Noelanders Trophy 2013

Napísať odpoveď
LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Noelanders Trophy 2013

Príspevok od užívateľa LAcike » 05 Jan 2013 12:54

Ahojte,

pre tych, ktori vahate, ci ist na Noelanders Trophy, lebo je to drahe, daleko, zaberie to vela casu atd. pripajam navod zaciatocnika ako prezit cestu do Belgicka:

1. Ako sa dostat do Belgicka?
Ist autom, vlakom, autobusom? Vsetko je drahe a hlavne dlho trva. Najidealnejsie je ist z Bratislavy do Brusselu ryanairom. Cena je od 8 do 28 eur za letenku, cize 16 az 58 eur za spiatocnu (treba skusat par dni, mne v jeden dalo cenu 28, na druhy 8, tak som nevahal). Pozor, ryanair lieta na Brussel Charleroi, co je juzne letisko pre lowcost airolinky cca hodinu od Brusselu
http://www.ryanair.com/sk
K cene si je mozne prikupit aj poistenie za 10 eur. Niektori ho uz mozno mate celorocne, ak chodite na sluzobky mimo SR (napr. Uniqa Storno alebo Uniqa Storno plus). Pri piatich cestach sa uz oplati mat vlastne celorocne..
Tam aj spaet lieta ryanair rano cely tyzden okrem soboty (cize idealne ist tam v piatok a vratit sa v Nedelu rano alebo v pondelok rano).
2. Ako sa dostat z Charleroi niekde dalej?
Letisko za 13 eur poskytuje listok, ktory plati na odvoz autobusom na vlakovu stanicu Brussel Midi (nazyvana aj Brussel South alebo Brussel Zuid), chodi kazdych 30 minut:
http://www.charleroi-airport.com/en/pas ... index.html
Alebo mozete ist autobusom na vlakovu stanicu (20 minut) a odtial ten isty listok plati do celeho Belgicka na vlaky:
http://www.charleroi-airport.com/en/pas ... index.html
Rovnako sa aj vratite. Pozor, spiatocny listok si nekupujte, pretoze je platny iba na navrat v ten isty den.
3. Ako sa dostat z Brussel Midi do Heusden-Zolder?
Z Brussels Midi chodi vlak kazdu hodinu od 4:00 do 23:00, cesta trva skoro 2 hodiny. Cena je cca 20 eur. Je to na jeden prestup, ale pozor su 2 rozne prestupne stanice, takze spoj je najlepsie pozriet na:
http://www.railtime.be/website/home-en? ... tAodvFcAWQ
No a potom sa uz da lahko dorazit na Noelanders, lebo je to cca 500m od vlakovej stanice Heusden:
http://www.bonsaiassociation.be/fl/im/t ... CeDuBo.pdf
http://www.bonsaiassociation.be/en/routeNT.php
4. Ubytovanie
Treba zvazit, kde je lepsie byvat, ci v blizkosti vystavy:
http://www.bonsaiassociation.be/fl/im/t ... el2013.pdf
Alebo niekde v blizkosti stanice Midi v Brusseli, nakolko sa tak da rano lahsie dostat na letisko pri navrate. Alebo skombinovat jednu noc v Heusden a jednu v Brusseli. Ubytovanie sa da zohnat od cca 20 eur/noc.
Ak je v skupine viac ludi(3-4), tak sa oplati pozicat auto, vychadza to potom lacnejsie (auto stoji cca 30-50 eur/den + palivo, listky vychadzaju cca 60 eur/osobu)

Co sa tyka mojeho planu, na inspiraciu - ostavam nocovat v Brusseli, piatok mam vyhradeny na cestovanie (prilet 11:20), ubytovanie a vecer obzretie okolia hotelu. V sobotu cely den Noelanders, nedelu sa este rozhodnem ci budem venovat Brusselu alebo znova Noelanders a v pondelok rano ficim domov (9:00 prilet).

