Hrab

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
vander
Dátum registrácie: 12 Mar 2015 09:24

Hrab

Príspevok od užívateľa vander » 12 Mar 2015 10:23

Dobrý deň,

podarilo sa mi nedávno zo súkromnej zbierky jedného pána kúpiť 4 krásne hrabi, v súčasnosti ich mám zazimované v miestnosti, kde je okolo 7 stupňov. Momentálne premýšľam, že ich vyberiem už von na terasu. Je už vhodné obdobie? Mám ešte otázku ohľadom umiestnenia týchto bonsajov, keďže sa jedná o prvé exteriérovky čo som som začal pestovať. Stačí im doobednajšie slnko? CCa tak do tej 11-12 hodiny.Potom tam už mám tieň. Ďalšia možnosť je terasa, kde ale vyslovene praží cez leto a je tam aj vyše 40 stupňov.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hrab

Príspevok od užívateľa LAcike » 12 Mar 2015 10:41

Cau,

hraby znesu aj priame slnko, preto sa v mestach vysadzaju okolo ciest a pod. To ze budu mat doobednajsie slnko im myslim vadit nebude, lepsie ako obednajsi vypek. Ta terasa je v zahrade, ci v bytovke? Ak je okolo panel, co sala teplo, tak jednoznacne je lepsie to doobednajsie slnko. Ak je to v zahrade, kde je vlhko a "iba" priame slnko by malo vadit, tak hraby ocenia viac to priame slnko.

Kupoval si od starsieho pana, co predava cez bazos?

Ak uz su teploty stabilne nad nula stupnov, tak mozes stromceky kludne vytiahnut. Davaj ale pozor, ak pocasiu bude sibat, stromceky zacnu otvarat puky a bude hlasene, ze bude znova mrznut (ranny mraz), tak ich bude treba vratit spaet na tych par dni.

Užívateľov profilový obrázok
vander
Dátum registrácie: 12 Mar 2015 09:24

Re: Hrab

Príspevok od užívateľa vander » 12 Mar 2015 10:49

Áno presne od neho som kupoval, aj teraz cez víkend sa ku nemu chystám, lebo spravil 30 nových bonsajov a keďže býva kúsok odo mňa tak sa idem kuknúť :) ... Terasy obe sú v dome nie v bytovke, z tej kde na nich vie svietiť slniečko doobeda tak poobede byť už boli úplne v tieni a zase tá druhá terasa je zase orientovaná tak, že tam už v júni doobeda je okolo 30 stupňov, keďže bývam v Leviciach, kde sú fakt horúce letá. Boli by ďalej od múru domu. Mám možnosť ich dať aj do záhrady, len tam musím vyšpekulovať akési stojany, lebo sa bojím, že by mi psi do nich cikali... :D

Tiež som pozeral predpovede a viem, že má byť znovu chladno tak asi počkám týždeň kým ich vytiahnem von.

Napísať odpoveď