Mám dotaz

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mám dotaz

Príspevok od užívateľa Peter_M » 10 Mar 2009 14:04

karol:

Kód: Vybrať všetko

http://www.bonsai-slovakia.sk/7prihlasky.htm

Alena Ondejčíková
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 10 Mar 2009 16:41

Milý Karol,
prihlášky na 12. ročník medzinárodnej výstavy bonsajov, suiseki a čaju Bonsai Slovakia 2009 sú presne na adrese, ktorú uviedol Peter. Dá sa na ne prekliknúť aj priamo z hlavnej stránky http://www.bonsai-slovakia.sk. - z kolonky Ako vystavovať, je to pod tohoročnými hosťami.

Začiatkom budúceho týždňa prídu prihlášky poštou tým, ktorých adresu máme v databáze. Všetci ostatní si ich môžu skopírovať alebo stiahnuť z webu. Dôležité je, aby sa nám vyplnené Návratky vrátili do 25. marca. Vystavovateľom potom pošleme vystavovateľské preukazy na voľný vstup na výstavu a všetky s ňou spojené akcie a tiež program výstavy - časový harmonogram non-stop medzinárodnej bonsajovej a čajovej šou, ktorú pre Vás pripravujeme... Nájdete ho onedlho tiež na webe výstavy.

vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 10 Mar 2009 21:25

Pani Ondejčíková ,mám otázku ohľadom aranžovania exponátov.
napríklad chcel by som vystaviť suiseki , avšak nejvhodnejšia poloha je dajme tomu vo výške očí aby bolo zrejmé čo kameň vyjadruje a tak nechcem aby kameň bol umiestnený v rohu na spodku vitríny a pod.Viem že sa nedá vyhovieť každému na 100 % ani to nežiadam, len sa informujem o možnosti naranžovať vlastné exponáty.
Mohli by ste aj uviesť približný čas inštalácie výstavy, keby niekto chcel pomôcť ako naprílad Sesino pri minulej výstave.
ďakujem

Alena Ondejčíková
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 10 Mar 2009 22:00

Pri aranžovaní suiseki vychádzame z podmienok, aké máme. Viem, že je to veľký kompromis. Ale môžete byť pri tom a aj si suiseki sám naaranžovať, nemám v podstate nič proti tomu. Suiseki by sa mali aranžovať pravdepodobne v utorok 14. 4. a potom sa vitríny zasklia. Ozvite sa nám pred výstavou telefonicky 037/6522 582 , alebo mailom bonsai@e-bonsai.sk , a budeme to vedieť upresniť.

Ďakujeme za ponúkanú pomoc pri aranžovaní, budeme radi každej pomocnej ruke. Exponáty sa budú umiestňovať a aranžovať hneď po Veľkej noci v utorok a v stredu. V stredu by sme chceli už len dolaďovať, ako každý rok posledný deň pred výstavou, pretože už budú prichádzať zahraniční hostia.

Tešíme sa na stretnutie.
S pozdravom Alena Ondejčíková

Alena Ondejčíková
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 11 Mar 2009 18:48

Na výstave Bonsai Slovakia môže vystavovať každý pestovateľ bonsajov. Výstava má OPEN charakter a je to predovšetkým výstava jednotlivvých pestovateľov. Ale ak sa chce niektorý klub prezentovať, ako im to spolu dobre ide, samozrejme máme z toho radosť a je to vítané.

Aby ste mohli na výstave Bonsai Slovakia vystavovať, potrebujete sa včas prihlásiť a poslať nám naspäť vyplnenú návratku - tento rok to je do 25. marca. Ak mi ešte dnes pošlete na mail tea@e-tea.sk Vašu adresu, pošleme Vám prihlášky poštou (odosielame ich zajtra ráno). Neskôr si ich môžete osobne vyzdvihnúť v Bonsai centre Nitra alebo ak nemáte cestu okolo, tak si ich stiahnuť z http://www.bonsai-slovakia.sk ako sme o tom písali vyššie.

Pestovateľ môže vystavovať 1 - 5 bonsajov. Môžete vystavovať aj len 1 ks. Snažíme sa vystavovateľov neobmedzovať. Bonsaje však musia byť upravené, pekné, misky vyčistené, proste, aby stromčeky mohli byť hrdé na svojho pestovateľa. :) Nebránime sa ani exponátom, ktoré sú ešte mladučké, pretože bonsajové umenie nie je iba o technike, ale je to radosť, vášeň, súzvuk, nové priateľstvá... A často práve tieto mladé, ešte nie dokonalé bonsaje ostatných veľmi inšpirujú a tí si veria, že by to mohli skúsiť tiež. No a tiež môžeme prezentovať len takú úroveň, akú slovenské bonsaje majú. Ale je potešiteľné, že každou výstavou je vidieť ako rastie kvalita bonsajov a aj ich celkovej prezentácie.

Takže na výstave Bonsai Slovakia 2009 ste vítaní.

Alena Ondejčíková
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Alena Ondejčíková » 12 Mar 2009 11:13

Karol ďakujeme, ste veľmi milí. V utorok a v stredu po Veľkej noci sa potešíme nielen každej šikovnej ruke, ale aj dobrej nálade a pohode, ktorá finiš pred výstavou veľmi spríjemňuje. Posielame pozdravy všetkým Vám do Trnavy a širokého okolia.

Prihlášky na Bonsai Slovakiu sme dnes ráno rozoslali a ak by neprišli všetkým, čo by ste radi vystavovali, tak si ich v klube, alebo od známych kľudne skopírujte, alebo stiahnite z webu.

Želám pekný deň.

Napísať odpoveď