Brest - hnede skvrny na listoch

Napísať odpoveď
palged27
Dátum registrácie: 11 Jún 2013 13:44

Brest - hnede skvrny na listoch

Príspevok od užívateľa palged27 » 06 Nov 2014 14:50

Caute vsetci...chcem sa s vami poradit....20.oktobra som presadzal brest - obrazky a popis vyssie.Dnes je v takomto stave (fotky).Cakal som,ze opada - ako reakcia na zmenu svetelnych podmienok,ina vzdusna vlhkost a pod.,ale zatial odpadlo len zopar listkov.Je mi jasne,ze to ma brestik tazke s tou aklimatizacoiu a navyse presadeny.Trochu ma znepokujuju hnede skvrny na listoch (spodna fotka) - tipol by som to na premokrenie,ale kedze je stromcek v zmeske teramolu a zeolitu,tak neviem,polievam ho cca kazdy 3-4 den (podla pocasia,presusenosti substratu a na potazkanie v ruke - pocit lahsej misky).Z fotiek to nie je velmi dobre vidno,ale na niektorych listkoch su aj male cierne bodky.Najprv som si myslel,ze som si doniesol domov so stromcekom aj roztoce,kedze tieto mrchy bresty oblubuju,ale prehliadol som ho a ani pod lupou som nezaregistroval ziaden pohyb ani ziadne pavucinky v pazuchach listkov.predpokladam,ze to zltnutie listkov by mohlo byt normalne - vzhladom k rocnemu obdobiu aj stresu ktoremu som ho vystavil.Stromcek je umiestneny na zapadnom okne,takze svetla ma relativne dost.Pod misku a podmisku s brestom som dal odparovaciu podmisku so zeolitom na zvlhcenie vzduchu.
Prílohy
Brest_Hnede skrvny_02.JPG
Brest_Hnede skrvny_02.JPG (11.47 KiB) 1073 zobrazení
Brest_Hnede skrvny_01.JPG
Brest_Hnede skrvny_01.JPG (11.37 KiB) 1073 zobrazení
Brest_Hnede skrvny_03.JPG
Brest_Hnede skrvny_03.JPG (12.35 KiB) 1073 zobrazení
Brest_Hnede skrvny_04.JPG
Brest_Hnede skrvny_04.JPG (10.9 KiB) 1073 zobrazení

Napísať odpoveď