Hlasovanie - plagát na XIV. Národnú výstavu

Ktorý plagát sa Vám najviac páčí?

Hlasovanie ukončené 01 Mar 2016 00:46

1.
12
26%
3.
0
Žiadne hlasovania
4.
10
22%
5.
9
20%
6.
7
15%
7.
0
Žiadne hlasovania
8
0
Žiadne hlasovania
9
6
13%
10
2
4%

Celkom hlasov: 46

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Hlasovanie - plagát na XIV. Národnú výstavu

Príspevok od užívateľa LAcike » 24 Jan 2016 22:37

Hlasujte podľa svojeho svedomia. Myslite na to, že vyhrať tvorivú súťaž tým, že rozpošlete odkaz svojemu okoliu, nijakým spôsobom nevypovedá o úrovni vašeho talentu.

Jednotlivé plagáty, za ktoré sa dá hlasovať, sú postupne znázornené nižšie. Hlasujte v hornej casti, nie v ramci prispevkov.

Číslo 1:
1.jpg
Číslo 2:
Súťažiaci odstúpil

Číslo 3:
3.jpg
Číslo 4:
4.jpg
Číslo 5:
5.jpg
Číslo 6:
6.jpg
Číslo 7:
7.jpg
Číslo 8:
8.jpg
Číslo 9:
9.jpg
Číslo 10:
10.jpg

FeRoth

Re: Hlasovanie - plagát na XIV. Národnú výstavu

Príspevok od užívateľa FeRoth » 16 Feb 2016 13:02

Toto by naozaj mala riešiť nejaká komisia a nie podĺa hlasov, kompozícia, typografia a harmónia niektorým skoro nič nehovoria. Tak len moja pripomienka.
Naposledy upravil/-a FeRoth v 16 Feb 2016 13:43, upravené celkom 1 krát.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 16 Feb 2016 20:34

FeRoth napísal:Toto by naozaj mala riešiť nejaká komisia a nie podĺa hlasov, kompozícia, typografia a harmónia niektorým skoro nič nehovoria. Tak len moja pripomienka.
Ano, vzdy sa da nieco najst, napr:
1. precackane nevyrazne napisy, plagat, casopisy a pod. by nemali obsahovat viac ako 3-4 druhy pisma (do druhu sa pocita farba, font, efekt a dokonca niekedy aj velkost). Inak plagat vyzera lacno
2. zle technicky zvolene farby na plagat (napr. ruzova a cervena v spojeni so sedou budu absolutne necitatelne)
3. zle orientovanie v priestore/perspektiva, ked su vedla seba suiseki aj strom, pricom vidno, ze boli fotene na stred
4. okamzite ma byt z plagatu jasne, co a kde sa deje + ma zaujat

Kazdy vie urcite posudit, ktore plagaty maju ktoru z tychto chyb.

Co sa tyka komisie - treba si uvedomit, ze plagat si maju volit clenovia a ludia, ktorych vystava zaujima. Sutaz nie je o profesionalnom hodnoteni estetickosti porotou s rokmi skusenosti. Nehra sa predsa o to, kto je lepsi a ma viac priatelov, ktory za neho kliknu aj ked im to je jedno, alebo by normalne zvolili iny plagat. Ide o to, aby sme si v ramci komunity zvolili to, co subjektivne povazujeme za najkrajsie a reprezentuje nas to (nech uz je to pre ostatnych hoc aj skarede).

ueshiba
Dátum registrácie: 31 Jan 2015 22:30

Príspevok od užívateľa ueshiba » 17 Feb 2016 08:07

Ahojte, tak ja súhlasím v podstate do istej miery s oboma pánmi FeRothom aj Lacikem. Návrhy by mali posudzovať len ľudia, ktorých sa to týka a ktorí navštevujú toto fórum pravidelne, aby sa nestávalo, že sa budú registrovať noví ľudia len zas účelom hlasovania. Ako napríklad v tomto prípade, si myslím, že práve takýto ľudia "novo registrovaní" hlasovali pre obrázok č. 2, pretože nie je možné aby tento obrázok mal najviac hlasov práve od bonsajistov. Myslím si, že bonsajista je človek, ktorý by mal mať určite zmysel pre detail a byť v istom ohľade puntičkár a taký človek by asi za obrázok č. 2 fakt nezahlasoval. Na obrázku, podľa môjho názoru je zlé rozloženie textu a obrázkov, obrázky sú lemované bielou, čo vyzerá ako keby to človek robil v maľovaní čo je vo windowse, taktiež absolútne nevhodný výber farieb na plagát. :shock: Aj keď je táto súťaž v podstate len "amatérska" tak ľudia, ktorí chcú prezentovať svoje návrhy tak by mali mať zvládnuté základné kompozičné a iné nároky tak ako píše pán FeRoth, pretože v konečnom dôsledku plagát je určený pre širokú verejnosť a mal by zaujať a pritiahnuť zraky čo najviac ľudí. Pekný deň prajem :wink:

viliam oravec
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 02 Mar 2011 22:35

