Výstava v Skačanoch - bonsai klub Prievidza

Napísať odpoveď
Vladok
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Apr 2008 15:56

Výstava v Skačanoch - bonsai klub Prievidza

Príspevok od užívateľa Vladok » 21 Máj 2015 14:03

Ahojte,
minulý víkend som navštívil priateľov bonsajistov z regiónu okolo Prievidze a Novák na ich klubovej výstave, ktorá sa konala v záhradnom centre v Skačanoch.Už pri príchode k záhradnému centru som spozornel, lebo zaparkované autá boli nielen na parkovisku ale aj pri prístupovej ceste.Uf, tu musí byť ľudí a nemýlil som sa. Po celom priestore záhradného centra sa potuľovali ľudia a zrazu som zbadal hlúčik ľudí ako keby sa tam niečo dialo alebo dávali niečo zadarmo. Po chvíli sa však objavilo "sombrero" tatka Homolu a bolo zjavné, že sú tam bonsajisti. A veru aj boli a radili, tvarovali a rozprávali o ich bonsajistických počinoch. Taktiež tvarovali stromky prinesené návštevníkmi, čo je perfektné.
Okrem tejto činnosti chodili okolo vystavených bonsajov a ukazovali svoje bonsaje aj s komentárom.Viem z vlastnej skúsenosti, že takáto aktivita je dosť vyčerpávajúca ale o to radostnejšia - však prezentujem svoju prácu.
Aj ja som si prešiel celú výstavu pozostávajúcu z približne 60 bonsajov od 8-mich vystavovateľov (nerátal som,tak mi bolo povedané). Celkom zaujímavé mi prišlo zhotovenie výstavných podstavcov(stolov), čo sa do záhradného centra esteticky hodilo. Trošku mi vadilo nejednotné označenie bonsajových vizitiek, ako keby si každý člen robil vlastnú vizitku. Ale tento počin som videl aj na iných výstavách.
Strávil som s priateľmi pol dňa a na záver som im zaželal všetko dobré do budúcnosti. A kto ste to mali blízko a neprišli ste, je škoda, pretože tieto aktivity len napomáhajú rozvoju bonsajistiky na Slovensku a môžu dať návod ako prezentovať svoju záľubu.
Na záver Vám (internetoví priateľia) však predsa priblížim výstavu malou kolážou fotografií.
A držím Vám prievidzskí bonsajisti palce do ďalšej činnosti.

Vlado Kriško.
PD1.jpg
PD2.jpg

Napísať odpoveď