje okolie. Ak necháme koreň rásť, zväčšuje sa nielen do dĺžky, ale aj do šírky, preto by som s úctou poprosil každého člena SBA aspoň 1 fundovaným príspevkom mesačne k akejkoľvek téme,možno sa tu potom nebudú klásť podobné otázky a ja nebudem musieť písať podobné príspevky ( ...a fórum bude fórom), napriek tomu,že nie som v úzkom kontakte s vedením SBA alebo jej členom.

nech nám to rastie :D

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 16 Apr 2010 09:39

Ale spomínané veci, kvôli ktorým sa väčšine ľudí už nechce chodiť na toto fórum tu neriešia medzi sebou „páni zhora“. Tí reálne pracujú (za pár dní sa otvára medzinárodná výstava Bonsai Slovakia a krátko po nej Národná výstava). Toto je „diskusia“ niekoľkých (a stále tých istých) bonsajistov z členskej základne a nečlenov SBA.

peterbrod
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 16 Apr 2010 10:22

ahoj E.Adam-tvoj návrh členského 200 EUR ma zaujal,pretože sa snaží založiť novú SBA-E(elita),bude mať na Slovensku 14 členov a na každej výstave dostanú chlebíček zadarmo,potom by asi bolo lepšie dať 201EUR,aby študenti a dôchodcovia dostali 1EUR zľavu,noví členovia 202,aby bolo jasné,kto je mazák,tiež É-čka na stránke budú mať vyhradenú rubriku o peniazoch a funkciách,kde ostatní nebudú mať prístup,prispievali sme začiatočníci s úmyslom vzájomnej pomoci a prezentácie vlastnej práce s možnosťou kritiky ostatných a posunu k lepšiemu,keď pár mazákov zistilo,že to ide bez nich,namiesto pomoci snažia sa zrazu ( akoby náhodne pri nezmyselnej voľbe nového vedenia) určovať pravidlá,znechucovať,znevažovať,pochybovať,rozdeľovať,vyvyšovať sa,kádrovať....je to úbohé a čudujem sa,že ste niektorí naskočili na tento trend,neodolateľné nutkanie vykreslovať sám seba v negatívnom svetle(a okolie) je ťažko liečiteľná diagnóza,v skutočnosti človek nemusí byť taký,ako sa robí,ale aby to ústilo do takýchto prejavov( viď ostatné príspevky,nie Tvoj),možno rozpadu je nechutné ps.pardon,som tu hosťom a možno častým prispievateľom,tak som si dovolil ako to cítim,možno pre osobnú animozitu ku spúšťaču nie som objektívny
Naposledy upravil/-a peterbrod v 16 Apr 2010 10:36, upravené celkom 2 krát.

stano
Dátum registrácie:22 Jan 2009 14:20
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 16 Apr 2010 10:24

cyril : tak to bola isto dobrá akcia, takto nejako si predstavujem bonsajový seminár, s tým, čo k tomu patrí... mne tam trochu chýba nejaká forma výstupu - fotodokumentácia, video, www prezentácia, bulletin, aby to bolo aj pre tých, ktorí tam neboli... škoda, ak by sa v takomto niečom nepokračovalo... uvidíme, ako to dopadne v lete, teším sa na akciu kamarátov z trnavy a samozrejme aj na náš martinský kemp...
adam : 200 euro poplatok :?: to sa mi nezdá akceptovateľná suma pre mnohých bonsajistov... zároven si myslim, že to ani nie je potrebné... peniaze na rozvoj bonsaistiky alebo na fungovanie SBA sa dajú získať aj iným spôsobom, ale o tom tu už bola reč v iných príspevkoch...
stano

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Apr 2010 12:25

milá pani Alenka a Peťo, ako som už písal nechcel som sa niekoho dotknuť,či niekoho...alebo sa vzájomne urážať, to čo som sa skromne pýtal nebolo a asi nebude zodpovedané,kasty sú mi cudzie,skôr ich vnímam na stránkach tohto fóra, nesúhlasiť je zrejme rovnaký názor,ako prikyvovať,podnety sú zrejme vopred otvoreným listom pred prečítaním,načo sa potom pýtame, keď nechceme počuť.Na Slovakii sa určite zúčastním a už teraz sa teším a držím palce

p.s.:ak je každý..iný názor vnímaný negatívne,načo ho klásť? bol by som rád keby sa tu písalo viac o bonsajoch a pre bonsaje

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 16 Apr 2010 12:35

Ale mňa ste sa vôbec nedotkli, ja s obsahom Vašich príspevkov absolútne súhlasím. Iba som chcela upresniť, že to dusno tu nerobí vedenie SBA. Mňa osobne táto hádavá a emotívna atmosféra tiež bolí. Na stretnutia s Vami i s ostatnými bonsajistami na Bonsai Slovakii 2010 sa teším, pavilón už máme prakticky hotový, začíname aranžovať vitríny a ladiť detajly. Myslím, že pavilón bude pekný a vďaka Vašim bonsajom a suiseki ešte skrásnie.

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Apr 2010 12:43

ďakujem za pochopenie pani Alenka,mňa len bolí,..a dovolím si povedať, že na Slovensku máme majstrov...tieto stránky o tom nesvedčia, ďalej nech sa vyjadria kompetentní,snáď sa "vyjadria" aj bez toho aby ich niekto štuchol do zadku :D

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 16 Apr 2010 12:50

Otázka (problém) malého počtu príspevkov na tejto stránke je možno spôsobená dobou, v ktorej žijeme. Možno je to boj s veternými mlynmi snažiť sa mať tu viac príspevkov, veď ak si to trocha zmapujete, tak v dnešnej dobe má už asi každý, kto chce svoju prácu verejne prezentovať, založený svoj blog. Takže mnoho aktuálnych informácií nájdeme tam. Možno by stačilo vymyslieť ako linky na tieto blogy dostať aj sem, alebo spôsob ako spraviť stránku pre blogerov atraktívnu, aby prispievali aj sem. Bolo by fajn mať zaujímavé informácie na jednom mieste, ale chápem, že každý je hrdý na svoju vlastnú stránku (blog) a ak sa prezentuje tam, tak už nemá asi hlavne čas dať to aj na iné stránky. Myslím, že obdobné je to aj na českých stránkach (aj keď to až tak dôkladne nesledujem). Možno bude stačiť ak si dáme na tejto stránke vedieť čo sa bude diať a ak si tu, po uskutočnení akcií, nájdeme link na fotky z týchto akcií. Možno je to málo, ale možno so mnou bude aj niekto súhlasiť :). Želám pekný deň.

peterbrod
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 16 Apr 2010 13:40

Martin píše-Možno by stačilo vymyslieť ako linky na tieto blogy dostať aj sem, alebo spôsob ako spraviť stránku pre blogerov atraktívnu, aby prispievali aj sem.-tá modrá gulôčka vpravo pod menom vo štvorčeku na jedno kliknutie :D (počet príspevkov blogéra danteho 784 :idea: )

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Apr 2010 15:28

Peťo súhlasím s tebou, už ráno som chcel povedať na adresu danteho to isté...

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 16 Apr 2010 16:29

Super promptní ste chalani. paráda :)

Napísať odpoveď