Jesen v Karpatoch - na pamiatku Tibora Opata

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ivet mikesova
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 07 Apr 2008 11:22
Kontaktovať užívateľa:

Jesen v Karpatoch - na pamiatku Tibora Opata

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 06 Feb 2010 14:52

Priatelia predstavujem vam jeden pre mna dost vzacny kamen, ktory som nasla pred 2 rokmi na Morave. Po tom ako som sa zacala zaujimat o bonsaje, skontaktovala som sa s trnavskym bonsajovym klubom, ktoreho clenom v sucasnosti som a spoznala tam vela milych ludi, ktorich povazujem za svojich priatelov. Medzi nimi i Tibora Opata. Na ich predminulorocnu klubovu vystavu v Hlohovci, kde som ich prisla pozriet, som vzala zopar svojich prvych kamienkov na posudenie. A tento kamen sa prave Tiborovi pacil a ponukol sa ze mi nan urobi peknu daizu. Zial sme sa uz k tomu nedostali. Vsetci vieme preco. Takze to zostalo na mne. Myslim, ze vysledok by sa Tiborovi pacil, len skoda, ze sa mu s nou uz nemozem pochvalit :( ... a velkost d:š:v 15:8:1,5 cm
Prílohy
Jeseň v Karpatoch.JPG
Jeseň v Karpatoch (1).JPG
pohlad zhora
Jeseň v Karpatoch (2).JPG
dai zhora
Jeseň v Karpatoch (3).JPG
dai zospodu
Jeseň v Karpatoch (4).JPG
detail noziciek

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jesen v Karpatoch - na pamiatku Tibora Opata

Príspevok od užívateľa peterbrod » 06 Feb 2010 16:23

všetko v pohode okrem laku(viď posledné foto,ak neklame)asi by nemal byť lesklý,nerovnosti je možné opraviť prebrúsením jemným šmirgľom(potom z dai povysávať jemné zrnká) a opakovaním náteru,ak nemáš matný hodne ho narieď,vhodné je lak precediť cez jemné sitko,si na dobrej ceste ,15:8 a tých 1,5? sa mi nezdá

Napísať odpoveď