vzdusne potapanie+očkovanie

Swblk
Dátum registrácie: 13 Aug 2011 16:55

Re:

Príspevok od užívateľa Swblk » 06 Mar 2012 15:21

Ahoj, pomaly sa pripravujem na svoje pokusy.. :) bol som dnes v obchode a stimulator, no prave som zistil ze ten moj sa vola "Stimulax II" (pricom ty mas na obrazku STIMULAX III" je v tom nejaky rozdiel? Ta zena co mi ho predavala mi tvrdila ze je gelovy..

Mozem pouzit aj tu 2jku, alebo mam radsej kupit 3jku? Nerad by som to zbabral taks a radsej pytam :)

Užívateľov profilový obrázok
Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Re: vzdusne potapanie+očkovanie

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 06 Mar 2012 15:31

ja pouzivam praskovy uz niekolko rokov ale skor ako ho aplikujem trochu pridam vody a spravim si riedku kasicku a tu nanasam.

Ked ides kupovat stimulator pozri si zlozenie a podla toho kup.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 06 Mar 2012 19:00

Súhlasím aj s Mariánom,dá sa minúť práškový a vylepšiť pridaním vody na kašičku.....no jednoznačne dávam zelenú gelovému...lepšie drží a aj vydrží na halúzke........ááá tá jedna pixelka mi vydá jeden a pol sezony ,pri spotreba cca 20 kokos balíčkov,áá z jedného spravím tak 3-4 hniezda,teda podla mna o pár centov vyžšia cena je zanedbateľná....! :wink: :wink:áááá už mám nachystaných 20 kokos balíčkov..takže sezona može začať....
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 08 Mar 2012 21:42, upravené celkom 1 krát.

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 07 Mar 2012 11:24

Zloženie to isté len cena odlišná

Stimulax III. gélový 130 ml 2,67 EUR
Stimulax III gélový je určený pre kvalitné zakorenenie a rýchlu tvorbu koreňovej sústavy bylinných a drevitých odrezkov. Účinné látky: kyselina indolyloctová 0,06 % kyselina alfa-naftyloctová 0,06 % kyselina naftyl-maslová 0,05 % Použitie: Odrezky určené pre zakorenenie - príprava: Na cca 2 až 3 cm odrezku odstraníme listy a túto časť namočíme do gélového stimulátoru. Dbajte na to, aby pri zapicovaní odrezku zostalo na ňom čo najviac gélu. Môžete si pomôcť kolíčkom alebo zašpicateným konárikom - urobte dierky do substrátu a do tých zapichnite odrezky. Substrát s odrezkami mierne utlačte. Substrát je nutné neustále držať v mierne vlhkom stave a polotieni. Neprevlhčujte! Na prvých 10 dní môžeme odrezky zakryť bielou netkanou textíliou. Dôležité pri množení odrezkami je správny termín zberu odrezkov. odrezky by mali byť čerstvé, aby nepredýchali cukry, ktoré obsahujú ich pletivá. Tie sú dôležité pri vytváraní kalusov a následne korienkov.

Stimulax II. tekutý 180 ml 2,42 EUR
Stimulax II je určený pre kvalitné zakorenenie a rýchlu tvorbu koreňovej sústavy bylinných a drevitých odrezkov. Účinné látky: kyselina indolyloctová 0,06 % kyselina alfa-naftyloctová 0,06 % kyselina naftyl-maslová 0,05 % Použitie: Odrezky určené pre zakorenenie - príprava:cca 2 až 3 cm odrezku odstraníme listy a túto časť namočíme na 12 hodin do roztoku Stimulaxu II. V substráte urobte otvor, napríklad kúskom paličky. Substrát s odrezkami mierne utlačte. Substrát je nutné neustále držať v mierne vlhkom stave a polotieni. Na prvých 10 dní môžeme odrezky zakryť bielou netkanou textíliou. Dôležité pri množení odrezkami je správny termín zberu rezkov. Rezky by mali byť čerstvé, aby nepredýchali cukry, ktoré obsahujú ich pletivá.

Stimulax I. práškový 100 ml 2,41 EUR
Stimulax I práškový je určený pre kvalitné zakorenenie a rýchlu tvorbu koreňovej sústavy bylinných a drevitých odrezkov. Účinné látky: kyselina indolyloctová 0,06 % kyselina alfa-naftyloctová 0,06 % kyselina naftyl-maslová 0,05 % Použitie: Odrezky určené pre zakorenenie - príprava:Na cca 2 až 3 cm odrezku odstraníme listy a túto časť namočíme do vody. Nad substrátom určeným na rezkovanie namočené časti odrezkou posypte práškovým stimulaxom. Takto pripravené odrezky zapichnite do substrátu. Substrát s odrezkami mierne utlačte. Substrát je nutné neustále držať v mierne vlhkom stave a polotieni. Neprevlhčujte. Na prvých 10 dní môžeme odrezky zakryť bielou netkanou textíliou. Dôležité pri množení odrezkami je správny termín zberu odrezkov. odrezky by mali byť čerstvé, aby nepredýchali cukry, ktoré obsahujú ich pletivá. Tie sú dôležité pri vytváraní kalusov a následne korienkov.
Marián Šimkovič

Swblk

Príspevok od užívateľa Swblk » 08 Mar 2012 18:10

Dakujem

Swblk

Príspevok od užívateľa Swblk » 13 Mar 2012 11:03

Marián Šimkovič napísal:ja pouzivam praskovy uz niekolko rokov ale skor ako ho aplikujem trochu pridam vody a spravim si riedku kasicku a tu nanasam.

