Známe tváre

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Známe tváre

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 27 Okt 2011 08:03

Dobrý deň,
od dnes si môžete v ľavom menu všimnúť novú kolonku "Známe tváre".
V tejto kolonke budú postupne predstavovaní naši známi bonsajisti a suisekári.
Dúfame, že sa aj s pomocou týchto článkov postaráme o zmenšovanie vzdialeností medzi bnosajistami na našom veľkom Slovensku.
Celé to odštartujeme Cyrilom Tatranským, zakladateľom SBA.

PS:Prosím o trpezlivosť, lebo umiestnenie v ľavom menu bude ešte doladené, keďže ešte nie som úplne spokojný s tým ako to zatiaľ funguje, ale viac som večer spraviť nezvládol. Vďaka za pochopenie.

Vladok
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Apr 2008 15:56

Re: Známe tváre

Príspevok od užívateľa Vladok » 27 Okt 2011 08:19

Len tak dalej Martin. Mas pochvalu od mna. A kolko ich mas v merku(v bufri)? Bude citanie na zimne vecierky?
Vlado z BB

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 27 Okt 2011 08:37

Ahoj Vlado, ďakujem, pri premýšlaní nad týmito článkami som narýchlo narátal možno do 15 ľudí. Ale myslím, že prídu podnety aj na ďalšie mená, tak uvidíme kam to dotiahneme nakoniec. Hlavne chcem aby to bolo periodické, len neviem či bude stačiť raz za mesiac, alebo mám naháňať ľudí a seba viac :), ale myslím, že aj na túto otázku dostanem odpoveď od vás.

Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 27 Okt 2011 18:13

Martin klobuk dole, pekne si zacal, ak by si chcel s niecim pomoct, daj vediet...

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 30 Okt 2011 09:00

Veľmi pekná myšlienka :wink: Keď budeš mať času naviac mrkni aj na linky Slovenských bonsajistov.Asi by sa ich patrilo preriediť a doplniť :D .

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 01 Nov 2011 20:15

Martin, kus roboty a na ňu potrebného času ešte hlavne pred Tebou ...chválim...
...
...cca 15 známych tvárí...
...cca na 4-5 rokov "vystaráno" s udeľovaním ceny za celoživotné dielo...
...cca 50 % príspevkov o kameňoch...
...malá otázka : nebolo by prospešnejšie na "pôde" SLOVENSKEJ BONSAJOVEJ ASOCIÁCIE namiesto ľudom a kameňom venovať sa hlavne a omnoho viac B O N S A J O M ???
Zdraví Rudo

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 01 Nov 2011 21:28

odpoveď(opakovane) na malú otázku-
na to treba vysoké vzdelanie,aby normálne diskutujúci pochopil,že je v rukách pestovateľov bonsajov aby v bonsai témach,ktorých je tu viac ako kamenárskych,uverejňovali dostatok príspevkov pre ing. Fraštiu,ktorý má problém pochopiť,že dnes sú suiseki na celom svete propagované spoločne s bonsaimi ako súčasť istej kultúry,teda aj na stránke SBA,čo sa pochopiteľne na jeho najlepšej nemôže stať

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 02 Nov 2011 10:43

Ahoj Rudo,

bolo by fajn venovať sa viac bonsajom, máš pravdu. Problém je len v tom, že ľudia, ktorí chcú prezentovať svoju tvorbu robia tak na svojich blogoch a potom sem už neprispejú. Ďalšia skupina sú tí čo fotia málo ale vôbec a neradi sem svoje výsledky dávajú, lebo "ešte nie sú dosť dobré" a potom sú tu aj ľudia, čo stromčeky nerobia, venujú sa kameňom... A samozrejme je tu aj ďalšie fórum, kde ľudia diskutujú o svojich stromoch (bonsajforum) takže potom nemajú potrebu prísť na fórum SBA a prezentovať sa tu. Ako vyriešiť to, že ľudia neprezentujú svoju tvorbu tu ale inde, to neviem, môžeme o tom diskutovať, ale asi by bolo fajn na to založiť novú tému, aby sme znova neodbehli od pôvodnej myšlienky tejto témy.

