Národná Výstava 2012

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 13:33
Kontaktovať užívateľa:

Národná Výstava 2012

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 02 Dec 2011 21:59

Dobrý deň,
s dostatočným predstihom dávame na vedomie, že Nárovná Výstava v roku 2012 sa bude konať 16-17. 6. v Hlohovci v priestoroch Empírového divadla. Program víkendu, možnosti prihlásenia sa a ostatné podrobnosti upresníme až neskôr. Zatiaľ je tu len informácia, aby sme si ostatní vedeli plánovať výstavy a worshopy mimo tohoto termínu. Dúfam, že čo najviac členov SBA prispeje svojim bonsajom alebo suiseki, aby bola výstava pestrá. Želám príjemný zvyšok večera.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Re: Národná Výstava 2012

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 12 Jan 2012 08:21

Prenášam diskusiu Z suiseki Matsuura Arishige na pokyn Martina k predstavám a objekt. hodnoteniu a ustanoveniu možných pravidiel(nechcel som vytvárať novú tému,nakoľko už je vytvorená)....
:áááá Peterbrod napísal Martinovi-niekde na stránke vo forme hodnotiaceho predlačeného papiera pre rozhodcov so všetkými hodnotiacimi vlastnosťami suiseki som skúsil čosi ako návod na objektivitu,náklady čo tuším niekto uviedol ako prekážku sú smiešne,rozhodcovia sa môžu vylosovať z vystavujúcich,ľahko vyplniť papier,vybrať pár najlepších,znovu posúdiť podrobne a vybrať najlepšie,trebárs aj za pomoci prítomnej platenej hviezdy ,je vecou organizátora podľa jeho možností,presvedčenia,prípadne tématického zamerania zvoliť formu ocenenia,počet ocenených,prípadne umožniť sponzorovi(om)vybrať mimo rozhodcov,sám oceniť...30 papierov pre troch rozhodcov je na 10 výstav,jedna kópia tu na stránku na pripomienkovanie,vylepšenie môže byť suisekiústava slovenských tvorcov,z ktorej jasne každý,kto chce dosiahnuť dobrý výsledok vidí,že na dosiahnutie najvyššieho počtu bodov sa musí venovať všetkému(nabudenie kvality,počet bodov podľa dôležitosti,chýbajúce tvary v Slovenskej tvorbe) atď(pardon,že som nevydržal znovu sa zamiešať do vašich vecí)nepovažujem to za prípadné zadávanie úkolu niekomu,ale za uľahčenie nosenia ťažkých batohov vystavujúcich a diskutujúcich,poprípade výstavových diplomatov,ak je nedostatočný zákon sa dá zmeniť,asi to chce aj čas ,je lepší pre kamene ako nič...

Prakticky súhlasím,čo by som doplnil je ,asi pridal by som počet ocenení-diplomov napr:ocenenie porotcu,poprípade oc.memoriálu T.Opáta(akosi sa na ňho pozabudlo)....podobné ako na medzin.v hc----pridané ocenenia eliminovali počet nespokojných (neocenených)podľa uváženia organizátora.......pri udelení cien :by vyst. exponáty neboli oz.menovkou ale číslom.....(na cedule k exponátu zo zadu bude číslo,len sa pootáčajú),.................................
ááá porotca by mal adekvátne poznať kategorie ktorú oceňuje či bonsaje či suiseki....!
Pri bonsajoch by mohla byť aj kategoria Shohin-bonsai do 21cm-nič nové.....(máme čo vystaviť)
No zatiaľ toľko,môj skromný názor-odpoved na Martinovu výzvu, nieje vyhranený-nemenný,rád si vypočujem názory iných....
Bude mi cťou a nár.sviatkom sa zúčastniť národnej výstavy, vyberiem určite to najlepšie čo mám.... :wink:
Martin má pravdu vytvoriť stanovy nie je jednoduché.....!Nebude to jednohuché takúto výstavu zorganizovať,už teraz klobúka dolu,uvidím ako budem z časom , rád pomôžem......Držím palec nech víde a poteší ....Priestory poznám,sú max .vhodné,máme čo ukázať....!

