Hľadá sa nový admin

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Hľadá sa nový admin

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 30 Mar 2012 13:46

Dobrý deň, expresne by sme potrebovali admina, ktorý by bol schopný spraviť v sobotu upgrade stránky na joomla1.5‏.
Tu je návod: http://docs.joomla.org/Migrating_from_J ... Joomla_2.5
Ak áno, prosím napíšte sem a Peťo Valent, alebo možno aj Peťo Mušinský by vám k tomu povedali viac. Vďaka.

Užívateľov profilový obrázok
Peter_M
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 28 Mar 2008 21:12
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hľadá sa nový admin

Príspevok od užívateľa Peter_M » 30 Mar 2012 16:13

Čaute,
len trocha upresním, nejedná sa len o upgrade, je to trocha komplikovanejšie, určite sa to nedá urobiť za jednu sobotu, iba že by robil 24 hodín v kuse...... :shock: 8)

Peter_M

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 04 Apr 2012 08:09

Predpokladam, ze je to iba preklep a ide o migraciu z 1.5 na 2.5, ci sa pletiem? Joomla je pekny moloch a ak treba riesit slovencinu, template, pluginy a nejake hardcore veci, tak som zvedavy, ci sa najde niekto ochotny :-)

Ono stranka SBA po obsahovej stranke nie je nejaka obrovska. Nebolo by pri tejto prilezitosti vhodnejsie pouvazovat nad zmenou Joomly na napr. Wordpress? Ten ma automaticky upgrade, kopec dostupnych pluginov a hlavne pekne templaty (nic proti sucasnej sablone, ale nevyzera profi). Niekde som to vo fore uz spominal, ze by sme si mohli zobrat priklad od kolegov z madarska, co sa dizajnu aj struktury tyka ;)

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 04 Apr 2012 11:39

ahoj LAcike, ak sa cítiš na novú stránku, máš nápad a vieš robiť s niečím iným, než v čom máme stránku aktuálne, tak do toho. Problémom aktuálne je, že popri práci nestíham ja ani Peter robiť ani len základné doplnenia článkov a podobných vecí. Ak by si to celé zjednodušil, budem len rád. Ak máš chuť spraviť celú stránku inú, tak som za, zmena je život. Ozvi sa mi na martin78krivosik@gmail.com

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 04 Apr 2012 14:47

LAcike napísal:Predpokladam, ze je to iba preklep a ide o migraciu z 1.5 na 2.5, ci sa pletiem? Joomla je pekny moloch a ak treba riesit slovencinu, template, pluginy a nejake hardcore veci, tak som zvedavy, ci sa najde niekto ochotny :-)

Ono stranka SBA po obsahovej stranke nie je nejaka obrovska. Nebolo by pri tejto prilezitosti vhodnejsie pouvazovat nad zmenou Joomly na napr. Wordpress? Ten ma automaticky upgrade, kopec dostupnych pluginov a hlavne pekne templaty (nic proti sucasnej sablone, ale nevyzera profi). Niekde som to vo fore uz spominal, ze by sme si mohli zobrat priklad od kolegov z madarska, co sa dizajnu aj struktury tyka ;)
LAcike technicky je to jedno či sa to nazve migrácia alebo upgrade, stále musíš urobiť to isté :? , slovenčinu riešiť nemusíš ta je už urobená od roku 2008, pluginy ktoré existujú na WP (wordpress) existujú aj na joomlu, to že teraz je v kurze riešiť CMS cez WP- bohužial v roku 2007 a začiatkom 2008 to bola Joomla, možno tu niekto o 5 rokov napíše prečo sme neprešli namiesto na WP na XYX, web sa vyvíja ...., nebudem tu rozpisovať rozdiel medzi WP a J, len čo sa týka templatu - či je pre WP alebo J stále si ho musíš prispôsobiť, príkladov na nete nájdeš habakúk :idea: , ešte jedna poznámka : stránka SBA má cca 4,3 GB a na FTP zostáva cca 700 MB, neviem si predstaviť automatický prechod z J na WP, jedine externe.
Tu je potrebné aby si SBA našla nového admina! :roll:

Prosím admina aby mi zrušil admin práva dakujem

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 04 Apr 2012 21:58

Peter, nenarazal som na hru so slovickami migracia vs upgrade, ale na cislo verzie, na ktoru ma byt prechod spraveny ;) Martin napisal, ze na verziu 1.5 a link dal na 2.5, tak som si len chcel byt isty.