Hadam som niekomu pomohol a nikoho neodplasil :-D Zabil som zistovanim infosiek a planovanim asi 3 hodiny zivota, tak ak mate otazky, kludne sa pytajte :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Re: Noelanders Trophy 2013

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 07 Jan 2013 10:22

Ahoj , no super , držím palce a hlavne foť , foť!!!! :).
Otázka keby niekto chcel ísť s tebou ako sa to dá zariadiť ? Nemyslím seba , myslím tým skôr že trebalo vopred informovať o planovanej ceste a možno by si nešiel sám :).

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 07 Jan 2013 10:40

No, fotky som sa rozhodol, ze robit nebudem, teda budem, ale nebudem fotit priamo stromceky, lebo to sa hadam bude dat kupit na CD na vystave profi nafotene, alebo to profici nafotia a daju na blog, ako kazdy rok. Takze budem fotit skor atmosferu.

No a zase tam nejdem iba tak na blink, ale mam to poprepletane + brat si niekoho na zodpovednost.. Ked sa mi zadari nestratit tento rok, tak buduci rok to bude urcite hromadneho charakteru :wink:

Erik Križovenský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 19 Apr 2008 00:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik Križovenský » 08 Jan 2013 22:45

No ahoj Laci, si trieda, držím palce.
Prosím ťa, budem tam mať, alebo skôr dudú tam mať dvaja, traja bonsaje
s mojími miskami. Mohol by si mi to trochu tak z rôznych strán a bez blesku nafotiť? :)
Dík a šťastnú cestu, idem pozrieť na tie lety, a ak budem mať takú cenu ako ty, ideme spolu!

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 08 Jan 2013 22:59

e:k napísal:No ahoj Laci, si trieda, držím palce.
Prosím ťa, budem tam mať, alebo skôr dudú tam mať dvaja, traja bonsaje
s mojími miskami. Mohol by si mi to trochu tak z rôznych strán a bez blesku nafotiť? :)
Dík a šťastnú cestu, idem pozrieť na tie lety, a ak budem mať takú cenu ako ty, ideme spolu!
No jasne, nafotim :wink: Aj ked stale dufam, ze tam niekto bude predavat profi fotky na CD :)

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 09 Jan 2013 09:18

Mne sa zda chalani ze tam je zakazane fotit, ak sa mylim tak mi to prepacte.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 09 Jan 2013 10:19

Hej, na takychto vystavach to byva zakazane (aby amateri ako napr. ja nekazili pekne stromceky), ale myslim, ze zrovna na Noelanders to zakazane nie je. Staci kuknut, ze fotiek je plny web..

Marián Šimkovič
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 21:34

Príspevok od užívateľa Marián Šimkovič » 09 Jan 2013 20:46

Mozno je tam dajaky poplatok a mozes fotit, alebo to bolo na cierno.
Marián Šimkovič
Danubius bonsai klub Bratislava

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 21 Jan 2013 10:32

Tak som sa uspesne vratil :D

Chcel som povodne spravit par fotiek a nakoniec to skoncilo takto (120):
https://picasaweb.google.com/1090659729 ... directlink