Cyril Tatranský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 17 Apr 2008 09:50

Príspevok od užívateľa Cyril Tatranský » 12 Jan 2012 10:14

Podobne ,ako v športe,kde sa hodnotia individuálne výkony sú hodnotenia rozhodcov subjektívnym ,hoci zvyčajne aj vysoko odborným posúdením.Subjektívny postoj tu samozrejme zvykne zohrať kardinálnu úlohu,preto jej eliminácia je realizovaná nasadením viacerými rozhodcami.Mám s tým bohaté skúsenosti.......................v hodnotení suiseki a bonsajov je to obdobné.

Preto si myslím, že na národnej môže byť jeden vrchný "rozhodca,hodnotiteľ" a dvaja,ktorých určí prezídium.Ich hodnotenie musí byť zrejmé podľa stanovených kritérií.

Viem, že máme na Slovensku minimálne 10 kvalitných skúsených bonsajistov schopných kvalitne posúdiť úroveň exponátov a 10 obdobne dobrých tvorcov suiseki ktorých môže prezídium poveriť pred národnou výstavou,aby sa zjednotili v posudzovaním kvality a umeleckej hodnoty A DAŤ IM ŠANCU .Snáď sa nehambíte za to ,že aj u nás na Slovensku sú schopní ľudia....

Navrhujem, aby sa prezídium ešte PRED NÁRODNOU VÝSTAVOU vyjadrilo k tejto otázke,predíde sa tým problému,ako to boko v Komárne.....
"Hádanie" na túto tému bude ešte dlhé stáročia.....vždy sa niekto bude cítiť ukrivdený..... :bom:

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vlado » 12 Jan 2012 14:38

..Ahoj Cyril, ja si myslím že v Komárne žiadny problém nebol, jediné čo sa mne osobne moc nepáčilo (a možno aj ostatným) je že hodnotil Ďuro Rácz našu slovenskú národnú výstavu(ak teda to je ten problém). Je to však len môj osobný pocit a nikomu to nevytýkam, pretože si myslím že výstava bola dobre vytvorená a zorganizovaná.Ja osobne som nič nezariaďoval len som trochu pomohol. Jediné čo ma mrzí je vymyslená fáma o tom že som Ďurovi radil pri oceňovaní kameňov, čo som sa dozvedel dávno po akcii (srdečne pozdravujem autora takej hovadiny). Podľa mňa by mali hodnotiť exponáty(teraz myslím suiseki) osobnosti našej tvorby ako je napr. Vinco, Martina, poprípade pán Šebo ako šéf asociácie, teda ľudia ktorý aktívne tvoria a majú aj umelecký cit a znalosti . Alebo to nechať čisto na diváckej neodbornej porote hodnotiacej systémom páči-nepáči, koľko hlasov toľko bodov, kto bude mať najviac upratuje po výstave :mrgreen: .
vlado

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 12 Jan 2012 16:30

....poprípade pán Zágoršek,poprípade pán a pani Ondejčíkový,Cyril..... poprípade všetci aj hore menovaní spolu a poprípade aj podľa stanovených pravidiel(tu zavčas uvedených) spoločných pre rozhodcov aj vystavujúcich,pričom ak ocenenie získa prípadne vystavujúci rozhodca,čo vlastné dielo nehodnotí, sa stanoví výnimka z povinnosti robiť po výstave poriadok ako zvláštne ocenenie organizátora pre ochotného(či povinného) rozhodovať :D ,skupina veci znalých posudzovateľov môže byť vylosovaná,každý rok iná,(teda z vedomím,že na budúci rok môžu vylosovať práve nespokojenca a nadávať jemu,pokiaľ nie je schopný pochopiť,že vôbec nejde o neho ako osobu,ale kameň čo dostáva ocenenie)z rôznym presvedčením o detailoch tvorby,postupov a výsledku a pri stanovení pravidla1 skupina určených rozhodcov má pravdu,2 ak ju nemá, platí 1,bude ukrivdených kameňov postupne menej a o čo tu vlastne ide,možno sa časom sfunkční SAS(kde je?možno sa láme práve teraz Slovenský suisekichlieb,nemyslené Sulík a spol) a podnety a zastúpenie pôjdu odtiaľ sem,že si svoje dielka poznáme je možno pravda,ale...neodbornú porotu a hodnotenie páči- nepáči by som vylúčil z uvažovania,aby členovia autobusového zájazdu z Očovej náhodou dopredu nevedeli,aké číslo suiseki je najkrajšie :bom: ,ak si Martin chcel podnety (mimochodom Martin,chcel by som na začiatku roka(nie pred výstavou) prispieť členským pre blaho SBA,ak ma príjmete za člena,čo info :D )