Príspevok od užívateľa viliam oravec » 17 Feb 2016 09:20

č.4

FeRoth

Príspevok od užívateľa FeRoth » 17 Feb 2016 09:51

FeRoth som ja a som autor 2. sa zamyslite chlapci, alebo páni , je to ako keď sa vyjadruje niekto čo nevie ani čo je kompozícia a farebné ladenie. Ja som to stiahol, preto aký ste uzavretý a pozrite si niećo o plagáte, Nemáte ani šajnu čo je to . To ladenie je do farieb loga. A ta biela kontúra pán.... je vo Photoshope. A ak si nevážite prácu ľudí , ani ja si Vás nebudem. Nevyhlasujte súťaž verejne ak ste uzavretý. Logo sa nenaťahuje, jednotka je preferovaná predstaviteľmi SBA a mne je to jedno. Aby ste vedeli hodnotiť môžte iných ,ale odborníci vedia o grafike asi tak ako vi o bonsajoch. TAk Páni dovidenia a posledná veta Ja som si konzultoval plagát s grafikmi, a áno nie je to vector, to si priznám, majte sa pekne a poprosím admina, aby ma odstránil z fóra a žiadne podmienky som neporušil, tak dovidenia páni s bonsajmi to viete, ale ľudský nieste ani trochu a v takom klube snobov a múdrcov na všetko nechcem byť. A požiadal som o zrušenie registrácie , tak si píšte o mne keď tu nebudem, ďakujem

julokolesar
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 17 Feb 2016 01:15

Príspevok od užívateľa julokolesar » 17 Feb 2016 11:46

Hlasoval som za č.6
su tam všetky informácie ktoré inde chýbajú /ešte keby bolo dajaké krajšie suiseky..bez urážky/

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 11 Sep 2012 08:27

Príspevok od užívateľa peter G » 17 Feb 2016 19:55

...sa dá pohádať aj na návrhoch na plagát?

Koľko ľudí, toľko chutí, každému sa páči niečo iné, rešpekt. Myslím, že keď boli vzory dané na hlasovanie, boli pred tým aj schválené. Hlasoval som za 5 už na začiatku, je tam krajšie suiseki. Škoda že návrh s priebežne najvyšším počtom hlasov už nesúťaží.
long live your 盆栽
Peter Greguš

lenlea
Dátum registrácie: 17 Feb 2016 19:10

Príspevok od užívateľa lenlea » 17 Feb 2016 20:33

Mne sa najviac páčil č.6, lebo upútal hneď farebnosťou, pritom je veľmi ľahko čitateľný, dokonca aj keď pár čiernych písmenok je na sivom podklade. Podstatné je, že poskytuje najviac informácií a text neprekrýva obrázky, čím vynikne krása, toho, čo je podstatné, keďže ide o bonsaje. Číslo 2 som nevidela, ale z reakcie autora som vycítila, že je urazený. To nie je správny postoj. U členov bonsajového klubu sa predsa musí predpokladať, že majú zmysel pre detail, harmóniu a krásu. Ale súhlasím s tým, že koľko ľudí, toľko chutí. Pochvalu si zaslúžia všetci, čo sa súťaže zúčastnili. Vždy je dobré, ak je z čoho vyberať.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 17 Feb 2016 20:43

peter G napísal:...sa dá pohádať aj na návrhoch na plagát?

