celoživotné ocenenie

Napísať odpoveď
Ján Zágoršek
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 11 Nov 2008 14:59

celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 18 Feb 2011 12:56

Minulý rok SBA začala s tradíciou oceňovať na Národných výstavách zaslužilých členov za rozvoj bonsajistiky na Slovensku. Dúfam, že prezídium bude v tom pokračovať. Odporúčam na tento rok udeliť cenu jednomu zo služobne najstarších a najlepších bonsajistov, neskoršie druhému prezidentovi SBA z Kučína. Viem následne zariadiť jeho zaradenie do encyklopédie Who is Who na Slovensku. A určite by bol veľmi zaujímavý aj televízny šot alebo priam relácia, aspoň regionálnej TV.

Štefan Káčer
Člen SBA
Člen SBA
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 19 Jan 2009 16:31

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Štefan Káčer » 18 Feb 2011 13:31

Ahoj Janko,
prezídium SBA sa na poslednom zasadnutí venovalo aj tejto otázke a prijalo určité neverejné rozhodnutie, ktoré bude oznámené na Národnej výstave v Komárne. Pokiaľ sa na zasadnutí členov SBA na NV odhlasuje napríklad verejné hlasovanie, resp. niečo podobné, tak to budeme akceptovať. Pre tento rok sme sa rozhodli to urobiť neverejne len na zíklade rokovania predsedníctva (nech máme aj nejaké výhody :) ), preto prosím, aby sme do NV žiadne verejné návrhy a podobné diskusie nerobili.
Pekný deň
S.

Ján Zágoršek
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 11 Nov 2008 14:59

Re: Julko

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 20 Feb 2011 13:09

Julko, to Ťa chcel asi niekto napáliť. Práve preto, aby sa do tejto encyklopédie nedostal hocikto, je zaradenie do nej BEZPLATNE. Platí sa iba za zverejnenie fotografie, za samotnú encyklopédiu (napr. koži) ap.

stano
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 22 Jan 2009 14:20
Bydlisko: MARTIN
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa stano » 04 Mar 2011 08:53

nemôžem si pomôcť, ale pri čítaní tejto témy o oceňovaní zaslúžilých bonsajistov na Slovensku mi napadla jedna nesmrteľná hláška - hlásenie v obecnom rozhlase, z autorskej dielne Lasicu a Satinského : "Občania, ktorí ešte neboli ministrami, nech sa prihlásia u súdruha Žinčicu! :lol: :lol: :lol:

p.s.upozorňujem, že sa jedná o satirické vyjadrenie, a ako také ho odporúčam aj chápať :wink:

pekný deň
stano

Ján Zágoršek
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 11 Nov 2008 14:59

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 04 Mar 2011 11:21

Dobre, Stano, ale Tebe to nehrozí.
Doteraz bol ocenený iba jeden "zaslúžilý" bonsajista - minulý rok: Cyril Tatranský.
Nechápem prečo to chceš za každú cenu dehonestovať!

stano
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 22 Jan 2009 14:20
Bydlisko: MARTIN
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa stano » 04 Mar 2011 12:26

Ja zas nechápem, prečo hľadáš v mojom príspevku to, čo tam nie je...
Tuším v r. 2003 sme s Rudom dostali na Bonsai Slovakia pamätnú cenu Dr. Zdeňka Hrdličku, udeľovanú za zásluhy v bonsajovom hnutí. Vážim si ju a ubezpečujem Ťa, že po inom ocenení netúžim.

p.s.: upozorňujem, že v mojom prvom príspevku tohto vlákna sa nachádza satirické vyjadrenie, a ako také ho odporúčam aj chápať :wink:

Rudolf Fraštia
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Mar 2011 10:48