stano
Dátum registrácie: 22 Jan 2009 14:20
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 13 Jan 2012 00:02

a
Naposledy upravil/-a stano v 14 Jan 2012 21:35, upravené celkom 1 krát.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 13 Jan 2012 07:36

Pán Brodňanský, budeme veľmi radi, ak vás budeme môcť rátať za člena SBA a dúfam, že na národnej výstave uvidíme vaše suiseki. O uhrádzaní členského som napísal príspevok do príslušnej témy "členský poplatok".

Stano, na začiatku bola na fóre vytvorená sekcia pre suiseki, nemyslím, že by sme ju mali rušiť, keďže bonsaje a suiseki tak nejako patria k sebe. Osobne mám a robím bonsaje aj suiseki a preto som rád, že môžem nájsť jedno aj druhé tu na jednej stránke. Samozrejme, že ktokoľvek sa môže stať aj členom Slovenskej Asociácie Suiseki.

Vaše námety ohľadom organizovania NV postupne sledujem, nereagujem na všetky ale rozhodne budeme o nich už čoskoro debatovať aby sme NV zvládli k čo najväčšej spokojnosti.

želám krásny piatok 13.

stano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 13 Jan 2012 08:13

a
Naposledy upravil/-a stano v 14 Jan 2012 21:35, upravené celkom 1 krát.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 13 Jan 2012 08:31

To máš asi pravdu, ale v tom prípade by si to mal hlavne napísať členom SAS, aby sa toho chopili.

Ján Zágoršek
Dátum registrácie: 11 Nov 2008 14:59

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 13 Jan 2012 11:34

Ale veď SAS je mŕtva! (Prepáč Rišo Sulík, prepáč Miško Šebo.) :?

Ján Zágoršek
Dátum registrácie: 11 Nov 2008 14:59

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 13 Jan 2012 12:03

Prepáčte všetci, že som odbočil. Späť k hodnoteniu na NVBS:
Pomerne dobrý model bol v Trnave: Všetci vystavovatelia (možno plus členovia Prezídia) anonymne hodnotili 5 najkrajších exponátov označených číslami - po jednom bode. Ponechať: 1 Grand Prix + 9 cien SBA pre bonsaje a 1 Grand Prix + 4 ceny SBA pre suiseki.
Druhou možnosťou je vytvorenie (ale starostlivé vytvorenie) 3-5 člennej komisie z nazávislých expertov, t.j. takých, ktorí (súťažne) nevystavujú.
Neodporúčal by som odovzdať všetku právomoc jednému (hoci slávnemu či zahraničnému) expertovi - najmä po diskutabilných rozhodnutiach vo Sv. Juri či v Komárne.
No a ešte by som spestril oceňovanie udelením "nejakého papieru" za celoživotné dielo, za kolekciu/súbor, za originalitu/odvahu alebo pod.

stano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stano » 13 Jan 2012 13:50

a
Naposledy upravil/-a stano v 14 Jan 2012 21:34, upravené celkom 1 krát.

