pol roka

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie:06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:
pol roka

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 01 Dec 2010 23:58

Po dlhšom čase som si pozrel stránku ČBA a bol som šokovaný...veľmi príjemne!...myslím si, že dlho svojim obsahom zaostávala za touto našou, ktorá bola založená a postavená predchádzajúcim vedením SBA (iba administratívne, lebo konkrétnu robotu odviedli adminovia Mário a Peťo a pani Alenka) na solídnej úrovni, za čo im patrí vďaka, ale...pozrite sa tam, stojí to za to.

Prešiel polrok, čo máme nové vedenie SBA a dovolím si preto iba takú malú otázku :
Neprešlo už dosť času na to, aby boli aspoň zaktualizované kmeňové informácie tejto stránky?
Sekcie CIELE SBA, STANOVY SBA, SPONZORI SBA. Ostatné veci boli miestami dosť búrlivo preberané už v minulosti, rady a návrhy (nielen moje) pochopené ako kritika a uvrhnuté do zabudnutia... tie sú teraz na vašom (Prezídium SBA) posúdení, stačí si ich tu vyhľadať...

Faktom je, že min 90% ľudí sem chodí iba na FÓRUM, takže ostatné je "periféria", ale predsa - blíži sa napríklad koniec roka a s ním platenie členských príspevkov a okrem existujúcich členov by snáď nebolo zlé získať aj nejakých nových ...teda podať konečne (lebo ani bývalému vedeniu SBA sa to nepodarilo) komplexnejšiu informáciu o význame a zmysle členstva pre týchto potenciálnych členov....atď.

Ako pomôcka postačí jediné - odmyslite si z tejto stránky FÓRUM a potom posúďte akú výpovednú hodnotu o slovenskej bonsajistike má ten zbytok...???...pre člena SBA, pre bežného návštevníka, pre cudzinca (sme predsa súčasťou EBA)...

PS: nieže by ma to extra trápilo, môj názor na SBA zostáva rovnaký, ale vonku sa zozimelo...sneží...mrzne...prečo teda tu dnu aspoň trocha "neohriať" atmosféru - určite sa nájde niekto, kto tento príspevok opäť pochopí iba po svojom...

Pekný večer všetkým
Zdraví Rudo

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: pol roka

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 03 Dec 2010 08:08

ahoj Rudo,

vďaka za príspevok (už sme sa začínali báť, že nikoho nezaujíma či sa niečo v SBA deje).
Niektoré malé zmeny ohľadom stránky sa už udiali, samozrejme, je tu ešte veľa vecí, ktoré budeme musieť zmeniť.
Nad celkovým vzhľadom stránky sa už tiež pracuje. Videl som nejaké návrhy, ale žiaľ, vyťaženosť ochotných ľudí ešte nedovolila spraviť zmeny.
Ivan je momentálne zaneprázdnený snahou zabezpečiť dve veci: národnú výstavu a 2% z daní. Nechcem predbiehať, ale zdá sa, že by sa mohlo podariť zabezpečiť ako národnú tak aj 2% z daní.

Týmto chcem požiadať každého kto má záujem, čas a schopnosti v oblasti tvorby stránok,
ak máte predstavu ako by sa dala zmeniť stránka, pošlite nám návrhy. Ak to viete aj realizovať, tak nech sa páči, budeme radi ak to niekto spraví.

Ak máte niekto kontakty v bonsajcentrách alebo záhradníctvach, skúste dohodnúť zľavu pre členov SBA, zviditelní sa tak obchod a zároveň to bude výhoda členstva v SBA.

S pozdravom,
Martin

Ján Zágoršek
Dátum registrácie:11 Nov 2008 14:59

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 03 Dec 2010 11:12

...(už sme sa začínali báť, že nikoho nezaujíma či sa niečo v SBA deje).
Re:
No, ono to je skôr naopak. Keď je Prezídium už 7-8 mesiacov pasívne (celá www stránka, informácie, aktivizácia členskej základne, vízie do budúcnosti, organizovanie stretnutí, kronika atď.), tak väčšinou sa niet o čo zaujímať... :-/ Sorry...