Koľko ľudí, toľko chutí, každému sa páči niečo iné, rešpekt. Myslím, že keď boli vzory dané na hlasovanie, boli pred tým aj schválené. Hlasoval som za 5 už na začiatku, je tam krajšie suiseki. Škoda že návrh s priebežne najvyšším počtom hlasov už nesúťaží.
Nebudem rozoberat presne dovody, autor vie presne ako to bolo a vdaka comu mal najviac hlasov a aka veta ho primaela k rozhodnutiu odstupit. Len zhrniem, ze odstupenie vyriesilo niekolko veci, ktore by mohli sposobit problem vo finale.

kkarol
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 17 Feb 2016 22:23

Príspevok od užívateľa kkarol » 17 Feb 2016 22:37

Č 1 . jednoduchy a prehladny

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 18 Feb 2016 21:59

Prikladam plagat c. 2 pre tych, ktori by boli zvedavi.
2.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 19 Feb 2016 17:44

Ostal som milo prekvapený koľko záujemcov sa v tomto roku prihlásilo do súťaže :wink: .Je to super že každým rokom rastie záujem. Mne osobne sa najviac páči číslo 1 a momentálne aj tretí od konca. To že sa hlasovanie takto nepekne zvrtlo ma ani veľmi neprekvapilo . My ľudia sme už raz taký .Keď nie je naše dielo ohodnotené ako by sme boli chceli tak si nájdeme cestu inú. Keď to niekto odhalí tak zaútočíme na celú bonsajovú komunitu a to poriadne a bez rešpektu. Ja pracujem s bonsajmi len slabých 11 rokov a nikdy si nenechám ujsť príležitosť počuť ako laik rozpráva o bonsajoch na výstave. Stále jedným uchom nenápadne počúvam aké sú tie stromy krásne . Čo je dôležité je to že ten laik nepozná štýly bonsajov , nepozná ani aký by mal byť správny pomer hrúbky kmeňa stromu k výške celej kompozície . Len stojí a obdivuje tú čistú krásu a energiu ktorá z toho diela vyžaruje. Niečo podobné zažívame aj teraz pri výbere plagátu. Možno sa až veľmi sústredíte na šablóny a doporučené farby. A zabúda sa na jednoduchosť a účelovosť plagátu . Ako píšem ja som označil číslo 1 je jednoduchý a výstižný. A nie preto sme vyhlásili súťaž aby sme niekoho prácu ponižovali ale aby sme seba ako aj ,, konkurenciu" inšpirovali. A kto ma pozná tak vie môj názor k oceneniam - Pokiaľ dávaš svoje dielo na obdiv len preto aby si bol ocenený tak buď pripravený aj na to že cenu nedostaneš. A ak s tým máš problém tak nevystavuj , nesúťaž nezúčastňuj sa žiadnych akcii lebo prídeš o radosť z práce a hlavne o nervy. A čoskoro aj o priateľov. Tak len toľko k anonymným ohlasom . A teším sa na výsledok hlasovania .

Peter Chrena
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 10 Júl 2009 21:37

Príspevok od užívateľa Peter Chrena » 20 Feb 2016 17:36

Ahojte plagátisti.
Bonsajom sa venujem mnoho rokov a preto viem, aké vždy bývajú problémy s propagáciou a návštevnosťou výstav. A z tohto pohľadu sa snažím hodnotiť aj plagáty. Nie som grafik, neviem aké sú pravidlá a zásady pri ich vytváraní a hodnotení. Snažím sa na to pozerať očami laika, ktorý ide po ulici okolo nejakej plochy s plagátmi. Ten plagát ma musí upútať, musí mi udrieť do očí. Keď som prvý krát pozeral tieto plagáty a hodnotenie, prekvapilo ma, že plagát č. 2 mal toľko hlasov. Nech mi to autor prepáči, ale pre mňa bol absolutne nevýrazný. Z grafického hľadiska možno spĺňa všetko čo má a môže byť aj kvalitný, ale ako okoloidúci by som si ho asi vôbec nevšimol. Ja osobne som si vyberal z plagátov č. 1, 5 a 6. A priklonil som sa nakoniec k 5ke. Všetky tri sú ale pre mňa kvalitné, zretelné, pútavé. Je na nich čitateľné písmo a dobre viditeľný obrázok bonsaja a suiseki. Ak tam náhodou aj nejaká informácia chýba, nieje problém ju ešte doplniť. Na plagátoch č. 3 a 4 sa prekrýva text a obraz a tým sa to podľa mňa stáva menej čitateľné.
Toľko môj názor. Dúfam, že to tvorcov neodradí a na budúci rok bude ten výber ešte ťažší.
S pozdravom Peter Chrena.

lubos.s
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 17 Mar 2014 15:11

Príspevok od užívateľa lubos.s » 21 Feb 2016 16:49

čislo 1 je jednoduchy a prehladny presne taky ako má byť

Napísať odpoveď