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterbrod » 13 Jan 2012 21:37

Slovenská asociácia suiseki
Získajte viac financií z 2%
Táto organizácia nie je registrovaná pre rok 2012. Naposledy sa organizácia Slovenská asociácia suiseki registrovala ako príjemca 2% z dane v roku 2009/2010. :idea: nie som v stave pochopiť,prečo, čo vám z Rudom vadí na počte a obsahu príspevkov v kameno sekcii,si profesor biológie,niekoľko vysokých škôl,špičkový pestovateľ smrekovcov,násobný účastník školení u Slováka,úspešný organizátor výstav a zakladateľ bonsaivýkendov.......,prečo si Ťa vysoko vážim, denne môžeš prispievať so svojimi znalosťami do bonsaisekcie radami,článkami, foto a zvýšiť percento a kvalitu bonsai príspevkov,ako si vyjasňujete postavenie konárov na smútočných kríkoch,tak my rezanie kameňov,vás rovnako zaujíma spôsob hodnotenia,pravidlá,nakoniec aj príspevky(členské) smerujú na jedno miesto,že niektoré vzťahy a názory je potrebné prečistiť je dôsledok absencie, nefunkčnosti pravidiel,nedostatku tolerancie k iným názorom,osobnej nevraživosti z toho vyplývajúcej,chýba jednotiaca osobnosť a ak sú príspevky mimo sféru Tvojho záujmu,jednoducho nečítaj,ak si založíme novú SAS so stránkou a bez Sulíka ,budeš ju mať určite v PC,a čítať príspevky rovnako ako tu,ak vám vadí,že najviac prispievam prácami,táraninami a zatiaľ som nie členom,zmením tento rok,pre pravdepodobný váš pocit,že to robím za vaše(trapné,nepredávam,nepotrebujem reklamu,snažím sa pomôcť ak viem napredovať,čas tu strávený som pokladal za to blaho(aspoň občas a trochu podľa ohlasov aj mlčiacej väčšiny,aj osobných žiadostí na posúdenie mimo stránku) pre SBA, namiesto 15 euro),vymoženosti internetu a tejto stránky včetne ako komunikačného prostriedku majú svoj zmysel v porovnaní názorov,práce,poučenia,smerovania...kamenárov na Slovensku nie je toľko,aby mohli byť živí bez bonsajov,ku ktorým jednoznačne patria,teda znovu-nechápem o čo vám ide z Rudom(predchádzajúce jeho podobné príspevky)PS. ako príklad iných možností-na Ćechoch,pre TH názory vznikla(i)stránka elitárov pre nechuť týmto neustále čeliť a nepustia ho a iných tam do diskusie,ako radíš nám SAS kamenársku,založte bonsai elitársku slovenskú,myslím zase ako príklad- Dantemu aj mne táto stránka pomohla ku pokroku,že to trvalo aj bez elity 4-6 rokov aj za cenu škriepok-no a čo,stránke som vďačný a podľa možností sa snažím niečo jej vrátiť(za totáča ste neštudovali len za svoje :idea: :oops:,vracanie je nepovinné,niekedy možné,niekedy potrebné,málokedy platené inak,ako zauchami :!: :D ) ešte jedno PS ku tomu a,je to naposledy,čo som si diskutabilné príspevky neuložil :bom:
Naposledy upravil/-a peterbrod v 14 Jan 2012 23:33, upravené celkom 22 krát.

Zetková
Dátum registrácie: 28 Okt 2011 17:43

Príspevok od užívateľa Zetková » 14 Jan 2012 10:47

Nepatrí to síce do tohto vlákna; ale pre pána Stana; SAS má jedinú akciu (výstavu) do roka; posledná reportáž je z r. 2008; členmi sú tuším len dvaja Slováci; nie je možnosť diskusie; asi aj preto slovenský(?!) suisekisti sú aktívnejší na SBA.
Aj ja.

Martin Krivošík
Prezídium
Prezídium
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Martin Krivošík » 18 Apr 2012 10:30

Dobrý deň,

hosťom na Národnej výstave bude známi bonsajista z (ne)ďalekej Moravy, Pavel Slovák.
Máme možnosť zorganizovať s ním workshop v nedeľu 17.6. počas národnej výstavy.
Cena workshopu je 25 EURO na osobu. Zúčasťniť sa môže maximálne 5 osôb.
Záujemcovia sa môžu hlásiť u Ivana Štefanoviča na adrese istefanovic.svj@gmail.com .
Ak máte záujem, nahláste sa čím skôr, aby sme vedeli zarezervovať Pavla aj na workshop.

Želám príjemný deň.

Napísať odpoveď