Martin S
Dátum registrácie:08 Júl 2009 06:38

Príspevok od užívateľa Martin S » 03 Dec 2010 12:18

Dobry den
P.Zagorsek mam pocit ze ste tu pouzitu citaciu nie celkom pochopil.Takto Vytrhnute s kontextu ako ste to pouzil to vyzera cudne
ale ja som to ako celok pochopil tak ze Martin nabada prave takych clenov co ocakyvaju od noveho prezidia pocas obdobia pol roka
vykony a sami sa nijako nezasluzia o fungovanie SBA ,zleprovanie stranok a roznych dalsich aktivit ako vystava 2perc. atd.
Taketo vaci dokaze zariadit aj clovak co nie je zrovna prezident SBA ale chce prispiet k zlepseniu svojou troskou.Ak sa radovy
clenovia budu spoliehat a necinne prizerat na to ze 4 - 5ti ludia dokazu realizovat vsetko co sa pripravuju realizovat /a nie

su to zrovna drobnosti vystava 2percent to len s toho co spomenul Martin / tak tu budu staznosti pribudat a cas bude ubiehat...
Podla mna je najdolezitejsie vo velkych podnikoch praca toho najmensieho robotnika pretoze ak on nebude pracovat tak je zbytozny
aj riaditel.Zatial som tu nenasiel na fore taku temu AKO MOZEM POMOCT K LEPSIEMU FUNGOVANIU SBA tam mozu clenovia vkladat prispevky ako napriklad som hecker a nudim sa nechcete zmenit stranku?Alebo mam zahradniczvo clenovia SBA maju u mna 30perc.zlavu,som uradnik dokazem za jeden den zariadit pre SBA 2perc.sdane...
Pokial nebude SBA fungovat ako mravenisko nemoze sa SBA priblizovat europskym standardom .(sme predsa súčasťou EBA)...pisal Rudolf ale pokial sa zacne eba spoliehat len na svojho prezident dostane sa coskoro na uroven SBA.

Užívateľov profilový obrázok
Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie:28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 04 Dec 2010 06:01

Zdravím páni

Neviem či sa môžem pripojiť do debaty ako nečlen, ale asi ste dobre nečítali Rudov prispevok, jemu ani tak nejde o vzhľad stránky ale o info na nej.

Martin Krivošik : čo sa týka stránky, som novemu prezidiu k dispozícii, nikdy som nenapísal že ak budete potrebovať pomoc, tak nepomôžem. Len som skončil s administráciou.
Ak potrebujete pomoc , ozvite sa.
Ale taketo informácie mohli byť už na stránke a nie až po Rudovom príspevku.

petovy
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie:25 Okt 2009 19:36

Príspevok od užívateľa petovy » 04 Dec 2010 13:04

Zdravím všetkých.

Z väčšinou čo tu bolo napísané súhlasím.
Som nový admin tejto stránky. Vzhľad nič moc, info taktiež, fórum ani nevyzerá že patrí k tejto stránke ...
Na druhej strane zatiaľ som ale nezažil, že by sa niekto ponúkol, že prispeje niečim na túto stránku. (okrem p. Zágoršeka ktorý posiela články o suiseki)
Chodím no klubové stretnutia a viem aký záujem je tam o túto stránku (3/4 ľudí na nej neboli vôbec alebo max 2 krát).
Nie som členom prezídia, ale bol som na viacerých stretnutiach a viem že sa pripravuje 2% z daní, pripravujeme aj nejaký jednoduchší článok ako sa stať členom ale pokračovať v členstve ...
Ale nezabudnite všetko to robia ľudia, ktorý chodia do práce, majú rodiny a nevidia záujem o túto stránku.
Takže ak niekto chcete uverejniť nejaký článok, akciu alebo iným spôsobom pomôcť kľudne napíšte napr. na admin@bonsai-sba.sk
Ďalej ešte v rýchlosti spomeniem že sa robia iné veci ako stránka, napr.: dohaduje sa NV 2011, kalendár, 2% z daní, ...

