zelkova pestovanie

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: zelkova pestovanie

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 13 Aug 2009 20:13

Ahoj macko , stromček ktory si si kupil je skôr brest drobnolisty.Popozeraj a počitaj tento članok.Popozeraj aj ine stromčeky , interierove , pestovanie podobne.Neprelievaj a zimovanie doporučujem v chladnej miestnosti .Samozrejme s pristupom svetla .Držim palce a vitaj na fore :wink: . http://www.e-bonsai.sk/8_ulmus.htm

vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 14 Aug 2009 13:54

...a ja by som doporučil ešte skôr ako ten stromček začne z ,,neznámych príčin,, opadávať vybrať ho z misky a vložiť do nádoby aspoň o 3cm širšej a hlbšej ako je miska a dosypať kvalitnou zeminou , poprípade jemne prevzdušniť okraje koreňového balu.
Nech sa mu darí
vlado

sesino
Dátum registrácie: 04 Apr 2008 20:57

Príspevok od užívateľa sesino » 15 Aug 2009 20:55

Ahoj macko463, pozeram , ze si ho uz aj strihal, stromcek- brest, je v dobrej kondicii, aked urobis tak, ako Ti radi Vlado, tak bude pekne rast, len ho este nechaj rast pokial sa spameta , zmena prostredia, atd,

jajozh
Dátum registrácie: 09 Aug 2009 20:13

Príspevok od užívateľa jajozh » 18 Aug 2009 10:43

Ahoj.No ten substrat sa mi nejako nezda.. :( Pridu kratsie dni a mozes mat problem so zalievkou,doporucujem ti ho presadit ako uz bolo napisane do troska vacsej misky,a do akadamy..Nech Ti rastie

twity
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 21:39

Príspevok od užívateľa twity » 08 Mar 2012 11:00

Pekny den
Kupila som si tento bonsai,super rastie,len vcera som zistila,ze ho viem bez namahy vybrat von(vid.obrarok).
Nechcem to snim pokazit,tak som si neni ista,ze ci mu mam skratit korene a nanovo zasadit alebo nechat tak.

Obrázok

este sa mi paci ,tak ako to je,preto velmi nechcem nicit tu povrch.upravu.

Obrázok

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 08 Mar 2012 11:59

To je klasika, miska prerastena korenmi.

Korene rozces a zbav povodnej zeminy. Mne pomaha, ked cely bal namocim do nadoby s vodou a potom prstami postupne vytieram tu zeminu von. Neposkodia sa tak korene a postupne sa ten bordel vymyje. Mozno zistis, ze tam mas 2-3 dlhe korene, ktore maju aj pol metra, tak tie zakrat opatrne, aby ostali nejake vlasocnice (tie tenucke na koncoch). Ak ich bude vela kratsich tak super.
No a zasad uz do niecoho poriadneho a vzdusneho (vyberu mas vela, podla toho, co zozenies a na co mas peniaze - terramol, akadama alebo zeolit + raselina), urcite sa nenechaj ukecat na "bonsaj substrat" :D
Misku kludne nechaj tu istu, alebo si niekde kup nieco krajsie a okruhle ;)

Napísať odpoveď