nejake rady pre zaciatocnika

Napísať odpoveď
lubosz
Dátum registrácie: 27 Aug 2013 19:41

nejake rady pre zaciatocnika

Príspevok od užívateľa lubosz » 29 Aug 2013 15:06

zdravim vsetkych, som uplny zaciatocnik a prosim vsetkych co sa u bonsajoch vyznaju o rady a kritiku pri tychto stromkoch 1. je buk vykopany v tejto jari,darilo sa mu dobre doposial, ale mam otazku k tej dutine ktora ide cez cely kmen.bolo to sprachnene drevo kt. som odstranil a neviem cim to mam osetrit aby to nezacalo hnit.
2.je vrba rokyta, krasne vyrasila ale ked bola horucava chytila hubu na listy ale po postreku vyzera sa davat zas do kopy
3.je ceder
a 4. je borievka
za postredy rady a kritiku dakujem pekne
Prílohy
DSC_0154.JPG
DSC_0159.JPG
DSC_0160.JPG
DSC_0158.JPG

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: nejake rady pre zaciatocnika

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Aug 2013 17:20

Ahoj,

tak postupne za mna:
1. Vykopane sa tvaruje az o rok alebo o dva, aby sa stromcek stihol adaptovat, prekorenit atd. Mas vcelku stastie, ze tie vetvicky neposli, ved uvidis, ako na tom bude o rok. Co sa tyka osetrovania dreva, tak je na to jin liquid, ten ale zried s vodoou alebo pridaj tuhu, inak bude drevo prilis biele, ako na ihlicnanoch. Alebo potri poriadne sulkou.
2. a 3. su ceruzkace, specialne ceder, to chce este par rokov v zemi, v miske uz nezhrubnu.
4. Pekny, predpokladam, ze kupeny ako predpestovany a nadrotovany. Tam nie je co pokazit. Co snim je vec v kusu, kazdy poradi insie. Mne sa zda prilis vysoky a najspodnejsiu vetvu, resp. dve by som asi tiez cvakol na jin.

Vela zdaru :wink:

lubosz

Príspevok od užívateľa lubosz » 30 Aug 2013 16:27

dakujem pekne, necham si poradit a pojdu do zeme a pri 4tom som tiez chcel robit jiny z tych spodnych. pekny vikend prajem

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 13 Sep 2013 20:09

Na začiatočníka celkom slušný základ :D . Tu je vidieť že či je stromček mladý a tenky alebo starší a hrubši nie je podstatné . To zapestovanie sa nedá predbehnúť . Tieto stromčeky maju pekný zaklad len ich trebe dopestovať . Čo sa týka bielenia tak jin liquid ale na listnatých stromoch to nie je moc pekné . Tak buď nastruhaš do jin liquidu tuhu z ceruzky alebo trochu kávy ale nerieď . Tá borievka , podľa fotky asi itoigava je veľmi vďačný material a asi by som tiež sundal tie spodné konáre nech je vidieť pohyb . Pekné , držím palce.

lubosz

Príspevok od užívateľa lubosz » 14 Sep 2013 12:58

dakujem pekne Juraj, stromky su uz v zemi na dobrom mieste a pustaju este listy ovela zdravsie ako v kvetinaci tak sa im tam asi dari, uvidi sa co bude na jar. a ten bieliaci roztok som si zaobstraral od milana roskoša ale neviem ako sa to vola, natrel som dutinu v buku ale neviem si nejako zvyknut na tu bielu farbu, nejako mi to ja neprirodzene, skoda ze som skor neprecital tvoj prispevok, uvidim co a ako dalej.pekny vikend prajem

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 11 Sep 2012 08:27

Príspevok od užívateľa peter G » 11 Mar 2014 21:15

Veľmi slušné. Nechať zhrubnúť, aspoň raz za dva roky skrátiť/tvarovať koreňovú sústavu. Zaštipovať a tvarovať korunu tiež možné. Ozaj pekný základ. A u ceruzkáčov to väčšinou začína.
long live your 盆栽
Peter Greguš

Napísať odpoveď