Zásluhy a ich oceňovanie, dokonca v zmysle celoživotného prínosu je dosť veľkou odvahou pri ani nie tridsaťročnej histórii bonsajistiky na Slovensku. Ale, ak už by bola tak silná nutnosť to urobiť, tak podľa mňa je odhad 4-5 kandidátov (citujem J:Z:"... v súčasnosti na Slovensku je tak 4-5 medzinárodne uznávaných bonsajistov, tak máme na 4-5 rokov s udeľovaním takejto ceny "vystaráno"..."koniec cit.) vysoko nadhodnotený, pretože podľa mňa v tomto zmysle možno za slovenských "Hrdličkovcov", a teda osôb hodných takého ocenenia, považovať jedine manželov Ondejčíkových. V porovnaní s ich prínosom je akýkoľvek a akokoľvek vysoko medzinárodne uznávaný slovenský bosajista v obrovskom odstupe...
Pocity a osobné sympatie bez objektívnych kritérií ...s dôrazom na ..."pokúsil by som sa ho ponúknuť..., ... vedel by som ho navrhnúť"... sú iba fraškou a trápnou zbytočnosťou. Zmapovanie histórie a tvorba programu činnosti SBA dá mladým bonsajistom omnoho viac ako budovanie "socialistickej" galérie "hrdinov SBA".
Môj názor.
Peké predjarie všetkým.
Zdraví Rudo

peterbrod
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Bydlisko: martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa peterbrod » 05 Mar 2011 14:58

konečne som pochopil,prečo si robil všetko pre zrušenie memoriálu Tibora(ako jeden s príkladov Tvojich veľkých zásluh čo vstúpia do dejín SBA),napriek tomu sa ani ja ani Juraj ako ocenení necítime byť socialistickými hrdinami v jeho ročnej histórii,čo sú moje osobné pocity bez objektívnych kritérii,tiež by som vedel bez zodpovednosti kadečo navrhnúť a keď to niekto spraví ako socialistickí pohlavári povedať ďakujem a takto premeniť toto slovíčko na frašku a trápnu zbytočnosť,aj dnešná doba ako každá si vyžaduje osobné príklady podložené ukážkami a postupmi práce rúk a mladí bonsaisti sa z nej naučia viac,ako z Tvojej tvorby programu a mapovania histórie(dávno otvorené dvere,kopni si),napriek tomu,že vetšina našich prác podľa tvojho vkusu aj tak nemá žiadnu estetickú hodnotu a tu sme všetci od teba v obrovskom odstupe, pekné predjarie prajem a tešme sa na čerstvú žinčicu :roll: (nielen môj názor)

Rudolf Fraštia
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Mar 2011 16:22

...na rozdiel od väčšiny ostatných je obsah tohto vlákna dosť jednoznačný a ľahko pochopiteľný, keď si ho prečítaš od začiatku...nechápem Peter, načo si tu začal miešať hrušky s jablkami. Alebo sa len naskytla vhodná príležitosť...tak si si do mňa "udrel" :?: Škoda však, že dokážeš povedať iba "A" a pojem férovosť Ti nič nehovorí...ale chápem Ťa, to "B" si povedať nemohol, pretože by sa Ti celý koncept osočenia zrútil. A o to Ti predsa nešlo...

Ano, bol som proti Memoriálu Tibora Opáta ... a aby ste to nemuseli hľadať, tak tu je to celé..."A" aj "B" :

SBA a hodnoty
Odoslať : od Rudolf Fraštia » Ne Dec 14, 2008 11:03 am
Navrhujeme dať Memoriálu Tibora Opáta iný obsah a formu ako je internetová výstava. Podporujeme myšlienku Cyrila Tatranského v tom, aby spomienka na Tibora bola spojená s Národnou výstavou. Tá dodá podľa nášho názoru tomuto oceneniu adekvátnejšiu hodnotu, ako neosobné prostredie internetu. Veríme, že Národná výstava dokáže rokmi získavať stále vyšší kredit a uctime si Tibora tým, že bude môcť byť pri tom. Tibor bol človek, ktorý nepociťoval potrebu chváliť sa výsledkami, ale väčšmi prezentoval svoju prácu. Čo keby sme teda v duchu tejto jeho životnej filozofie neudeľovali cenu s jeho menom za výsledok, t.j. bonsaj, ale za prácu a teda pojmom „Memoriál Tibora Opáta“ premenovali Súťaž talentov SBA???