Jeden z mojich nápadov bol spraviť galériu stromov, ktoré majú členovia SBA a priložiť tam jednu fotku tváre aby každý vedel kto je kto a mohol sa pochváliť vlastnými stromami. Len som zistil, že keď pridávam fotky alebo ich prezerám stránka ma problémy (výpadky)

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Dec 2010 00:02

Som trocha prekvapený, do akých megalomanských rozmerov narastajú niektoré vaše myšlienky -vráťte sa prosím na zem =
...CIELE SBA... ak už nikto zodpovedný nie je schopný nadefinovať nový obsah, tak si aspoň prečítajte to, čo tam je, vymažte neaktuálne veci, alebo to zrušte ako celok...
...dtto STANOVY, či SPONZORI SBA...
TO BOLO VŠETKO NA ČO SOM CHCEL UPOZORNIŤ.
Pýtam sa :
Prečo by mala stránka SBA dokumentovať a zhromažďovať všetko, čo sa na Slovensku obtrie okolo bonsajov? Aký to má zmysel, alebo má na to, aby zamestnala človeka, ktorý to bude robiť? Ano všetci sme zamestnaní a pre drvivú väčšinu sú bonsaje iba hobby. Každý si sám určí koľko času im je ochotný venovať a akou formou. Dnes už každý klub, skupina, či jednotlivci majú svoje stránky, kde prezentujú svoju činnosť. Načo to teda všetko dupľovať na stránke SBA, kde stačí jednoduchý odkaz...
Ak prebudovať stránku SBA, tak navrhujem formu zahŕňajúcu iba aktivity SBA = NÁRODNÉ VÝSTAVY, SÚŤAŽE TALENTOV - dokumentáciu, vyhodnotenie, históriu, atď. Všetko ale na reprezentačnej úrovni a s vedomím, že do tohu bude treba aj čosi investovať, t.j. nečakať, že sa snáď niekto rozhodne urobiť to zadarmo...ako tomu bolo doteraz.
SBA je náš kontakt s okolitým svetom a ak ho má naďalej reprezentovať táto stránka, tak sme na tom veľmi biedne...slovenská bonsajistika žiaľ stále nedozrela na to, aby potrebovala asociáciu...môj názor
PS: nepíšem nič nové, iba v trochu inej forme opakujem to, čo som navrhoval už pred pár rokmi.
Zdraví Rudo

ivan štefanovič
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:02 Júl 2009 18:47

Príspevok od užívateľa ivan štefanovič » 05 Dec 2010 17:14

Ahoj Rudo, dovoľ, aby som zareagoval.
Uvedumujem si, že na stránkach sú určité nedostatky avšak už na prvom stretnutí prezídia na Planinke sme hovorili o modernizácii a úprave webových stránok. Požiadali sme o spoluprácu pri návrhu a spravovaní stránok admina P. Valenta. Niektoré drobné upravy na stránkach sa už vykonali a pripravujeme daľšie úpravy.
Hlavnou úlohou bolo zabezpečenie preregistrovania občianskeho združenia, zabezpečenie správy účtovníctva, prípravy Národnej výstavy a vybavenie registrácie na 2% z daní.

S pozdravom Ivan Štefanovič

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie:03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 05 Dec 2010 19:03

Myslím si že fungovanie SBA nieje len o tejto stránke a fóre - ak tu nebude stránka tak SBA nebude mať reklamu - ak tu nebude fórum tak si budeme posielať maily ( tý ktorý sem prispievame sa väčšinou aj osobne poznáme a nie sme ani členmi SBA). Rudo ak si myslíte že to zvládnete lepšie ako Ivan tak prečo nedáte konkrétny návrh a len frflete ako je to zle. Príklad môže byť trnavský klub - fungujú- stretávajú sa - majú svoju stránku s informáciami pre svojich členov, organizujú stretnutia a výstavy, zájazdy, každý o nich vie. A hlavne nefrflú že z toho nič nemajú. Isteže, nemajú z toho biznys, len výdavky.
Mimochodom aj váš klub pracuje a robí pekné akcie, výstavy tak sa spojte sakra a dajte hlavy dokopy, určite to pôje lepšie ako každý sám za seba.
Každý môže prispieť a pomôcť.Potom to bude možno fungovať.
Vlado Kamocsai

ps: čítam že nasledujúca Národná bude u nás v Komárne - teším sa na to a ponúkam pomoc.
..a nie som člen SBA...