Takisto neriesim, ze preco bola par rokov dozadu zvolena Joomla, ved vtedy to bola jasna volba. Skor sa zaoberam myslienkou, ze preco nepouvazovat nad komplet zmenou, ked ten prechod na vyssiu verziu vobec nie je jednoduchy. Ved aj v navode sa spomina, ze sa musi proste nazvat migracia a nie upgrade, lebo zmeny su uz prilis velke.

No a dovod je vcelku jasny, vo Wordpresse sa citim uz vcelku doma a som jeho spokojny uzivatel. S Joomlou velke skusenosti nemam, takze by mi vsetko trvalo este dlhsie, kebyze sa odhodlam nieco riesit :)

RastoS
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 17 Jan 2010 16:01

Príspevok od užívateľa RastoS » 05 Apr 2012 09:43

ahojte, ak by to zobral LAcike tak by som bol ochotný pomôcť mu s fórom. tiež by si zaslúžilo už upgradnut.

R

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 05 Apr 2012 10:23

Super, :alien:

Takže - LAcike? :?:

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 05 Apr 2012 10:30

Peter_M napísal:Super, :alien:

Takže - LAcike? :?:
Poslal som Martinovi mail kvoli detailom, nech nekupujem macku vo vreci ;)

Peter_M
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter_M » 05 Apr 2012 10:40

Aj ja som ti poslal mail..... :(
zatial si neodpovedal....

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 21 Máj 2012 20:54

martin krivosik napísal:ahoj LAcike, ak sa cítiš na novú stránku, máš nápad a vieš robiť s niečím iným, než v čom máme stránku aktuálne, tak do toho. Problémom aktuálne je, že popri práci nestíham ja ani Peter robiť ani len základné doplnenia článkov a podobných vecí. Ak by si to celé zjednodušil, budem len rád. Ak máš chuť spraviť celú stránku inú, tak som za, zmena je život. Ozvi sa mi na martin78krivosik@gmail.com
Poslal som ti mail hned na druhy den a neodpisal si :?: Hadam sa iba stratil niekde po ceste, alebo cela zalezitost nie je az tak akutna :)

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 31 Jan 2013 12:01

Ok,

takze tento vikend (2-3.2.2013) prebehne upgrade stranky. Web bude priebezne nedostupny, nebudte v panike :D Stary web bude stale najditelny, ak by sa niekomu zdalo, ze na novom nieco chyba.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 02 Feb 2013 11:57

Lacike, vďaka za odvedenú prácu! Mne osobne sa nová stránka veľmi páči. Dúfam, že viac ľudí bude mať chuť tvoriť túto stránku spolu s tebou a budú ti poskytovať zaujímavé články alebo reportáže z akcií, aby bolo vidieť, čo sa na bonsajovom Slovensku deje.

ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 02 Feb 2013 15:17

Blahozelam ku spusteniu vynovenej stranky... snad je to aj zablesk ozivenia atmosfery na nej... priatelia piste, aktualizujte, fotte a podelte sa o svoje uspechy a zazitky.

RastoS
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 17 Jan 2010 16:01

Príspevok od užívateľa RastoS » 03 Feb 2013 15:06

keby ste našli čokoľvek čo nefunguje, chýba alebo je zle tak prosím buď napíšte priamo lacikemu alebo mne. prípadne môžete napísať aj sem na fórum.

R

Napísať odpoveď