Martin

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 02 Nov 2011 14:47

Vďaka Martin, prečítal som si...urob ako uznáš za vhodné - ja osobne už nemám záujem niečo zakladať, navrhovať, pripomienkovať, jednak s ohľadom na zdravie peterbrod-a, ktorého značne irituje moja akákoľvek aktivita (aj napriek tomu, že sa ho netýka), ale aj vzhľadom na to, komu to vlastne slúži...takmer nikomu
Zdraví Rudo

vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 02 Nov 2011 15:53

...ja si myslím že Rudo by sa mal konečne stať prezidentom asociácie, účtovníkom a aj administrátorom stránky a hneď by sme videli ako to má frčať, budú tu príspevky o bonsajoch , špeciálne techniky a skúsenosti majstrov, krásne galérie a pútavé reportáže,finačné správy budú prehľadné a zvrejnené v predstihu, skrátka konečne to naberie ten správny smer...bez urážky , myslím to úprimne
vlado

Martin prepáč, že som ti do témy vsunul tento môj idiotský šplech,ale nové vlákno nezaložím ...
v.

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 02 Nov 2011 18:17

Je veľmi zaujímavé že niekto poukáže na nedostatky a ešte aj najde riešenie a nakoniec je zlý .Je to trápne , nechcem sa nikoho zastávať ale Rudo Fraštia má za sebou dlhoročnú prax z bonsajmi , výstavami a akciami spojenymi s bonsajmi. Jeho slovo by malo niečo znamenať ! Predsa len sa bonsajom venuje trošku dlhšie ako väčšina z nás. Ked takýto bonsajista niečo navrhne tak by sa nad tým trebalo zamyslieť. Čo sa týka príspevkou ja nemám problém prispievať na toto forum ,problém je v tom že jednoducho nikto nič nekomentuje. A nemenim svoj názor na tom že prvoradé je vedenie . Jednoducho keď jeden člen vedenia nemá čas tak sa na forum mrkne druhý , že čo sa deje doma a vo svete bonsajov .A to že niektorí naši bonsajisti sa hrajú na hviezdy lebo ,, nevedia ,, dávať príspevky na forum už ja osobne ,, nepapáám :D .

Pavol Meňhert
Dátum registrácie: 15 Jan 2010 20:32

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 02 Nov 2011 18:42

Ahoj, ako nestranný pozorovateľ a nečlen SBA, by som Vás poprosil, všetkých rad radom čo sa Tu štengrujete aj tých ktorý len čítajú ...členovia SBA a páni bonsaisti...keďže už som pár týždňov strávil prezeraním rôznych stránok Vašich aj iných....začnite prosím všetci od seba ...každý z Vás má 15,25 prípadne cca 70 bonsaiov...ak každý z Vás dá na fórum 1 ks týždenne tak bude načo pozerať....aj admin bude mať čo robiť....Ja mám ako začiatočník tak jeden kus ktorý sa s prižmúrením oka dá označiť ako bonsai tak ho na budúci týždeň prihodím....dnes dám jesennú prácu ktorú som začal u Juraja a dokončil doma...v inej časti fóra

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 29 Nov 2011 10:44

Dobrý deň,
mesiac preletel oveľa rýchlejšie než som si želal. Napokon sa mi s malým meškaním (členovia Bonsai Klubu Trnava vedia o čom hovorím) podarilo uverejniť druhý článok o "známych tvárach" slovenskej bonsajistiky. Tentokrát sa zoznámite s Jankom Zágoršekom.

Pavol Meňhert

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 29 Nov 2011 18:08

ďakujem :-)...a prosím aspoň o trošičku viac fotiek....ak sa dá..... samozrejme primerane

Pavol Meňhert

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 30 Nov 2011 18:48

ďakujem za poslanie linku p.Zagoršeka.....už som bol na jeho stránke veľa krát...mal som skôr na mysli viac fotiek k článku ale v pohode.... :) ..opäť som si poprezeral Vaše suiseki aj biseki

Napísať odpoveď