Ihličnany po zime

Napísať odpoveď
Fredo
Dátum registrácie: 07 Nov 2015 16:10

Ihličnany po zime

Príspevok od užívateľa Fredo » 29 Mar 2016 10:41

Ahojte, :cyclops:
už začala Jar, aspoň v Bratislavskom kraji :P a tak sa chcem opýtať či vonkajšie bonsaje, borovice a borievky a iné ihličnany, tí ktorý ich už máte odzimované v miskách a nie na voľnom priestranstve, myslím tým balkóny, alebo záhrady, ale nie na priamom vonkajšom daždi, ale pod strieškou, kde majú stromy priame slnko počas dňa, či zalievate iba vtedy keď vonku prší, alebo ich zalievate raz do týždňa, dvoch, poprípade ráno a večer rozprašovačom striekate na ihličie a pôdu vodu a kontrolujete stav vlhkosti v miskách. Keďže každý máte a používate iné substráty. Už býva cez deň počas dňa dosť teplo ale zas v noci dosť zima. Nechcem aby stromy vyschli a ani aby nezhnili korene ich prepolievaním. Otázka aj, či už hnojíte častejšie, či stále iba raz mesačne? :roll:

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ihličnany po zime

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Mar 2016 10:47

Vzhladom na to, ze uz nejake 2 tyzdne neprsalo, tak v podstate ti mozem odpovedat aj ako nebalkonovnik. Polievam kazdy druhy den (mam anorganiku) a to hlavne preto, ze sice nie je teplo, ale je sucho a fuka.. Presadzal som teraz smreky (akurat je vhodny cas, su tesne pred vyrasenim) a po dni alebo dvoch uz bol bal mierne preschnuty. Borovice znesu aj trocha dlhsie, jednak este nepredlzuju sviecky (nie su tak prebrate) a jednak im presusenie az tak nevadi.
hnojit som uz zacal, nie som fanusik priskrtenia hnojiva, asi aj preto, ze stromy nemam finalne, takze rast je ziadany :-)

Fredo

Príspevok od užívateľa Fredo » 29 Mar 2016 12:02

Ty hnojíš výdatne aj v zime počas vegetačnej prestávky každé dva týždne? :o či keď mrzne tak jedine vtedy vynechávaš zálievku s hnojením? Ty si tuším z Bernolákova takže tento rok moc zima nebola :) čiže už normálne hnojíš každé dva týždne a pravidelne zalievaš? Iba týždeň je sem tam slnko v akolí BA. Ja mám jednu borovicu v anorgatike s rašeliníkom miešanú a už dosť tvrdá tá zmes a ťažko zistiť potom či je substrát vlhký alebo nie, ťažko spraviť doň niekoľko centrimetrov medzeru :) aby si skúsil či je substrát ešte vlhký. Preto neviem v tomto počasí ako ju zalievať často. Možno nechať v podpiske postaviť navečer do vody na hodinu nech sa napije cez drenážne otvory raz za pár dní a ráno iba porosiť. len neviem či cez mykorhízu nasaje zospodu vodu, ale asi by mala :) alebo radšej budem zalievať klasicky z vrchu na substrát.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Mar 2016 13:20

V zime nehnojim, pod 10 stupnov korene neprijimaju ziviny, je to zbytocne. Polievam, ked odmrzne, co sa tuto zimu stalo zopar krat. Hnojim v anorganike ako pride, kazdu druhu/tretiu zalievku. Ak nevies v akom stave to je, tak sa posprtaj trocha, jedna diera v substrate stromu neublizi. Polievanie zavisi silne od substratu, takze to ti tazko niekto poradi, sam musis vediet.

Fredo

Príspevok od užívateľa Fredo » 29 Mar 2016 13:37

Hej tak nejako som si to myslel. Musim dieru vysprtat a zacnem pomaly tiez hnojit 8)
Dik

Užívateľov profilový obrázok
novotny eduard
Dátum registrácie: 29 Júl 2014 22:59

Príspevok od užívateľa novotny eduard » 29 Mar 2016 19:03

Puky už pekne idú tak hnojenie a zálievka podla vlhkosti substrátu je už žiadaná.
Novotný Eduard

Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Dátum registrácie: 14 Júl 2015 08:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 31 Mar 2016 06:52

Diky páni za túto tému a rady ja som ešte čakal s hnojením, ale po vašej "zelenej" som včera tiež ihličnany poriadne pohnojil.
Nech vám rastú, krásnu jar všetkým :)

Napísať odpoveď