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Dec 2010 20:03

RE : Ivan
Viem, že Ty ani nikto z Prezídia nie ste tvorcami, ale medzi iným aj táto stránka vám padla do rúk a tým pádom aj zodpovednosť za jej obsah. Neviem, ale dúfam, že nechápeš ako urážku, keď som si dovolil upozorniť Vás na to, že mnohé z toho, čo sa tu uvádza nie je aktuálne a bolo by dobré to uviesť na správnu mieru. Posudzujem iba to, čo vidím a o čom viem. Navyše som asi jediný, koho to zaujíma - to je na tom to najsmutnejšie a preto môj skeptický názor na SBA. Ostatné činnosti, ktoré uvádzaš sú hltačom Tvojho voľného času, a patrí Ti aj moja vďaka za to, že ho dokážeš na to obetovať.
RE : Vlado
...príspevky treba pozornejšie čítať, pokúsiť sa vnímať ich obsah ako celok a nereagovať len na hladenie "proti srsti"...
...a k tým hlavám, čo sa majú dať dokopy mám jediné a je to tu už takmer dva roky - v tejto istej sekcii je zopár tém : "SBA a ..." - stačí si ich oživiť...

...Vlado, nie ste sám ( vykám tiež, aj keď mne inak tykanie nevadí a tu na webe ho považujem za prirodzenejšie...), čo rozprávajú o ochote pomáhať SBA aj napriek nečlenstvu v nej...rozprávajú a čakajú (česť výnimkám!), kedy to príde, kedy ich niekto osloví. Zvyčajne sa nedočkajú, ale onI sú "čistí", lebo pomoc predsa ponúkli...?!? Nebolo by rukolapnejším a zodpovednejším prejavom nielen sľubovanej, ale konkrétnej pomoci SBA zaplatenie smiešnych 10 eur ročne ako členský príspevok, keď už za nič iné, tak aspoň za to, že veselo využívajú aj to málo, čo táto organizácia veľkoryso ponúka všetkým - komunikácia na stránke, fórum, osobnú prezentáciu... !!! Pouvažujte nad tým...nielen Vy Vlado...V Š E T C I...

Pekný večer všetkým.
Zdraví Rudo

Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:17 Apr 2008 09:50

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 06 Dec 2010 23:38

Ahoj všetci,
o potrebnosti a nezastupiteľnej úlohe SBA v kontexte s Európskou bonsajovou scénou EBA mám už dávno jasno.A preto nebudem opätovne rozpitvávať
túto tému.Asociácia je veľmi potrebná,keď som komunikoval s poprednými európskymi bonsajistami ,každý si svoju asociáciu hájil a aj bránil.............na Slovensku však neviem či sme patrioti,alebo................... pííííííp.

Ale nie preto teraz píšem tieto riadky.
Počul som , že národná výstava SBA má byť v Komárne koncom apríla.Nemám to z oficiálneho zdroja,ale ak je termín koncom apríla,je to pomerne skoro , hlavne listnaté stromy nebudú v optimálnom stave čo by bolo na škodu hlavne pre tých,ktorí by radi prezentovali listnáče.

Nemusím snáď zdôrazňovať,že na tak prestížnu výstavu by mali ísť stromy v 100% stave. V čase prebúdzania po zime im môžeme aj krátkodobým pobytom v interierových priestoroch,často veľmi ublížiť.

Poprosím preto o upresnenie termínu.

Ďakujem a želám príjemného Mikuláša.