Ked ides kupovat stimulator pozri si zlozenie a podla toho kup.
A ked mi teta predala namiesto geloveho tekuty, tak ho ako zahustim? :D mukou? :D alebo radsej kupim este jeden gelovy?

Inac, Juraj nemohol by si trochu priblizit tie "kokosove balicky"? :)

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 13 Mar 2012 15:36

kokosove tehly kupis v Hornbachu napriklad a co sa tyka toho tekuteho tak neviem cim to zahustis . Tovar by som vratil a zobral gelovy pripadne praskovy
Marián Šimkovič

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 13 Mar 2012 19:10

Swblk:neviem či si chcel foto alebo omáčku k cihle...napíš...Marian ti radí dobre,bud zameň alebo kúp gelový...(v tekutom budeš dlho močiť,a zahustiť to asi nepojde.....! :D )
Prílohy
kokosová cihla.JPG
výdatnosť:podla velkosti balíčkov 3-5 kusov,do kokos vlákien nič neprimiešavam,ale dá sa kombinovať aj so zeolitom,........

Swblk

Príspevok od užívateľa Swblk » 14 Mar 2012 09:30

Lignocel poznam, len ma skor zaujimalo co okrem toho davas do toho balicka. Niekde na zaciatku mas substrat na zakorenenie a potom pises ze si presiel na lignocel, znamena to teda ze teraz uz len lignocel davas do balicka alebo to miesas s tym substratom?

Dakujem za odpovede :)

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 14 Mar 2012 15:09

Pozri si toto vlakno

http://bonsai-sba.sk/distribution/viewt ... p?f=3&t=15

tu zacala debata o pouzivani kokosoveho vlakna. Juraj zo zaciatku nepouzival kokosove vlakno ale neskor som ho inspiroval a zacal ho pouzivat v cistej forme bez dalsieho mesania
Marián Šimkovič

Swblk

Príspevok od užívateľa Swblk » 14 Mar 2012 20:12

Dakujem, super tema :) takze coskoro idem potapat ceresnu, len nech u nas pod Tatrami prestane v noci mrznut :)

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 14 Mar 2012 20:46

Swblk napísal:Dakujem, super tema :) takze coskoro idem potapat ceresnu, len nech u nas pod Tatrami prestane v noci mrznut :)
Nie tak zbrklo, nieze zacnes potapat o 2 tyzdne :D . Ceresna musi byt uz pekne rozbehnuta a olistena. Uskladnena energia z korenov musi byt spaet v korune, aby sa tlacila dole a mal sa z coho vytvorit kalus a korene.
Potapat zacni az niekedy v maji, teda neviem co na to ostatni, ale inak mi to nedava zmysel..

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 14 Mar 2012 22:14

áno je ešte čas na prevedenie operácie,no ked je strom naplno olistený určite by som nerobil celoplošnú obriezku,bud by som nechal vodiace pásiky alebo by som škrtil drôtom....!rýchlosť rastu korenov ovplivnuje:postavenie-uhol a rýchly rast konárika(vrchol-postranný konárik)velkosť pot.časti-resp koruny,umiestnenie mat.rastliny(ak budem potápať kmeň stromu ktorý má korunu a ešte k tomu pri úplom olistení a úplnej obriezke a bude na túto pot.časť páliť slnko tak nestihne pustiť korena a slnko ho spáli!!!! výhodou by bol polotieň....! Malý konárik s malou plochou odparu ...budiš...!alebo pritieniť...! neviem to školsky vysvetliť ,ale na základe skúseností viem ako to funguje......tolko moja emocia k danej téme..... :wink: toto je kumšt a mosí sa to aj podariť...! :roll:
áá Swblk:kokos vlákno nemiešam pre nedostatok času,ale pre šetrenie fin.prostriedkami dá sa primiešať zeolit a mat.podobného charakteru ktoré prevzdušnujú a nezlievajú sa do guče...... :bom:

Swblk

Príspevok od užívateľa Swblk » 10 Máj 2012 09:58

Ahojte, ceresna uz zhodila okvetne listky, takze sa pomaly chystam na prevedenie operacie..

Inac k tym poznamkam, tie nove vyhonky su v dolnej casti stromu, koruna ich udrzuje v tieni, ale su dost roztahane a listnate, proste pekne mlade konariky.

Chcel som sa vsak, este predtym nez sa do toho pustim spytat jednu vec. Co s plodmi, kedze aj na tych mladych boli kvety, aj ked co sa mnozstva tyka, tak asi len 1/3 z toho co starych konaroch, no predsa len. Nebudu plody vystavovat konare? Nemozu vystavit konar a ten nasledne nebude mat energiu na korene?

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 10 Máj 2012 21:18

Prakticky plody ak chceš podporiť rast ,treba odstrániť....ak tým nesleduješ prvú ukážku plodov...atd...ked to má listy určite by som robil škrtenie drotom,alebo neúplnou obriezkou s dvoma naproti sebe živiacimi pásikmi kôry,úplnú obriezku by strom mohol teoreticky zvládnuť,no prakticky až je väčšia koruna tak asi nie.....možno polochládok napomôže.....držím palec...!Ja som na jar v čase rašenia urobil balíčky a už v niektorých vykúkajú korene..... okr.jablone a jap. javory....

Napísať odpoveď