Aký druh do izby v tieni

RastoS
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 17 Jan 2010 16:01

Re: Aký druh do izby v tieni

Príspevok od užívateľa RastoS » 13 Jún 2013 12:19

"kúsok prírody" je akákoľvek rastlina ;)
ešte kým som býval v paneláku tak sme mali doma toľko kvetov že sa ledva k oknám dalo dostať.

R

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 13 Jún 2013 13:01

Ok, tak skusaj :wink:

Ale myslim si, ze casom dojdes na to, ze nemas vhodne podmienky a chces najst riesenie, ktore neexistuje :roll:

Camo
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 20:52

Príspevok od užívateľa Camo » 13 Jún 2013 19:45

Neviete mi ešte povedať, či sem nechodí niekto z Prievidze? Že by mi poradil kde sa dajú kúpiť nejaké rastliny u nás. Našiel som na nete, že existuje v Prievidzi klub, ale nijaký kontakt som nenašiel...

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 13 Jún 2013 21:14

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 13 Jún 2013 22:34

Camo:možno by stálo za zmienku , ked máš okná a nie balkona,tak si urob širšiu parapetnú dosku alebo dáku zvonka s podpernou konštrukciou a pestuj to v lete tam......zimovanie ale mosíš vyriešiť....... a ak budeš často okná umývať , príroda bude k tebe bližšie......už ked chceš snívať......jediné negatívum môže byť, že ti na tvoj kus prírody môže horný sused dačo naliať.......ako mne susedka z piateho : nevyžmýchala prádlo, šupla to na balkona ,pracia chémia stekala dole a všetky muškáty mi na listoch spálila.... :roll:

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 14 Jún 2013 06:35

Juraj Formel
"ak budeš často okná umývať , príroda bude k tebe bližšie"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ten bol dobrý. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale bývam v rodinnom dome, takže mi naozaj ide o to, aby som to mal v izbe.
LAcike
Díky, skúsim.

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 14 Jún 2013 12:34

...Camo, tak ja som skúšal v byte pestovať aj exterky (to bolo pred ???...dávno ako začiatočník stejne tvrdohlavo túžiaci po strome v byte) všetky rastliny ,myslím domáce druhy stromu čo som skúšal sa z nedostatku svetla (a to aj pri trvale odtiahnutej záclone na južnom okne, kde celý deň svieti slnko cca 50 centi od okna)vytiahli a otočili za svetlom , čiže rástli na jednu stranu a mali obrovské listy a dlhé internódiá , cez zimu to bolo horšie a napokon obschli a uhynuli (omlúvam sa prírode)
keďže klasické bytovky nechceš tak nemáš na výber, krajinka z javoru nebude...

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 14 Jún 2013 13:21

Vlado:
Ale veď už ma presvedčili. Vyberiem si nejaký indoor. Zoznam už mám celkom slušný, tak dúfam, že niečo zo toho zoženiem. A tiež dúfam, že mi to neuschne. Si pamätám keď som pestoval citrusy, tie boli celkom odolné. Z jedného som už už vypestoval Neagari, ale som to brutálne prehnal, lebo som ho nechal vysieť s koreňmi vo vzduchu asi týždeň. Pán Ryšán to nejako divne opísal v knihe. Vraj "prv než koreňmi dosiahne vodnú hladinu, povytiahneme ho...". Aj teraz keĎ to čítam nedáva to zmysel... Takže to skončilo ako otrasný masaker. A držal sa dlho a mal krásny stočený koreň.

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 15 Jún 2013 11:48

...nuž, k tejto knižke si dovolím povedať pár slov, aj keď klobúk dolu pred každým autorom, ktorý vydá ,,odbornú,, publikáciu predsa len v tejto knihe je zopár ,,zaujímavých,, postupov ,ktoré v tom čase keď bola vydaná (prvá verzia v roku 1989-tú máš asi aj ty) boli možno ohurujúce pre laika ale žiaľ neprinášali požadovaný efekt - spomenutý postup tvorby ,,neagari,, v sklenenom valci - odstránenie vlásočnicových koreňov !!!! :?: a podobne...
v druhej verzii knižky z roku 2007 sa opakujú texty s menšími úpravami a knižka je doplnená o farebné fotografie (avšak je tam minimum autorových bonsajov)
autor ďalej popisuje mnoho druhov stromov a ich vlastnosti , avšak pochybujem že sám ich pestoval alebo pestuje - sú to všeobecné encyklopedické informácie
V mojom hodnotení je táto publikácia na jednom z posledných miest v rebríčku kníh o bonsajoch (vydaných v češtine či slovenčine) ..........

Camo

Príspevok od užívateľa Camo » 16 Jún 2013 09:15

Vlado
ja súhlasím, tá kniha nemá moc veľkú úroveň. Ja mám tú s farebnými fotografiami, aj s tým skleným valcom na Neagari....

Napísať odpoveď