Rudo a Stano....bonsai-mt
Zdraví Rudo

peterbrod
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Bydlisko: martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa peterbrod » 05 Mar 2011 20:26

A-pravda je,že na rozdiel od väčšiny ostatných som ľahko ne- pochopil vo výraze socialistická galéria hrdinov SBA čo sú hrušky a jablká,mne sa to zdalo ako čerešnička,čo prekročila hranicu únosnosti no a reakciu na tvoj ďalší v poradí znevažujúci alebo urážajúci príspevok niečo,alebo niekoho nepovažujem za žiadny úder,osočovanie ani neférovosť,len normálnu reakciu na nenormálny ako vždy vŕtací príspevok ,koncept sa mi nemohol zrútiť,žiadny som si nerobil,stačí použiť tvoje výrazy a ide to ako po masle,po B navrhujem vzhľadom na úroveň tvojich príspevkov a nebol som mimo témy raz ročne udeliť ocenenie z názvom Vrták,aby si aj ty mal šancu nejaké dostať za celoživotný prínos ku diskusii na tomto vlákne(stačí si vytiahnuť tvoje príspevky aj z reakciami na ne,nemáš konkurenciu pre zisk hlavnej ceny čo bude ako som počul vývrtka,diplom a socialistický zápis do kroniky,TV dobrovoľne)tvoj po B návrh máš parádne premyslený,ak sa týka suiseki(teda Tibor),kto sú tie mladé talenty,čo začínajú,alebo majú málo rokov,budú vyrezávať na mieste alebo doma,na svoje kamene či vylosované(dodáš?),vystavovať a hodnotení budú spolu s ostatnými alebo osobitne,rozdeľovať sa budú podľa výšky kameňa či hrúbky dai(ako si podobne navrhoval deliť bonsai)kde postúpia ocenení,medzi staré talenty?,čím a za čo budú ocenení pochopiteľne navrhneš ty,lebo aj to ti vadilo v minulosti,.....úkol bez zodpovednosti si zadal,potom povieš socialistické ďakujem za robotu iného a nájdeš si niečo iné na premenovanie či zrušenie(npr.táto stránka) aby si zbytočne nevyhodil členské,pridám ešte perličku zo zákulisia,ak by si bol náhodou nejakú rozhodovaciu volenú (cha,cha)funkciu dostal na podobné činnosti,automaticky odstúpi celý východ a dovidenia SBA aj tvoje nápady všetko vylepšiť(samozrejme pre ľudí), kádrová časť mozgu pochopila,že aj tak by ťa nik nevolil pre nevyčerpateľné vŕtacie schopnosti, takto je to pohodlnejšie a dávaš to všetkým ako sa patrí najavo (ostatným sa ako hosť ospravedlňujem,aj pre osobnú averziu ku rudovi s podivom,že mimo mr.Zagorčeka to nechávate bez povšimnutia,aj keď to nikdy nebude mať konca,prosím čerpať financie na túto časť príspevkov a stránku len z rudového členského pre moje potešenie,keďže som sa rozhodol prispieť viac ukážkou mojej roboty(ak by sa rudo rozhodol v budúcnosti udeliť nesocialistickú medajlu nečlenovi SBA som si povedal,že zabojujem) ako premenovávaním a členským a nenechám Vám zaslúžilým nadávať bez povšimnutia do socialistických hrdinov od človeka,čo si nechá polievať bonsai brzdovou kvapalinou(toto bola ukážka neférového kopnutia č.1,nechutne zapadajúca do môjho konceptu ak si chcel posudzovať moju férovosť)
Naposledy upravil/-a peterbrod v 06 Mar 2011 00:41, upravené celkom 4 krát.

Štefan Káčer
Člen SBA
Člen SBA
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 19 Jan 2009 16:31

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Štefan Káčer » 05 Mar 2011 23:05

pááááááni,
ide jar, bude viac slnka, začíname kopať (prosím prestaňme kopať do seba), blížia sa strenutia, o tri mesiace a dva týždne sa začnú skracovať dni ...
prosím prečo?
voláme tu po vylepšeniach, zmenách a keď si to tu čítam, je mi "divne".
moja mama mi hovorievala, že keď nemám povedať niečo múdre, mám mlčať, ale teraz som už nemohol, aj keď to nie je múdre ...
radšej nebudem písať, čo si o tomto myslím, ale ak budeme osobne spolu, tak to poviem určite nahlas.
aj keď som si myslel, že sa budeme baviť o niečom úplne inom.
Š.

Rudolf Fraštia
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: celoživotné ocenenie

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 06 Mar 2011 10:01

Peter, aj ja Tebe prajem veľa zdravia a neúnavnej chuti do roboty, ktorá je v Tvojom prípade na dnešnú dobu obdivu a závidenia hodná. Nech sa Ti darí.
Zdraví Rudo

Napísať odpoveď