Cyril

Štefan Káčer
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:19 Jan 2009 16:31

Príspevok od užívateľa Štefan Káčer » 07 Dec 2010 09:36

Ahoj Cyril,
Bude urobené nové vlákno na tému NV 2011, ale ÁNO, NV bude 30.4-1.5. 2011 v Komárne.
Jedna z najkrajších Európskych výstav, kde najviac vyniknú listnáče bude o pár týždňov - Noleander ......
K 1. máju budú určite už aj listnáče zelené a krásne :-)))), dúfam, že sa nám ju podarí zorganizovať ku spokojnosti nás všetkých a to predovšetkým kolektívnou spoluprácou členov a aj nečlenov SBA.
pekný deň
Š.

Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:17 Apr 2008 09:50

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 07 Dec 2010 11:04

Ahoj Števko,

ja viem , že Nolelander trophy je v januári,keď je zima a stromy majú inú fyziologickú fázu ako keď je apríl a máj,preto ak je v hale 5 stupňov nie je to za dva dni katastrofa.Iné je to napríklad v termíne v Nitre,kde od stredy do nedele je výstava a teploty v hale sú o 10 a aj viac stupňov ako je vonku.Samozrejme všetko je viazané u Vlada termínom možnosti mať priestor v Agrokomplexe.Len si treba zvážiť čo sa bude diať ďalej po takomto čase zo stromami ./larixom sa pokrútia juvenálne listy a do konca sezóny máš s tým čo robiť/....ale to je iná téma.

Ja len poznamenávam, že je výhodnejšie predstaviť stromy vo vynikajúcej kondícii v peknom aranžmá a výške ,nie ako v Prešove na národnej ,kde v jednej miestnosti boli bonsaje meter od zeme a ty si sa musel zohnúť,aby si mal možnosť dobre si pozrieť strom.Tým nechcem Renému a kolegom ublížiť,pretože sa veľmi snažili a prišli pred výstavou o miestnosť,kde boli vláčiky........Ale na druhej strane,ak chceme mať národnú na úrovni treba zvažovať podstatné aspekty prezentácie bonsajov najsledovanejšej domácej výstavy na Slovensku ktorá prezentuje SBA.

Ide nový rok 2011,rád by som zaplatil členské SBA..............komu?No a keď bude treba pomôcť pri inštalácii v Komárne,rád prídem a pomôžem.
Želám Ti príjemný deň.

Cyril

Štefan Káčer
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie:19 Jan 2009 16:31

Príspevok od užívateľa Štefan Káčer » 07 Dec 2010 11:28

Ahoj,
termín je samozrejme daný aj tým, kedy je možné získať za prijateľných podmienok priestory a či vôbec je niekto ochotný zobrať spoluorganizáciu na seba, aby sa zabezpečila určitá rotácia miest po Slovensku. Vďaka Norbertovi veríme, že sa podarí zorganizovať NV aj v Komárne v pekných reprezentačných priestoroch, ale ako som písal, bude o tom založené nové vlákno. Pokiaľ budeme mať na výber z množstva miest a termínov, určite bude v záujme stromov a nás všetkých vybrať to najlepšie. Neboj sa, v máji prídu prvé letné dni :D
Ohľadne príspevkov na rok 2011 - každý člen SBA dostane na prelome rokov 2010/2011 poštou zásielku ... a tieto informácie pre nečlenov budú dostupné na stránke.
Š.
Ďakujeme za ponuku pomôcť, budeš určite vítaný

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 07 Dec 2010 14:10

Nazdar chlapci,
nezdá sa vám, že ste trocha od veci ? Načo tu z toho Cyril robíš hokej???

Mrzí ma, že zakladám tak náročné témy s ťažko pochopiteľným obsahom - vôbec ma neprekvapí, keď tu po vás dvoch začne niekto vysvetľovať výrobu adventného venca...

...ano, konštruktívnosť po slovensky...ďakujem a želám pekný deň všetkým

PS: kdesi som čítal, že to vlákno je dokonca už aj urobené, iba jeho doprava zlyhala... :D :D :D
Zdraví Rudo

Napísať odpoveď