Thymus vulgaris

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
vander
Dátum registrácie: 12 Mar 2015 09:24

Thymus vulgaris

Príspevok od užívateľa vander » 14 Mar 2015 11:56

Zdravím,

dnes sa mi podarilo ukoristiť (zaplatiť :D ) v záhradkárstve tymián. Chcem sa opýtať aký je Váš názor na jeho postup na bonsaj??? Ak viete poskytnúť čo najviac info. budem veľmi vďačný...
Prílohy
Tymián2.jpg

peter G
Dátum registrácie: 11 Sep 2012 08:27

Re: Thymus vulgaris

Príspevok od užívateľa peter G » 14 Mar 2015 12:07

Ahoj, podľa mňa je to pekná rastlina, ale z kategórie ako napr. levanduľa. Asi sa dá, ale tieto druhy nie sú bohvieako dlhoveké. Over si to radšej. Niekde na ibonsaifore som videl peknú levanduľu a čítal polemiky o tom. A to som chcel žene zbonsajniť jej krásnu levanduľu. :D
long live your 盆栽
Peter Greguš

vander

Príspevok od užívateľa vander » 14 Mar 2015 12:18

peter G napísal:Ahoj, podľa mňa je to pekná rastlina, ale z kategórie ako napr. levanduľa. Asi sa dá, ale tieto druhy nie sú bohvieako dlhoveké. Over si to radšej. Niekde na ibonsaifore som videl peknú levanduľu a čítal polemiky o tom. A to som chcel žene zbonsajniť jej krásnu levanduľu. :D
No práve som pozeral na nete foto a našiel som krásne bonsaje z tejto rastlinky, len mali fakt parádne hrubý kmeň...

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 14 Mar 2015 12:42

Ako som písal, asi problém dlhovekosti. Skúsiť to môžeš.
Trochu som hľadal, v knihe Stromy Evropy ani zmienka, iba v knihe Rostliny Středozemí. Podľa mňa je z kategórie "drevnatá bylina".
Prílohy
IMAG0252.jpg
long live your 盆栽
Peter Greguš

vander

Príspevok od užívateľa vander » 14 Mar 2015 12:46

peter G napísal:Ako som písal, asi problém dlhovekosti. Skúsiť to môžeš.
Trochu som hľadal, v knihe Stromy Evropy ani zmienka, iba v knihe Rostliny Středozemí. Podľa mňa je z kategórie "drevnatá bylina".
No vyskúšam, možno sa podarí niečo z toho vymyslieť....Ale inak rastlinka je pekná aj pekne vonia....uvidíme, je to vlastne môj prvý pokus takto spraviť bonsaj...som len začiatočník, tak skúšam.... :D

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 14 Mar 2015 12:54

OK, prever si hlavne nároky na pestovanie v zime, aby prežila ďalšiu zimu. A nezabudni občas použiť pri úprave jedla :D .
long live your 盆栽
Peter Greguš

vander

Príspevok od užívateľa vander » 14 Mar 2015 13:18

peter G napísal:OK, prever si hlavne nároky na pestovanie v zime, aby prežila ďalšiu zimu. A nezabudni občas použiť pri úprave jedla :D .
To už som si zisťoval, pekne zazimujem tam, kde mám aj hraby napr alebo jabloň. a čo sa jedla týka tak brácho už začal špekulovať čo a ako z toho využijeme pri steakoch :D

Napísať odpoveď