A čo my?

Napísať odpoveď
Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Príspevky:185
Dátum registrácie:17 Apr 2008 09:50
A čo my?

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 09 Máj 2012 20:50

Myslím ,že stretnutia bonsajových krajín majú svoj nesporný význam.

...........napadlo ma keď Česko,Poľsko a Nemecko majú svoje Trienále,či sme trochu nezaspali....Nebolo by od veci zvážiť niečo podobné aj u nás ?,Navrhujem skúsiť spojiť Slovensko,Rakúsko,Maďarsko vo vystavovaní svojich bonsajov a suiseki.Nazvať by sa to mohlo trebárs CENA DUNAJA,alebo DUNAJSKÁ RIAVA,to je už jedno.Vzťahy s Maďarskom aj Rakúskom sú myslím teraz dobré................čo tak poveriť člena prezídia na stretnutí v Ľublane presondovať,ako to vidia bonsajisti z uvedených štátov .....
Nechcem tému viacej rozvádzať ,čakám na reakcie.

Cyril

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Príspevky:1033
Dátum registrácie:08 Apr 2008 23:24
Bydlisko:Luzianky pri Nitre

Re: A čo my?

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 09 Máj 2012 21:13

Nápad dobrý,len má to jeden háčik!Kto sa na to podujme a zrealizuje, v akej forme,kde a čo to bude stáť...(sponzori..atd)až to bude taká ochota ako pri fotkách zo Slovakie tak pravdepodobne ostaneme zase len vo víziách..........Alebo že by niekto?!

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Príspevky:219
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: A čo my?

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 10 Máj 2012 08:42

Ahoj Cyril, v tejto uponáhľanej dobe nebude nič fungovať "poverením člena prezídia".
Ak máš nápad, skús ho zrealizovať, vymyslieť, ako by to mohlo fungovať. Ostatní ti istotne poďakujú. Neviem ako funguje trienále ČR, PL, SRN, nemal som čas to sledovať, ale ak to malo úspech u nich, tak by podobná vec mohla fungovať aj tu. Len ak ideš s takýmto nápadom, tak by bolo fajn ak by si už mal vyhliadnutý a nejakou formou aj dohodnutý priestor na usporiadanie takejto akcie, lebo nemôžeš očakávať, že to zorganizujú Rakušania. Bez dobrého priestoru zostaneme len pri snoch, poprípade by sme si nadrobili peknú hambu ak by ostatní zoraganizvali akciu a my nie. Skús v Slovinsku zistiť či by bol zo strany týchto krajín záujem a potom môžeme uvažovať nad ďalšími vecami.
Osobne si myslím, že takúto akciu by mohol organizovať subjekt, ktorý by to mal ako súčasť podnikania, čiže nejaké bonsajcentrum, ktoré by na takejto akcii vedelo aj zarobiť, aby mali motiváciu, záujem a čas zorganizovať to na dobrej úrovni. SBA je žiaľ v tomto ohľade zatiaľ slabá organizácia. Sme radi, že sa podarí zorganizovať národná výstava.
Toto ber ako môj osobný názor, nie názor SBA.
Maj sa a želám úspech na EBA.

Užívateľov profilový obrázok
Alena Ondejčíková
Príspevky:274
Dátum registrácie:05 Apr 2008 20:16
Bydlisko:Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: A čo my?

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 10 Máj 2012 09:25

Najbližšie Slovensko-rakúske stretnutie bonsajistov je naplánované na 22.-23. júna 2012 počas 12. Nitrianskych bonsajových dní. Rakúskym bonsajistom sa v Nitre páči, prídu sem už 4. raz. Na Bonsai Slovakii 2012 sa zúčastnili 2 rakúske kluby vo veľmi hojnom počte, vystavovali, robili demonštrácie, dokonca sme im v programe zasvätili celú nedeľu. Maďarskí bonsajisti sem tiež chodia radi a často.
Takže Cyril, držím palce pri realizácii tvojej myšlienky, je pekná a realizácia pri súčasných nadštandardne dobrých priateľských vzťahoch je veľmi ľahká. Daj vedieť, radi sa prídeme pozrieť.
Samozrejme na 12. Nitrianske bonsajové dni do Nitry 22.-23. júna 2012 Vás všetkých srdečne pozývame! Presnejšie informácie o tomto tradičnom neformálnom "pouličnom tvarovaní bonsajov" ako túto akciu nazýva Vlado, Vám včas pošleme.