Co sa tyka priebehu, tak nasledovne doplnenia:
1. cesta z letiska bus+train (autobusom na vlakovu stanicu, odtial az na stanicu Brussel Midi) - listok sa da kupit pri vychode cislo 1 (to je ten dalej ako sa vychadza od lietadla), automaty su 2 vedla seba, jeden berie mince a bankovky, pricom tie sem tam neberie vsetky (bolo treba 5 a 10, ja som mal 20), druhy berie mince a karty (takze nakoniec som platil kartou). Pozor, return ticket je listok naspet, nie spiatocny, ten je zbytocne kupovat, nakolko vlak z brusselu na letisko ide po polnoci alebo az o pol siestej rano, co je prilis skoro, resp. uz neskoro.
2. cesta cisto autobusom je tiez fajn, listok sa kupuje v autobuse, sofer vie aj anglicky. Vyborne je, ze prvy autobus z Brusselu ide uz o stvrtej rano a kazdu polhodinu. Cesta netrvala uvadzanu hodinu, ale cca 40 minut (este zrejme nechodili auta)
3. cesta z brusselu na vystavu bol zazitok sam o sebe. V Brusseli nie je problem na stanici kupit listok, este vam vytlacia aj prestupy a cisla vlakov ako sa tam dostat. Horsie to je uz vo vlaku, kde sprievodcovia anglicky nevedia. Dalsia vec je, ze tamojsi (tym myslim ludi na vystave ako aj ludi zo sekretariatu) si pletu stanice Heusden a Zolder. Urcite treba ist na zastavku Zolder, kde sa chodi inymi spojmi. Odtial je to kusok - treba po vystupeni prejst na opacnu stranu trate a pokracovat po hlavnej, kym nebude vidno velky komin, tam je vystava. Ak si nekupite rovno spiatocny listok, tak listok nazad sa kupuje az vo vlaku. Ja som bohuzial vystupil na zastavke Heusden, ako ma navigovala sekretarka/sekretar z ich klubu a dobri ludia ma zaviezli tych 5km, ked videli to hnusne snehovo ufukane pocasie :D
4. Velka vyhoda je znalost francuzstiny, alebo potom holandciny, resp. vediet si z nemciny+anglictiny vylozit holandcinu, alebo co to tam maju za belgicku flamsku odnoz.

Co sa tyka fotenia - fotit dovolene je, ale nie so stativom. Na vystave som pocul par cechov a poliakov, slovakov ziadnych :-) Dema boli v dvoch miestnostiach, v jednej v nedelu moderoval Walter Pall a vcelku mu to slo. Snazil sa, aby vsetko bolo hovorene nemecky aj anglicky.

Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 21 Jan 2013 16:20

Super Lacike , vďaka za potrebné info . Je dobré vidieť fotky z takej významnej výstavy . Takže si mal rozprávať po slovensky aby vedeli že tam bol niekto zo Slovenska :). Určite super zážitok máš :) . Ešte raz vďaka za info a pekné fotky :wink: .

Pavol Meňhert
Dátum registrácie: 15 Jan 2010 20:32

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 21 Jan 2013 17:52

ďakujem za možnosť vidieť fotky z výstavy .....:-)

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 21 Jan 2013 17:59

Napadlo mi este par praktickych veci. Nie vsetky terminaly a bankomaty beru nase karty s chipom. Takze odporucam na letisku bankomat BNP Paribas (pri vychode c. 2), ten funguje. V meste som iny funkcny nenasiel, skoro som nemal na autobus :D To iste sa tyka platby kartou vo vlaku. Na stanici sa da pri okienku platit v pohode, automaty na listky funguju iba na lokalne karty (cize ziadna Visa ani MasterCard a pod.)

Este mi napadlo, co sa tyka vystavy, tak vela stromov bolo povodom z Japonska. Je to asi na dlhsiu diskusiu, ci to je dobre alebo zle. Sice to zvysuje kvalitu stromov v Europe, na druhej strane, mozeme byt na ne hrdi ako na nase? Pevne verim, ze dovezeny bol surovy material a nie hotovy strom na vystavu, inak to naozaj nema vyznam :)

Co sa tyka zastupenia bonsajistov z naseho regionu, videl som tam stromy Milan Karpiska, Vaska Novaka, aj nejakych poliakov a madarov. Nafotena je aj Erikova miska, ak boli dalsie, tak museli byt stylovo inaksie, lebo som ich neidentifikoval 8)

Co sa tyka fotiek - je toho plny web, pridana hodnota mojich je hadam v tom, ze vzdy fotke predchadza aj informacny stitok, nech vieme, komu mame zavidiet :wink:

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 21 Jan 2013 19:48

vyborna praca...fotky, ktore maju aj nejaku vypovednu hodnotu - da sa povedat LAcike, že malo v Tvojom pripade zmysel tam chodit, pretoze si kus tej vystavy priniesol so sebou...dakujem
Zdraví Rudo

Erik Križovenský
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 19 Apr 2008 00:22
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik Križovenský » 22 Jan 2013 09:31

Super Laci, dík :)

Napísať odpoveď