Pomoc

Napísať odpoveď
Varadinek
Dátum registrácie: 31 Dec 2011 12:10

Pomoc

Príspevok od užívateľa Varadinek » 31 Dec 2011 12:29

Dobrý den,
som úplný nováčik v pestovaní. Dostal som bonsai Carmona, avšak okamžite ako som ju doma umiestnil jej dosť začali padať listy. Čítal som, že to môže byť šok a, že sa po čase spamatá. Dúfam, že sa tak stane. Čo ma viac trápi je taký biely povlak na listoch, viete mi prosím poradiť ako sa ho mám zbaviť? dakujem

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevok od užívateľa LAcike » 31 Dec 2011 13:24

Ahoj,

kazdy stromcek po premiestneni zvykne zhodit cast listov. Okrem zmeny svetelnych podmienok to moze byt aj sok z "prechladnutia", t.j. ak ti, co ti ho darovali s nim chodili teraz v zime povonku bez toho, aby bola carmona v sacku, tak to moze byt aj z toho ;)

Daj jej tak 1-2 tyzdne a uvidis. Zatial studuj, co presne potrebuje. Na zaciatok ti poradim to najdolezitejsie - zlte listy malo vody, hnede listy (alebo konceky) vela vody. Ak ju mas v prepravnom substrate (nieco, co vyzera ako hlina), tak ju nechaj vzdy preschnut (to znamena, ze z vrchu uz bude vyzera sucho, az vtedy zalievaj) a na jar idealne presad do niecoho lepsieho a skontroluj korene (dalsia vec o ktorej si teraz v zime mozes citat), zvacsa plati, ze takto kupene "bonsaje" maju zbytocne dlhe a popreletane korene, ktorych je prilis vela na tak malu misku (miska je ku velkosti v poriadku, ale stav korenov nie).

Tak si uzivaj darcek v novom roku ;)

Napísať odpoveď