MACH A BONSAJE

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 20 Sep 2008 11:39

fajn budem si dávať pozor :] Ďakujem

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 20 Sep 2008 13:35

pridávam sa ku dantemu-sklon,tvar a drsné lístky carmony spôsobujú,že postreková voda stečie na spodný okraj lístku,ak striekaš často a najmä večer,je len otázkou času,keď ti konce lístkov začnú černieť pre pliesne a hubové choroby a najmä pre zlý priebeh fotosyntézy,ak musíš striekať,rob to menej často,len ráno a nazbierané kvapky stras,čo sa týka machu v byte-nevydrží,horšie sa polieva,odoberá živiny,ak chceš zabrániť vyparovaniu,prípadne skrášliť povrch,skús kamienky do akvária,alebo akadamu

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 20 Sep 2008 13:37

Ďakujem dám si pozor

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22 Sep 2008 19:34

no takže, mám ten mach doma už asi 5 alebo 4 dni, rosím rosím a nevyzerá, že by sa mu to nepáčilo, myslíte že naozaj v byte musí stopercentne uhynúť?

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 22 Sep 2008 20:12

Ahoj Sinner , velu rolu hraje odkial si ten mach pozbieral.Ja použivam mach s otvorenych priestranstiev.To su muriky , paneli , kamene ktore su na priamom slnku.Je odolnejši na presichanie a je aj menši , nižši.Ale mach v bite ? no neviem .Ja som vlani nechal na jednom fikuse ale dlho nevidržal.Hned ako začali v bloku fungovat radiatory tak pomali ale isto odišiel.Ale skus , vela štastia.

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22 Sep 2008 20:20

pozbieral som ho pred domom...na betone..rastol len v prachu a špine, nedaleko parkuju auta...
aa no skusim uvidim čo a ako snažim sa ho udržovať pri živote... niekam som dal aj fotku ako to vyzera zatial..no čo už dam aj sem... =]

Obrázok
Obrázok

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 22 Sep 2008 20:26

Na môj vkus trochu prečačkane ale aj ja som na prve stromčeky daval všetko možne :) .Peter ti v prispevku spominal hnojenie.Hnojiš niečim?Ahoj.

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22 Sep 2008 20:27

mam pevne hnojivo Flortis, prihnojujem tym.

Ďakujem

vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 22 Sep 2008 20:53

ahoj sinner
mach v byte ti nevydrží dlho, po slovensky povedané vyhoď to stade 8)
ja som tiež skúšal (dávno,dávno) pestovať vonkajší mach na bytovkách a rastlinu som premokroval a rosil a nakoniec bolo po machu aj po rastline.
je veľa mini rastliniek ktoré nahradia mach ,( ale aj svojimi koreňmi zavadzajú hlavnej rastline :D ) dostať ich v hociktorom kvetinárstve.
ALE HLAVNE dopraj svojim rastlinám priestor (malá miska = nič nenarastie )
ak chceš mať predsa len rýchlejšie bonsaju podobnú rastlinu, vyskúšaj fikus je nenáročný a pri troche citu rastie (takmer) sám od seba, dá sa pekne tvarovať a znesie aj mierne prešľapy.
držím palce

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22 Sep 2008 20:58

fikus som si chcel objednať v semenách, ale nakoniec z toho nič nebolo, a zohnať malý stromček fikus je tu velmi ťažke, všade maju len tie velke zhluky konárov a ešte vačších listov...

ale nevzdávam to :D

no asi dám na tvoju radu a mach dám vedla do fontánky na kameň, alebo do misky, uvidím... nechcem prisť o rastlinu.
a nejde mi o to mať bonsaj rýchlo :) ale mať peknu, zdravu rastlinu z ktorej sa možem tešiť každy deň, pre mňa všeobecne rastliny vela znamenaju :)
a nevadilo by mi sa s bonsajom piplať aj par rokov.

Ďakujem za radu =]

vlado
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 22 Sep 2008 21:03

...aj s takého fikusu ako si spomínal sa dá niečo vypestovať
zajtra prihodím dáke foto ako sa to dá a myslím si že ťa to možno poteší a inšpiruje ako (skoro)ľahko to niekedy ide 8)
zatiaľ čaves

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 22 Sep 2008 21:07

ja oblubujem skôr tie nižšie rastliny - tak 10 - 20 cm , a radšej neriskujem zo začiatku s tým fikusom z kvetinárstva, ktorý má 15 kmeňov a miliardu konárikov, lebo by som sa s tym trapil minimalne tyždeň a taktiež by to nemuselo dopadnuť blažene pre strom :) radšej skusim zozačiatku nejaku Murrayu, tiež z kvetinarstva, no menšiu ako fikus...
ak by som sa odhodlal dam vedieť... aj fotograficky :)

Dík za rady, važim si to, tešim sa na obrazky :P

vlado
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 23 Sep 2008 20:10

Sinner..takže slúbené fikusi .toto je odpad zo záhradníctva ,ktorý mal skončiť túto jar v kontajneri. prvá fotka je asi 40cm vysoký vyplznutý fikus
druhá fotka je jeho kolega ktorý bol taký istý vysoký a vyplznutý.
zrezal som ho len tak ako mi prišiel pod ruku asi tak na 6-8cm výšku.priznám sa že sa o oň ani veľmi nestarám možno ho polejem raz za 10 dní ak mám čas zdržiavať sa vo firme.No a podľa mňa vydrží tento prcek určite viac ako murraya z kvetinarstva(za drahé peniaze :? ) samo zrejme že ho budem postupne tvarovať aby bol fešák.
tak nech sa ti darí v pestovaní
Obrázok
Obrázok

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 24 Sep 2008 13:53

Ďakujem, ja som si vzal par odrezkov z fikusu z kvetinarstva, a dal ich do substratu na bonsaje, po tom ako zaschlo mlieko na rezoch..
Uvidim ako sa budu vyvijať.

sesino
Dátum registrácie: 04 Apr 2008 20:57

Príspevok od užívateľa sesino » 26 Sep 2008 11:22

Ahoj vlado,
aj mne rastu tie fikusy od teba celkom fajn,ale este som s nimi nerobil nic ,myslis ,ze by este mohol tak odrezat ako to mas ty :? ,a este , uz mas miesto, kde ich budes zimovat :)

Napísať odpoveď