S pozdravom
__________________________________

RNDr. Alenka Ondejčíková

Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí ®
Pri synagóge 3, pešia zóna, Nitra
037 / 6522 582, 037 / 741 70 74
tea@e-tea.sk bonsai@e-bonsai.sk

http://www.e-tea.eu
http://www.e-bonsai.eu
http://www.bonsai-slovakia.sk

__________________________________

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Príspevky:219
Dátum registrácie:15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: A čo my?

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 10 Máj 2012 10:55

Ano, presne takto som to myslel. Profesionálne pripravená akcia ľuďmi, ktorý na to majú čas, lebo ich to živí. Samozrejme aj amatérsky pripravená akcia môže byť na výbornej úrovni, ale nájsť dostatočný počet ľudí na pripravenie je v tejto dobe takmer nemožné. Držím palce Ondejčíkovím, aby sa im darili robiť podobné akcie aj naďalej.

Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Príspevky:185
Dátum registrácie:17 Apr 2008 09:50

Re: A čo my?

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 15 Máj 2012 10:03

ÓOOO no nepáči sa mi Martin, ako si začal reakciu na môj návrh.Ako to, že v dnešnej uponáhľanej dobe nemôžem poveriť člena prezídia,aby prekonzultoval a zistil reakciu na určitý návrh...To si snáď nemyslel vážne...
Myslím si a potvrdilo sa mi to,že vývoj aj bonsajový svet sa točí smerom zbližovania a nie len hrabania sa na vlastnom piesočku.Chápem,že veci treba domyslieť ale nezatvárať hneď oči,že niečo nejde a že nemáme na to peniaze a nepoverovať člena prezídia...Vždy treba hľadať riešenia a nezavrhovať veci ešte pri úvodnom návrhu.
Skúsme sa na to pozrieť koncepčne,áno peniaze sú problém a tak isto aj ľudia.

V Ľublane som predostrel návrh nielen našim bonsajistom ktorí tam boli samozrejme za vlastné eurá,ale aj Julovi,Milanovi, Petrovi,Ďurovi a ostatným, ako to vidia.Nápad dobrý,realizáciu treba domyslieť.Maďarov som oslovil a Julo to prekladal,myšlienka sa im pozdávala,poznajú,ako je to v Trienále ČR,Poľska a Nemecka.Rakúšanov treba osloviť v Nitre ,pretože v Ľublane som hovoril s jedným, ale ten sa necítil kompetentný,ovšem návrhom bol nadšený.
Teraz konkrétne:
-Navrhujem pretože takáto akcia sa koná vždy pod hlavičkou Prezídia každého štátu/dvojstranné výstavy sú napr. aj inde -Francúzsko,Monaco,myslí, že aj španieli majú niečo podobné../,aby prezídium SBA na stretnutí v Hlohovci zaujalo k uvedenému návrhu jasné stanovisko.
-Ak bude vôľa,aby prezídium napísalo oficiálny list asociáciam Maďarska a Rakúska,či súhlasia s uvedeným návrhom.
-Ak áno mám do najmenších podrobností vypracovanú koncepciu čo má takéto stretnutie obsahovať a ako to aj zrealizovať. Verím, že v HLohovci bude valná hromada,nie ako v Komárne,kde to absentovalo a budeme si môcť o veci aj o inom v kľud pohovoriť.

PS.Rád by som poslal niekomu z Prezídia prihlášku mojich stromov na výstavu do Hlohovca.Komu?

Napísať odpoveď